Libor Kopl (Valašský deník) |

VSETÍN DOHRÁVAL V OLOMOUCI PO VYLOUČENÍ VÍTKA V DESETI, V ZÁVĚRU PŘIŠEL O VÝHRU

Fotbalisté Vsetína brali v prvním jarním mistrovském zápase bod. Valaši šli na hřišti HFK Olomouc do vedení v 56. minutě, kdy otevřel skóre Vít Mlýnek. Pak byl ale vyloučen Jiří Vítek a hosté šli do deseti. Hanáci přesilovku zužitkovali v hektickém závěru, na konečných 1:1 srovnal v 86. minutě Marek Kachlík.

„Bod z venku beru, protože jsme hráli třicet minut v deseti, ale je velká škoda, že jsme neubránili jednu standardku. Klidně jsme mohli vyhrát,“ říká hostující trenér Lukáš Pazdera.

Vyloučenému Vítkovi, který obdržel červenou kartu za faul zezadu nic nevyčítal.

„Chtěl pro tým udělat maximum, ale bylo to nešikovné. Faul se totiž stal na polovině soupeře, daleko od naší brány. Bylo to takticky špatně, Jirka se z toho ale poučí,“ věří Pazdera.

Valaši paradoxně hráli v oslabení lépe než v plném počtu. „Ani nebylo poznat, že nás je jenom deset,“ tvrdí kouč Vsetína.

„Byli jsme nebezpeční směrem dopředu, soupeře jsme zlobili. Bohužel v závěru jsme neubránili jednu standardku,“ přidal zklamaně.

Hosté přijeli na Hanou bez dlouhodobých marodů Stuchlíka a Zbranka, po dlouhé zimní pauze se na přírodní trávě chvíli rozkoukávali.

„Hřiště bylo na začátek jara ve výborném stavu, spíš nám vadil silný vítr, který hru dost brzdil. Celkově to byl typický první zápas,“ míní Pazdera.

První půle nic převratného nepřinesla. „Hodně se vyčkávalo, v naší hře bylo dost nevynucených ztrát, chybělo nám zakončení,“ přiznal vsetínský trenér.

Přesto šli Valaši v 56. minutě gólem Víta Mlýnka do vedení. Hosté i po vyloučení Vítka měli opticky navrch, dál hrozili.

Hanáci ale v závěru střetnutí zjednodušili hru, dlouhými nákopy oslabeného protivníka přimáčkli. Valaši dlouho odolávali, v 86. minutě si ale nepohlídali odražený balon a z kopačky Kachlíka inkasovali vyrovnávací gól.

Fotbalisté Vsetína i další zápas sehrají venku. Za týden v neděli se představí na hřišti Kostelce na Hané.

Aktuální články

VSETÍN S PĚTI RŮZNÝMI STŘELCI UDĚLAL SE ŠTERNBERKEM RYCHLÝ PROCES

Trenér Lukáš Pazdera : "Musím říct, že jsme měli raketový nástup a v 11. minutě jsme vedli 0:3. Samozřejmě sebevědomí přirozeně...

VSETÍN MĚL RAKETOVÝ NÁSTUP, PO JASNÉ VÝHŘE 5:1 PŘESKOČIL BZENEC A JE TŘETÍ

Tak brzy hotovo na jaře ještě neměli. Fotbalisté divizního Vsetína v sobotním zápase 21. kola vyřídili domácí Šternberk 5:1 a...

PŘEDSTAVUJEME DALŠÍHO SOUPEŘE: FK ŠTERNBERK

V dalším, v pořadí již šestém utkání jarní části, zajíždějí vsetínští hráči ke zkušenému, ostřílenému a velmi...