Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

PŘÍLIŠ KRUTÁ PORÁŽKA

24.04.2022 | Jiří Kořínek

1. FK Viktoria Přerov – FC Vsetín z.s.
3 : 0 (1 : 0)

I když konečný výsledek zní zcela jednoznačně, ve skutečnosti tak tomu vůbec nebylo. Vsetínští sehráli se svým soupeřem naprosto vyrovnanou partii, ale znovu doplatili na starou bolest, a to proměňování vyložených brankových příležitostí.
Úvod utkání patřil překvapivě hostům. Usadili se na polovině domácích a udávali tempo zápasu. Přibližně po sedmi minutách se Přerovští vymanili z defenzívy, a ihned si vytvořili první šanci. Tu však skvělým zákrokem zlikvidoval brankář Eliáš, a tím zabránil Kratochvílovi ke skórování. I v následujících minutách diktovali Vsetínští průběh střetnutí, hýřili pohybem a domácí tým zejména ve středu pole přehrávali. V 15. minutě zacílil z dobrých pětadvaceti metrů Gerža, branku však netrefil. Proto jako blesk z čistého nebe přinesla 20. minuta, kdy po nepříliš razantním odkopu Šuláka z hranice malého pokutového území a následné hrubce jednoho ze vsetínských zadáků, docílil Řezník velmi laciného prvního úspěchu svého mužstva. Valachy však tato situace nikterak nedeprimovala a nadále předváděli kvalitní výkon. Ve 27. minutě se blýskl technickou střelou z rozhraní velkého čtverce znovu aktivní Gerža, se kterou měl domácí gólman Krynskyi plné ruce práce, a jen s největší námahou ji vytěsnil na rohový kop. Ten zahrál velmi dobře Surovec, míč se po vyboxování brankáře Krynskyiho dokutálel k nabíhajícímu Bahounkovi, jenž orazítkoval tyč. Vsetínští i poté byli lepším celkem a vytvářeli si další brankové šance. V 32. minutě měl ideální možnost srovnat stav po dalším rohovém kopu výborně hrajícího Surovce obránce Dulík, jenže míč netrefil tak, jak by si představoval a v záklonu svatyni domácích vysoko přestřelil. Ke konci první půle se hra v poli částečně srovnala, ale bez nadsázky je třeba podotknout, že Vsetínští v první pětačtyřicetiminutovce předvedli bezesporu nejlepší partii v jarní části soutěže.
I nástup do druhého dějství patřil hostům ze Vsetína. Dobře kombinovali a domácí znovu přitlačili na jejich polovinu....


..... Jenže v 52. minutě dostali další ránu. Po pravé straně unikl rychlý Kocian, předložil po zemi do šestnáctky ideální centr Mirvaldovi, pro něhož nebyl vůbec žádný problém dopravit míč za záda bezmocného Eliáše. Poté byli Vsetínští viditelně vývojem střetnutí otřeseni a aktivita začala pomalu ochabovat. I když měli stále častěji míč na svých kopačkách než domácí, v mnoha případech však chyběla přesná finální přihrávka, jenž bránila především k možnosti úspěšného zakončení akcí. Domácí se prezentovali dalším hezkým protiútokem na jeden dotek až v 69. minutě, který zakončil Repček dělovkou, končící těsně nad Eliášovou klecí. Štěstí se na domácí znovu usmálo v 78. minutě, kdy po rohovém kopu nastala v pokutovém území Vsetína velmi nepřehledná situace, v níž se nejlépe orientoval „viktorián“ Dittner, který dopravil míč za Eliášova záda potřetí. Vsetínští však stále prahli po docílení alespoň čestného úspěchu, jenž by si za předvedenou hru zcela určitě zasloužili. Nejblíže k tomu měl v 87. minutě hbitý všudybyl Gerža, jenž nádhernou hlavičkou po učebnicovém centru Stuchlíka nechal vyniknout bravurním zákrokem Krinskyiho. V posledních minutách, včetně nastavení, se již na hrací ploše neudálo téměř nic, co by stálo za povšimnutí. Domácí tak dokráčeli sice k zaslouženému vítězství, byť můžeme říci, že i snad trochu šťastnému. Jednoduše napsáno, „do čeho kopli, skončilo prakticky vždy v síti“.

Vystoupení ze strany Vsetína tentokrát nebylo i přes tři obdržené branky vůbec špatné. Konečný výsledek pro svěřence trenéra Mičegy je až příliš krutý. V posledních zápasech však bohužel mužstvo neoplývá bůhvíjakou střeleckou potencí, a tudíž zákonitě nemůže bodovat. Vypsání konkurzu na střelce se tedy jeví jako momentálně jeden z nejdůležitějších a stěžejních úkolů.

Sestava Vsetína:
Eliáš – Maček (54. min. Naňák), Šulák, Dulík, Mlýnek – Stuchlík, Bahounek (75. min. Durmon), Kundrátek (70. min. Matyáš), Gerža, Surovec –  Novák (75. min. Hruška)

 
Utkání

1. kolo

TJ Skaštice - FC Vsetín

2. kolo

FC Vsetín - FK Šumperk

3. kolo

SFK Holešov - FC Vsetín

4. kolo 

FC Vsetín - Všechovice

5. kolo

SK Baťov - FC Vsetín

6. kolo

FC Vsetín - FK Nové Sady

7. kolo

 FC Slavičín - FC Vsetín

8. kolo 

FC Vsetín - 1. FC Přerov

9. kolo

TJ Bzenec - FC Vsetín

10. kolo

FC Vsetín - ZBROJOVKA BRNO B

11. kolo

FK Kozlovice - FC Vsetín

12. kolo

HFK Olomouc - FC Vsetín

13. kolo

FC Vsetín - FK Šternberk

Partneři

Výsledek obrázku pro ofs vsetínAktuální články
Z JIHU VEZOU ALESPOŇ BOD

TJ Slovan Bzenec – FC Vsetín z.s. 0 : 0K mistrovskému zápasu na daleký jih zajíždělo...

 
ZE ZÁPASU NA JIŽNÍ MORAVĚ SE ZRODILA BEZBRANKOVÁ REMÍZA

K dalšímu mistrovskému utkání zajížděl  A-tým mužů do jihomoravského Bzence. Sestavy obou týmů byly silně poznamenány nemocemi,...

 
PŘEDSTAVUJEME SOUEŘE : TJ SLOVAN BZENEC

V devátém kole zajíždějí vsetínští fotbalisté k jednomu z mála soupeřů z jihu Moravy, a to na půdu nevyzpytatelného mužstva...

 
MLADŠÍ DOROST : FC VSETÍN - SK UNIČOV 4:2 (2:0)
 
OBA TÝMY DOROSTENCŮ SI VEDOU VELMI DOBŘE
 
KALICH HOŘKOSTI DOPIT DO SAMÉHO DNA
 
Z BLÁTA DO LOUŽE
 
PŘEDSTAVUJEME SOUPEŘE : 1.FC VIKTORIA PŘEROV
 
ŽÁDOST FC VSETÍN O INDIVIDUÁLNÍ DOTACI NA POKRYTÍ ZVÝŠENÍ ENERGIÍ A NÁJMŮ SMETENA ZE STOLU V PLNÉM ROZSAHU
 
STARŠÍ DOROST : MFK HAVÍŘOV - FC VSETÍN 2:3
 
FACEBOOK - ŽENY
100 let kopané
110 let kopané
 
RSS