Petr Říha |

ZÁPAS PROTI RÝMAŘOVU ZAČÍNÁ V SOBOTU JIŽ VE 14:30 !!

Je to tady. Poslední zápas sezóny. Úspěšné sezony. Ve které současný FC Fastav Vsetín trenéra Lukáše Pazdery posunul, do těchto chvil nejlepší divizní umístění Miry "Tosomchcelpočuť" Mičegy (5. místo).  Ale na hodnocení celé sezony bude čas. V těchto dnech máme před sebou poslední mistrovská utkání. Poslední zápasy mají před sebou i týmy v kategoriích mládeže. A příští týden zakončíme sezonu benefičním turnajem pro naše sponzory, který nyní intenzivně připravujeme. Následně na travnatou plochu najedou firmy s letní údržbou a rekonstrukcí.      


Vsetínský fanoušek má šanci se tento víkend rozloučit s A-týmem v sobotu, s týmy mladších i starších dorostenců v neděli.  Ti přivítají na Tyršovce v 10:00 resp. 12:30  v úplně posledních zápasech celé sezóny moravskoslezské divize, týmy z Havířova.    

A-tým FC FASTAV VSETÍN přivítá v sobotu  SK RÝMAŘOV. 
Zápas začíná po dohodě obou klubů již v 14:30.   

Přijďte  podpořit i naši dobročinnou akci, spojenou s benefičním turnajem, kdy koupí nových klubový šál  přispějete na šek pro dětské oddělení Vsetínské nemocnice.  
Vybíráme na nemocnici 350,- Kč.  Šálu FC FASTAV VSETÍN dostanete za tento příspěvek zcela zdarma! :-)   
    
V rámci klubové benefiční akce můžete podpořit  dětské oddělení Vsetínské nemocnice i vydražením jednoho z 12 krásných podepsaných fotbalový dresů:  
 
Proběhne pochopitelně i poločasové losování o nový dres FC Fastav Vsetín - POSLEDNÍ LOSOVÁNÍ !! 
 Kdo chce zkusit štěstí, má poslední šanci.  Více se dresy losovat nebudou.  
 
Tým z Rýmařova představí ve svém posledním letošním článku Jirka Kořínek:   

                  Představujeme soupeře: SK Jiskra Rýmařov

V posledním utkání letošní soutěže přivítají vsetínští fotbalisté soupeře z dalekého Rýmařova, jehož hráči se v tomto ročníku poprvé stali účastníky Středomoravské divize skupiny „E“. Vyměnili si totiž své místo s celkem Valašského Meziříčí, jenž požádal i nadále o setrvání v severní skupině „F“. Představme si proto tým z nejzápadnějšího města Moravskoslezského kraje a nahlédněme trochu do jeho historie.
V roce 2021 si připomněl rýmařovský fotbalový oddíl pětasedmdesát let od svých novodobých dějin. Začátky (rok 1946) nebyly ale vůbec jednoduché, ba právě naopak složité. Vždyť mimo elán a nadšení několika jednotlivců zapálených pro sport, neměli rýmařovští „předkové“ pro svou činnost prakticky vůbec nic. Jen pevná vůle a neustálý optimismus překonaly počáteční překážky a kousek po kousku rostlo dílo, na které může být dnešní generace „jiskrovců“ právem pyšná a hrdá. SK Rýmařov - jak zněl původní název - později Tělovýchovná jednota (TJ) SOKOL Rýmařov, dále TJ SOKOL BROKÁT Rýmařov až po dnešní název SK Jiskra Rýmařov – patří od roku 1953 k jedné z největších sportovních organizací v podhůří Jeseníků.
Hlavním střediskem společenského života byla tenkrát vinárna KORUNA. Zde se scházeli mimochodem i příznivci sportu, a tam taky padl první návrh na založení fotbalového klubu. Od nápadu k uskutečnění nebylo daleko, a proto se již v červnu 1946 v kavárně AVION uskutečnila ustanovující schůze klubu, jejíž jedinou náplní se stal fotbal. Provoz nového oddílu byl v počátcích velmi náročný a závislý především na penězích. Částečné zlepšení situace nastalo koncem roku 1951, kdy TJ SOKOL Rýmařov byl začleněn pod patronaci tehdejšího n. p. BROKÁT Rýmařov, který vypomáhal hlavně po finanční stránce a měl povinnost pomoci i materiálně. Taktéž jeho název se mění na TJ SOKOL BROKÁT Rýmařov. Od roku 2016 se z důvodu změny legislativy přejmenoval název klubu na současný SK JISKRA RÝMAŘOV, z.s. (zapsaný spolek).
Ale vraťme se do období založení SK Rýmařov a sledujme jeho dění až po dnešní dobu. Jediné, co klub zpočátku měl, bylo fotbalové hřiště získané po německém DSV Römerstadt, jež stálo na stejném místě jako je současný stadion. Funkcionáře trápil především velký nedostatek financí. Rozhodli se tedy uspořádat veřejnou sbírku mezi občany města, ale hlavně mezi živnostníky, a to na nákup výstroje, míčů a vyřízení přestupů kvalitních hráčů. A z tohoto výtěžku se vše zabezpečilo. Mužstvo sehrálo řadu přípravných zápasů a na podzim roku 1947 vybíhá na hrací plochu jedenáctka fotbalových mušketýrů, aby v první mistrovské soutěži bojovala za čest a slávu svého klubu. A ihned v úvodním roce se podařil postup do II. třídy. K 1. lednu 1960 přestal rýmařovský okres jako takový existovat, a byl začleněn do okresu Bruntál. V sezóně 1964/65 si Jiskra vybojovala postup do 1. A třídy. Rok na to ale ze soutěže sestoupila. Nevzdává se však a v soutěžním ročníku 1974/1975 se vrací zpět do 1. A třídy.
Konec osmdesátých a počátek devadesátých let dvacátého století znamená pro rýmařovský fotbal další mezník ve výkonnosti mužstva dospělých. Trvalá přítomnost A-týmu mužů mezi elitou 1. A třídy je korunována postupem do župního přeboru Hanácké fotbalové župy. Pro Jiskru byl významný především rok 1997, kdy poprvé ve své historii postupuje do Moravskoslezské divize skupiny „D“. V této soutěži působí sedm let, po skončeném ročníku 2004/2005 následuje pád opět o soutěž níž, tentokráte do krajského přeboru Moravskoslezského kraje. V sezóně 2006/2007 se vrátila zpět do divizní soutěže. V letech 2017–2019 figurovali Rýmařovští dokonce v Moravskoslezské fotbalové lize, kde se jim poměrně dařilo v sezóně 2017/2018, poněvadž se umístili na velmi pěkném sedmém místě. O rok později však na úspěch z předcházející sezóny již nenavázali, a tuto soutěž po dvouletém působení opustili.
V ročníku 2022/2023 Moravskoslezské divize skupiny „F“ zaujala Jiskra jedenáctou pozici, když z odehraných šestadvaceti zápasů nasbírala 30 bodů (bilance: 7–9–10, celkové skóre 34:46).
Jako nováček divize „E“ však nenaplnila v podzimní části soutěže očekávaná předsevzetí a pohybovala se převážně v dolní polovině tabulky. Proto v zimní přestávce naordinoval realizační tým v čele s trenérem Milanem Furikem tvrdou přípravu, která se ale na jarních výkonech mužstva, posíleného o Jana Tihelku z TJ Sokol Stará Ves a Zdeňka Horáka, zpočátku nijak pozitivně neprojevila. Po sérii pěti porážek v řadě celek poprvé bodoval až ve 21. kole v Přerově po remíze 1:1 (gól 15. min. Petr Navrátil), a na tříbodový zisk dosáhl teprve ve 23. kole ve Slavičíně, kde zvítězil překvapivě v poměru 2:1 brankami Romana Marka z 5. a 59. minuty. Za domácí snížil v 71. minutě Vlastimil Juřica. Od tohoto okamžiku se mužstvo patřičně vzepjalo, a naopak zaznamenalo tři vítězství v řadě, což jej posunulo do klidných vod středu tabulky.
Z jednotlivých jarních výsledků na půdě soupeřů vybíráme: Nejprve Rýmařovští podlehli ve Všechovicích 1:2 (vlastní branka domácího Radima Adamčíka), ve Strání zaznamenali porážku 0:2, následně remizovali ve výše uvedeném Přerově a zvítězili ve Slavičíně. V důležitém střetnutí v Baťově vyhráli 3:2 (branky za hosty Roman Marek 24. min., Jiří Furik 27. min. z pen. a 90 min.), a z doposud posledního vystoupení na stadionu v Novém Jičíně odešli poraženi v poměru 0:2.
Ze čtrnácti odehraných zápasů u svých protivníků získal tým Rýmařova patnáct bodů (bilance: 4-3-7, skóre: 19:30), což ho v pomyslné tabulce „Venku“ řadí na osmé místo.
V podzimním vzájemném měření sil s mužstvem Vsetína nebylo vítěze ani poraženého, neboť na trávníku v Rýmařově se rozešli oba soupeři smírně 1:1. Domácí se ujali vedení již ve 4. minutě gólem Tomáše Palyse po rozehrané standartní situaci. Z hubeného náskoku se ale příliš dlouho neradovali, neboť v 17. minutě se prezentoval nádhernou střelou ze třiceti metrů do pravé „šibenice“ Adam Bahounek a stav zaslouženě srovnal.
V minulém kole hostili Rýmařovští v nesmírně důležitém zápase celek 1. HKF Olomouc. Na vedoucí branku hostů, kterou docílili ve 37. minutě po hlavičce Vejvody a nešťastné teči domácího Kolíska, zareagovali Rýmařovští ve druhé půli, kdy zcela ovládli hru. Vytvořili si i několik brankových příležitostí, z nichž se však ujala jen ta ze 64. minuty, jejímž autorem byl David Hleba. V této souvislosti je však třeba připomenout, že Jiskra nastupuje již několik střetnutí po sobě v silně kombinované sestavě.
Po absolvování dosavadních devětadvaceti utkání se rýmařovský soubor pohybuje na devátém místě se ziskem 33 bodů (bilance: 8-9-12, skóre 43:56).
K oporám mužstva patří kapitán Kamil Kocúr, David Furik, David Hleba a Tomáš Palys.

Aktuální články

VSETÍN ZKOUŠÍ ÚTOČNÍKA BŘEZINU, VE FRÝDKU - MÍSTKU ZTRATIL RYCHLÉ VEDENÍ 2:0

Rychlé vedení 2:0 jim výhru nad soupeřem z vyšší třídy nepřineslo. Fotbalisté divizního Vsetína ve středečním přípravném zápase...

DALŠÍ PŘÍPRAVNÁ UTKÁNÍ A MOL CUP

Upřesnění časů a termínů dalších zápasů, které máme před sebou: Středa 17.7.2024 příprava : MFK Frýdek Místek (MSFL). ...

VSETÍN V PŘÍPRAVĚ PODLEHL HAVÍŘOVU. ZA POSÍLENÉHO SOUPEŘE SKÓROVAL I KUZMANOVIČ

Fotbalisté divizního Vsetína v letní přípravě poprvé narazili. Valaši po středečním úvodním triumfu nad Bílovcem další výhru...