Libor Kopl (Valašský deník) a Petr Říha |

VSETÍN NA ZÁVĚR PODZIMU REMIZOVAL V RÝMAŘOVĚ. PAZDERA: "LAŤKA JE NASTAVENA VYSOKO"

Fotbalisté Vsetína půjdou do jarních zápasů se sedmibodovou ztrátou na vedoucí Strání. Rozhodlo o tom závěrečné 15. kolo divize E. Valaši na závěr podzimní části remizovali v Rýmařově 1:1. Vedoucí celek ze Strání totiž na půdě předposledního Baťova vsítil šťastný vedoucí gol až ve 3. minutě nastavení. Takto v posledních sekundách zakončil jihomoravský celek min. tři podzimní utkání, takže nechybělo mnoho a vedoucí divizní trio mohlo být na startovní čáře před jarem vyrovnané. Přesto Vsetín splnil své podzimní zadání: skončit do třetího divizního místa. Splněno.... 
    

... Vsetínu nevyšel vstup do utkání, gól inkasoval hned ve 4. minutě. Po standardní situaci se prosadil nepokrytý Palys. „Bylo důležité, že jsme na obdrženou branku dokázali brzy zareagovat a skóre srovnat," říká Pazdera.

Parádní střelou ze střední vzdálenosti se prosadil záložník Bahounek. Favorizovaní hosté měli ve zbytku utkání herně navrch, příliš šancí si ale nevypracovali. „Na umělecký dojem to od nás v první půli bylo slušné, ale hraje se na góly, ne na krásu. V šestnáctce soupeře jsme předvedli velice málo," přiznává Pazdera.

Druhý poločas už byl ze strany Vsetína horší. „Rýmařov trošku srovnal hru, my jsme ale byli dál víc na míči. Bohužel do žádné vyložené šance jsme se nedostali, domácí až na standardní situace ale neměli taky nic," hodnotí.  I proto duel skončil zaslouženou remízou. Valaši se bodově dotáhli na Kozlovice, které ale mají k dobru nedělní duel s Holešovem.

Pazderův tým ale bez ohledu na závěrečný výsledek přezimuje v divizi E na medailové pozici.  „Dvaatřicet bodů je slušný počin. Takový podzim ve Vsetíně dlouho nebyl. Myslím, že nám třetí příčka sluší," nepochybuje Pazdera.

Bývalý kouč Luhačovic a Uherského Brodu se ale dívá stále dopředu. „Strání je na tom lépe, zaslouženě soutěž vede. My jsme vlastně prohráli jenom s ním a Kozlovicemi, takže naše postavení odpovídá. Laťka je nastavená vysoko," ví dobře.

Ten by rád na jaře proháněl oba konkurenty, zabojoval o postup do třetí ligy. Na tahu je ale vedení klubu. „Uvidíme, co se stane v zimě. Teď nechci nic vyhlašovat, dávat velkohubá prohlášení. Chceme dál poctivě pracovat a zlepšovat se. Na co to bude stačit, se uvidí příští rok v létě," dodává.

Fotbalisté Vsetína se i po skončení podzimní části budou ještě dva týdny připravovat, zasloužené volno si užijí až v prosinci.

Více k zápasu na www.valašskýdenik.cz 

Aktuální články

VSETÍN S PĚTI RŮZNÝMI STŘELCI UDĚLAL SE ŠTERNBERKEM RYCHLÝ PROCES

Trenér Lukáš Pazdera : "Musím říct, že jsme měli raketový nástup a v 11. minutě jsme vedli 0:3. Samozřejmě sebevědomí přirozeně...

VSETÍN MĚL RAKETOVÝ NÁSTUP, PO JASNÉ VÝHŘE 5:1 PŘESKOČIL BZENEC A JE TŘETÍ

Tak brzy hotovo na jaře ještě neměli. Fotbalisté divizního Vsetína v sobotním zápase 21. kola vyřídili domácí Šternberk 5:1 a...

PŘEDSTAVUJEME DALŠÍHO SOUPEŘE: FK ŠTERNBERK

V dalším, v pořadí již šestém utkání jarní části, zajíždějí vsetínští hráči ke zkušenému, ostřílenému a velmi...