Libor Kopl (Valašský deník) |

VSETÍN V DERBY ROZEBRAL SLAVIČÍN. PAZDERA : "ODPOR JSME ZLOMILI VELMI BRZY"

Žádné drama se nekonalo. Sobotní valašské derby v divizi E jasně opanovali fotbalisté domácího Vsetína, kteří ve 24. kole deklasovali Slavičín 5:0 a před středeční předehrávkou ve Bzenci udrželi třetí pozici. Na jasné výhře Fastavu se podílelo pět různých střelců, hosté duel absolutně nezvládli....

... Vsetín porazil Slavičín i podruhé v sezoně, ani jednou ve vzájemných duelech neinkasoval.

„Pro nás to bylo takové malé derby, protože spousta kluků prošla Zlínem, znají se. I když jsem čekal velmi těžké utkání, velice brzy jsme zlomili odpor soupeře a naprosto zaslouženě zvítězili. V tomto utkání jsme byli někde jinde než soupeř, jehož hodnotit nechci. My jsme si od začáktu šli za třemi body, které máme,“ těší kouče Vsetína Lukáše Pazderu.

Mužstvo oprávněně chválil za perfektní přístup i skvělý výkon. „Poprvé na jaře jsme byli kompletní a v tom je naše největší síla. I na lavičce bylo šest kluků a náhradní gólman, který by v jiných divizních týmech hráli od začátku, což se prokázalo ve druhém poločase, když střídající hráči dali dva góly,“ pochvaloval si Pazdera.

Slavičín přijel do Vsetína s defenzivní taktikou, po většinu času se pouze bránil. „Na začátku utkání jsme museli být trpěliví, nesměli udělat žádnou chybu. Chtěli jsme hrát po stranách, rychle otáčet těžiště hry,“ líčí Pazdera.

Domácí překonali soupeřův obranný val až ve 37. minutě, kdy se po centru Pafky prosadil Vít Mlýnek.

Vsetínu vedoucí branka pomohla, vzápětí přidal druhý gól. Těsně před přestávkou se prosadil Zbranek a bylo to 2:0. „Branka do šatny byla klíčem k vítězství, voda na náš mlýn,“ ví dobře Pazdera.

Fotbalisté Fastavu i po změně stran pokračovali v aktivní hře, krajského rivala převyšovali. Třetí gól domácího celku vstřelil po rohovém kopu Dulík.

V tu chvíli bylo hotovo.

Vsetínští dál na trávníku kralovali, svoji pohodu demonstrovali dalšími dvěma brankami. Prosadili se Strachoň se Stuchlíkem další šance domácí nezužitkovali.

„Gólů mohlo být víc, klidně osm. Na druhé straně Slavičín si vypracoval jedinou velkou šanci až v závěru, kdy jsme podcenili situaci, ale gólman Hamza skvěle zasáhl,“ uvedl Pazdera.

Jeho tým si tak připsal nejvyšší jarní výhru, poprvé po zimní pauze neinkasoval a protáhl sérii bez prohry na pět utkání.

Domácí navíc pošetřili síly na středeční utkání ve Bzenci. „Po vyhraném zápase se regeneruje daleko lépe než po porážce. Navíc jsme si kluky prostřídali, dali šanci skoro všem,“ dodal Pazdera.

Vedení klubu FC Vsetín před sobotním zápasem se Slavičínem předalo šek ve výši 30 tisíc korun rodičům Beníka Matůše. Právě tuto částku mezi sebou vybrali nejen hráči prvního týmu, ale i trenéři, činovníci, přispěli také rodiče mládežníků.

Aktuální články

VSETÍN ZKOUŠÍ ÚTOČNÍKA BŘEZINU, VE FRÝDKU - MÍSTKU ZTRATIL RYCHLÉ VEDENÍ 2:0

Rychlé vedení 2:0 jim výhru nad soupeřem z vyšší třídy nepřineslo. Fotbalisté divizního Vsetína ve středečním přípravném zápase...

DALŠÍ PŘÍPRAVNÁ UTKÁNÍ A MOL CUP

Upřesnění časů a termínů dalších zápasů, které máme před sebou: Středa 17.7.2024 příprava : MFK Frýdek Místek (MSFL). ...

VSETÍN V PŘÍPRAVĚ PODLEHL HAVÍŘOVU. ZA POSÍLENÉHO SOUPEŘE SKÓROVAL I KUZMANOVIČ

Fotbalisté divizního Vsetína v letní přípravě poprvé narazili. Valaši po středečním úvodním triumfu nad Bílovcem další výhru...