Libor Kopl (Valašský deník) |

VSETÍN ZVÍTĚZIL V KOZLOVICÍCH, V ZÁVĚRU SE NECHAL VYLOUČIT STŘÍDAJÍCÍ STUCHLÍK

Odčinili předcházející ztráty, ztracené body si vzali zpět. Fotbalisté Vsetína zvládli nedělní utkání 27. kola v Kozlovicích, na půdě třetího týmu divize E zvítězili 2:0 a upevnili si čtvrtou příčku. Branky hostů zaznamenali Martin Mlýnek a Petr Mikuš. Valachy nerozhodilo ani vyloučení střídajícího Jana Stuchlíka v poslední minutě....

...„Jsem spokojený s výsledkem i výkonem. Nechci řešit postavení soupeře v tabulce, každé body z venku mají velkou váhu. My jsme odehráli výborný zápas, asi jeden z nejlepších na jaře. Dali jsme dva góly, soupeř žádný, proto je naše výhra zasloužená,“ říká trenér Vsetína Lukáš Pazdera.

Jeho týmu duely s konkurenty z popředí tabulky svědčí, naopak proti namočeným týmům se fotbalistům Fastavu nehraje dobře.

„Taky se ptám sám sebe, jak je možné, že se Stráním, Bzencem nebo Kozlovicemi se nám daří, duely odehrajeme v jiné intenzitě než se soupeři ze spodku. Na tomto musíme zapracovat, aby výkonnost byla pořád stejná,“ uvedl.

Hosté, kterým scházeli Zbranek se Strachoněm, šli do vedení ve 27. minutě, kdy spolupráci bratří Mlýnků zakončil dorážející Martin.

„Zakončovat mohl už Vít, ale míč si zasekl a dal pod sebe bráchovi. Oba ze hezkou akci chválím,“ pronesl Pazdera.

Kozlovice se před vlastním publikem snažily o vyrovnání. Tlačily se dopředu, ale naráželi na pozornou obranu hostů. Valaši byli vzadu důrazní, všechny situace ustáli, hrozili z brejků.

„Kolikrát to tam smrdělo druhým gólem, ale ve finální fázi nám chybělo lepší řešení,“ posteskl si kouč Fastavu.

Valachy definitivně uklidnil až v 88. minutě Mikuš, jenž se prosadil střelou k tyči.

Kozlovice reagovat nedokázaly, k bodu jim nepomohlo ani zbytečné vyloučení střídajícího Stuchlíka v závěru střetnutí.

„Je to taková kaňka. Byl to zbytečný faul, za který bude potrestán. Čeká rodinu, tak si odpočine, ale obhajovat ho nebudu,“ pronesl Pazdera.

Konec střetnutí byl hlavně kvůli Stuchlíkově červené kartě nervózní, vyhecovaný. „Místy to byla až komedie,“ dodal vsetínský kouč.

Valaši mají před sebou dva závěrečné domácí duely. V sobotu se utkají s Novým Jičínem.

Aktuální články

VSETÍN ZKOUŠÍ ÚTOČNÍKA BŘEZINU, VE FRÝDKU - MÍSTKU ZTRATIL RYCHLÉ VEDENÍ 2:0

Rychlé vedení 2:0 jim výhru nad soupeřem z vyšší třídy nepřineslo. Fotbalisté divizního Vsetína ve středečním přípravném zápase...

DALŠÍ PŘÍPRAVNÁ UTKÁNÍ A MOL CUP

Upřesnění časů a termínů dalších zápasů, které máme před sebou: Středa 17.7.2024 příprava : MFK Frýdek Místek (MSFL). ...

VSETÍN V PŘÍPRAVĚ PODLEHL HAVÍŘOVU. ZA POSÍLENÉHO SOUPEŘE SKÓROVAL I KUZMANOVIČ

Fotbalisté divizního Vsetína v letní přípravě poprvé narazili. Valaši po středečním úvodním triumfu nad Bílovcem další výhru...