Martin Němec (www.valasskyfotbal.com) a Petr Říha |

VSETÍN MOHOU POSÍLIT AŽ TŘI HRÁČI, ABY PO SKVĚLÉM PODZIMU HONIL ZAJÍCE PŘED SEBOU

Fanouškům vsetínského fotbalu přinášíme rozhovor Martina Němce (valašskýfotbal.com) s trenérem Lukášem Pazderou, který je neustále naladěn na vítěznou notu, s touhou posouvat svou práci vpřed. Trenér je na Vsetíně půl roku, podívejte se na to jak věci vidí s odstupem času z trenérského úhlu pohledu:

3. místo - 7 bodů na prvního
Kdyby mi před sezonou někdo řekl, že budeme třetí a budeme mít 32 bodů, tak bych byl určitě spokojený. Na druhou stranu ten odskok od prvního bych lhal, že je malý. Tam mě mrzí, že je to taková ztráta. Na druhou stranu budeme ty zajíce honit zezadu a může to být pro nás určitá výhoda. Ale je třeba dodat, že se na nás budou chtít dotáhnout týmy zezadu. Jaro bude pro nás velkou výzvou. V létě to bylo hektické. Poznávali jsme se za pochodu. Dařilo se ale výsledkově, tak to bylo dobré. Teď bude v zimě více času se dobře připravit na jaro.

13 inkasovaných branek - nejlepší obrana s Kozlovicemi
Mě jako bývalého obránce taková obrana těší - je to vizitka celého týmu, nejen brankáře a obranné čtyřky. Jsme spokojení. Defenzíva je základ úspěchu. Hezké je sice dávat pět gólů, ale když nebráníte dobře, tak pět banek dostanete. Díky defenzivní části jsme na podzim vyhrávali na jednu, dvě branky a překlopili jsme výsledek na naši stranu. Jsem rád, že jsme aplikovali defenzívu Vsetína, jinak než to bylo v minulosti tady a dařilo se to realizovat na hřišti.

Vliv pohárového tažení na podzimní formu
Bylo to období, že ten zápas s Brnem byl velký svátek a něco nového. Od toho bylo očekávání. Tehdy divize šla do pozadí, odložili jsme zápas s Holešovem a to nám pak asi trochu uškodilo v samotné divizní soutěži. Pro všechny to byl ale svátek a obrovská motivace to třeba za rok zase zopakovat a přivítat na Tyršovce zase nějaký slavný prvoligový nebo druholigový klub.

Ondřej Otepka
O Otepa jsme věděli, že je hráč s překvapujícím myšlením a dokáže udělat na hřišti něco navíc. Byl tam otazník, jak vzhledem k práci bude stíhat trénink. Nakonec se toho zhostil vemi dobře a ukázal, že patří do kádru. Pokud nenastane nic neočekavaného, měl by nadále působit u nás.

Ondřej Strachoň
U Strachyho, tím že mi prošel Uherským Brodem a trénoval jsem ho rok, tak jsem přesně věděl, co od něho očekáváme. Je to zarputilý bojovník a hráč, co nevypustí souboj. Dal pět branek, mohlo bych ji být deset. Připsal si ale i asistence. Splnil přesně to, co jsme očekávali a patřil k tahounům týmu.

David Velich, Jan Tomek
Tam to bylo u Dejva trochu s otazníkem. Přicházel ze Slovácka, kde tolik nechytával, je to velmi mladý brankář. Zhostil se role jedničky velmi dobře a s Honzou Tomkem vytvořili velmi zajímavou dvojici. Oba se chtějí posouvat a pomohlo jim, že měli trenéra brankářů Jiřího Kizu z Moravskoslezské brankářské akademie. Vychytali dohromady šest nul. Hodně nás podrželi. Oba ví, kde se mají zlepšit. U Davida nyní záleží na zdravotním stavu.

David Venený
U Venuse je hodnocení jednoduché. Je to hráč ze třetí ligy, proto jsme ho angažovali. Bylo poznat, když hraje a nehraje a jak si plní nebo neplní roli. On zvyšoval výkon našeho týmu, pokud odstoupí jako s Kozlovicemi, tak se nám zápas lámal k horšímu. Kdyby ho mohl odehrát, zvládli bychom ten zápas lépe, ale zranění prostě k fotbalu patří.

Martin Zbranek
Potenciál u toho Zbráni je velký - výška, postava, parametry, levá noha. Je mladý, ale já říkám, že aby byl ještě lepší, tak to musí potvrzovat a neustále se zlepšovat. V zimě ho čeká křest ohněm, protože na něho bude vytvářen tlak Ondrou Strachoněm a musí tu pozici obhájit. Potřebuji, aby své výkony ustálil nebylo to jako na houpačce.

Převapení u hráčů
Nerad vyzdvihuji jednotlivce. Každý hráč přinesl do týmu něco svého. Musí se každý chovat na hřišti, v čem je nejlepší. Nechci po Davidu Dulíkovi, aby tvořil hru, to třeba chci po Stuchlíkovi. Pokud bych měl vyzvihnout, tak Davida Dulíka jako kapitána. Byl to ten lídr, jak by měl být. Kluci za ním šli a byl spojkou mezi trenéry a kabinou.

Zimní příprava a jaro
Pokud chceme prohánět týmy, které jsou před námi, tak ten tým potřebuje posílit. To posílení nebude radikální. Proces změny nekončí. Pokud by měly přijít noví kluci, tak by měli přijít tři hráči s kvalitou. Nemusí se to podařit, to bychom pracovali se stávajícím kádrem a bojovali bychom dále. Máme za sebou ale povedený podzim a budeme to chtít na jaře zopakovat.

Nejlepší střelec:
Martin Zbranek 10

Nejvíce ŽK:
Ondřej Otepka a Jiří Vítek 5

Nejvíce odehraných zápasů a minut:
Jiří Matyáš 15/1380

Aktuální články

VSETÍN S PĚTI RŮZNÝMI STŘELCI UDĚLAL SE ŠTERNBERKEM RYCHLÝ PROCES

Trenér Lukáš Pazdera : "Musím říct, že jsme měli raketový nástup a v 11. minutě jsme vedli 0:3. Samozřejmě sebevědomí přirozeně...

VSETÍN MĚL RAKETOVÝ NÁSTUP, PO JASNÉ VÝHŘE 5:1 PŘESKOČIL BZENEC A JE TŘETÍ

Tak brzy hotovo na jaře ještě neměli. Fotbalisté divizního Vsetína v sobotním zápase 21. kola vyřídili domácí Šternberk 5:1 a...

PŘEDSTAVUJEME DALŠÍHO SOUPEŘE: FK ŠTERNBERK

V dalším, v pořadí již šestém utkání jarní části, zajíždějí vsetínští hráči ke zkušenému, ostřílenému a velmi...