Jiří Kořínek |

Z DALEKÉHO SEVERU SE VRACEJÍ SPOKOJENI JEN ČÁSTEČNĚ

TJ Jiskra Rýmařov – FC Vsetín z.s.  1:1 (1:1)
S cílem získat alespoň jeden bod odjížděli v sobotu vsetínští fotbalisté do Rýmařova, kde jim stál v cestě nebojácný a houževnatý tým domácí Jiskry. Tento vytýčený úkol se sice podařilo splnit, ovšem po skončení utkání panovaly v mysli hráčů smíšené pocity....

.... Zápas pro hosty nezačal vůbec dobře. Již ve 4. minutě chyboval na vlastní polovině při rozehrávce u postranní čáry Mlýnek, což vyřešil pouze za cenu faulu. Na dlouhý centrovaný míč Jeřábka do pokutového území nedosáhl nikdo ze vsetínských obránců, včetně brankáře Tomka a zcela volnému nabíhajícímu Palysovi, nezbývalo nic jiného, než jej z bezprostřední blízkosti pohodlně dopravit do sítě. Hosté byli tímto úvodním šokem očividně zaskočeni a trvalo jim téměř sedm minut, než se z toho patřičně vzpamatovali. Přibližně od 12. minuty se však vrátili do hry a vytvořili si znatelnou územní převahu. Ve 14. minutě se řítil středem pole Strachoň a jeho kolmý pas na Stuchlíka, jenž by postupoval úplně sám na brankáře Pitrona zlikvidoval obětavým zákrokem rýmařovský zadák Kneifel. Krátce na to vyslal na domácí svatyni dělovku Otepka a nechybělo mnoho, aby bylo srovnáno. A v 17. minutě se hosté vyrovnání přece jen dočkali. Z levé strany se obránce Mikuš prezentoval dlouhou křižnou přihrávkou na Stuchlíka, jenž míč vtipně přiťukl osamocenému Bahounkovi. Vsetínskému „špílmachrovi“ se podařila střela snů, kandidující nejen na gól měsíce, ale i roku, neboť málo vídanou „pumelicí“ vymetl z pravé šibenice Pitronovy svatyně všechny pavučiny, které tam ještě zůstaly. Od tohoto okamžiku tlak Valachů narůstal a Rýmařovští několikrát nevěděli, kam dříve skočit. Záložní řada zcela jasně přehrávala stejnou osu domácích, hýřila pohybem, přesnými přihrávkami a především velmi nápaditým zakládáním akcí. Hra hostujícího celku se musela tentokrát skalním vsetínským fanouškům, posílených o početnou výpravu příznivců z nedaleké Štítné, určitě líbit. Ti vytvořili svému souboru takřka domácí prostředí a po celý zápas dávali o sobě hlasitě vědět. Ve 24. minutě zahrával vsetínský Bahounek ze vzdálenosti pětadvaceti metrů trestný kop, po němž musel brankář Pitron dokázat své umění a hrozící nebezpečí výborným zákrokem odvrátil do zámezí. Domácí se po dlouhých minutách strávených na své polovině osmělili až ve 28. minutě, kdy založil z pravé strany rychlý protiútok Faltýnek, po němž ale Němcova rána skončila vysoko nad klecí brankáře Tomka. Poté se chytili taktovky opět hosté a neustále zaměstnávali rýmařovské zadáky. Ve 31. minutě po faulu na Vítka zahrával trestný kop vsetínský Bahounek, s jehož projektilem měl Pitron plné ruce práce, aby dobře mířenou ránu s nejvyšším úsilím zneškodnil. Ve 38. minutě nasadil k trháku po levé straně vysoce aktivní hostující Mikuš, který si před šestnáctkou domácích vyměnil míč s Mlýnkem, po jehož následném centru skončila hlavička prvně jmenovaného jen těsně nad. Ve 43. minutě se hosté cítili právem ukřivděni, neboť uvnitř trestného území byl ve výborné střelecké pozici naprosto evidentně faulován Vítek, po němž ale píšťalka hlavního rozhodčího Vychodila zůstala k údivu všech vsetínských hráčů i diváků němá. První dějství odehrálo hostující mužstvo, dá se říci, precizně a je jen škoda, že znatelnou územní převahu nedokázalo vyjádřit i brankově.
Nástup do druhé půle byl opět ve znamení Vsetína, jelikož se hra zpočátku odvíjela převážně před pokutovým územím domácích. V 52. minutě se Rýmařovští částečně vymanili z defenzívy a záhy zahrávali zpoza šestnáctky trestný kop Dostálem, jenž Tomek pohotovým zákrokem odvrátil na rohový kop. Poté se dlouhé minuty odehrávaly především mezi oběma šestnáctkami bez jakéhokoliv náznaku brankové příležitosti. Trochu vzruchu přinesla teprve 64. minuta, v níž Vsetínští způsobili ve velkém čtverci domácích po rohovém kopu Bahounka velký závar, ovšem žádný z hráčů toho nedokázal patřičně využít. Domácím se stejná standartní situace nabídla v 75. minutě, kdy po nacvičeném signálu a střele Navrátila se Tomek překvapit nenechal. Vzápětí zahrozil dělovkou Jeřábek, naštěstí pro Vsetínské však jejich klec netrefil. Ke konci střetnutí byla znát enormní snaha hostů zvrátit výsledek na svou stranu. Zvýšili úsilí a z důvodů nedovolených zákroků domácích obránců získali krátce po sobě výhodu tří přímých kopů z velmi zajímavých pozic. Jenže ani jedna ze střel Stuchlíka, Otepky, či Bahounka neskončila tam, kde by si všichni přáli.
Druhý poločas neodehráli Vsetínští určitě podle svých vlastních představ. Vázla kombinace, místy chybělo patřičné nasazení a v rozehrávce především více přesnosti a klidu. Domácí toho v průběhu celého utkání moc nepředvedli a v závěru již na jejich hře bylo vidno, že jsou se ziskem jednoho bodu maximálně spokojeni. Naopak pro hosty je to vzhledem k vývoji střetnutí, především před obrátkou, celkem zbytečná ztráta. Nakonec je však třeba podotknout, že i jeden bod z rýmařovské půdy má určitě svoji hodnotu.

Sestava Vsetína: Tomek – Vítek, Dulík, Matyáš, Mikuš – Stuchlík (90. min. Hnilo), Venený,
Bahounek, Otepka, Mlýnek (70. min. Hruška), Strachoň

A jelikož se jednalo o poslední vystoupení vsetínského souboru v podzimní části divizní soutěže, je třeba poděkovat všem hráčům, trenérům i celému realizačnímu týmu za velmi dobře odvedenou práci v převážné většině odehraných zápasů. Vždyť zisk dvaatřiceti bodů a výborné umístění na třetím místě průběžné tabulky vsetínská fotbalová veřejnost nezažila již několik desetiletí!!
Zároveň je třeba samozřejmě vyslovit poděkování taktéž funkcionářům za náročný a bezvadný chod klubu, sponzorům za finanční podporu a všem obětavým pracovníkům, kteří se na zdárném průběhu podzimní sezóny podíleli výraznou měrou. V neposlední řadě se sluší rovněž ocenit přízeň a podporu nejvěrnějších fanoušků, jež svými hlasivkami vsetínský tým povzbuzovali nejen na vlastním stadionu, ale i na půdě soupeřů.
A proto je třeba si na chvilku od fotbalu odpočinout, prožít klidné, veselé a spokojené vánoce a načerpat mnoho sil i elánu do nového roku, jenž bude po všech stránkách určitě více než náročný.

Aktuální články

VSETÍN S PĚTI RŮZNÝMI STŘELCI UDĚLAL SE ŠTERNBERKEM RYCHLÝ PROCES

Trenér Lukáš Pazdera : "Musím říct, že jsme měli raketový nástup a v 11. minutě jsme vedli 0:3. Samozřejmě sebevědomí přirozeně...

VSETÍN MĚL RAKETOVÝ NÁSTUP, PO JASNÉ VÝHŘE 5:1 PŘESKOČIL BZENEC A JE TŘETÍ

Tak brzy hotovo na jaře ještě neměli. Fotbalisté divizního Vsetína v sobotním zápase 21. kola vyřídili domácí Šternberk 5:1 a...

PŘEDSTAVUJEME DALŠÍHO SOUPEŘE: FK ŠTERNBERK

V dalším, v pořadí již šestém utkání jarní části, zajíždějí vsetínští hráči ke zkušenému, ostřílenému a velmi...