Jiří Kořínek |

TENTOKRÁTE NA "KOZLY" NEVYZRÁLI

Tak to se v sobotním příjemném odpoledni vůbec nepovedlo. Po sérii tří vítězství v řadě a pod dojmem vítězného souboje z prvního kola MOL Cupu, tentokrát Vsetínští narazili na zdatnějšího soupeře, který s výjimkou prvních pětadvaceti minut udával tempo hry a dokázal i za nepříznivého stavu výsledek otočit ve svůj prospěch. V brance Valachů z důvodů zdravotních problémů jedničky Velicha dostal poprvé příležitost mladý Tomek. Svého úkolu se zhostil poměrně dobře a obdržené góly na jeho vrub nepadají.
Vstup do samotného utkání se domácím vydařil náramně. Již ve 4. minutě zahrával zleva trestný kop Otepka, který sice hostující Kostka odvrátil, ale znovu na kopačky vsetínského záložníka. Na jeho opětovně centrovaný míč do trestného území nejvýše vyskočil Zbranek a přesnou hlavičkou k levé tyči nedal hostujícímu Obzinovi v kleci Kozlovic sebemenší šanci zasáhnout. I poté nadále Vsetínští diktovali tempo hry a svého soupeře častokrát přiměli do role statistů. Jenže postupem času tlak domácích hráčů slábl, a přibližně po dvaceti minutách se hosté z hluboké defenzívy vymanili a zcela srovnali krok....

..... V 21. minutě po rohovém kopu „Kozlů“ skončila nebezpečná hlavička Kozáka těsně mimo. O šest minut později již bylo srovnáno. Po rychlém výpadu Vogla z levé strany a hrubce vsetínské obrany střílí úplně nekrytý Smékal prudkou ránou po zemi k levé tyči vyrovnávací gól. Následně domácí zcela vypadli z rytmu a protivník je začal přehrávat. Navíc se v 31. minutě zranil domácí rozehrávač Venený a trenér Pazdera musel sáhnout ke střídání. Ze hry Vsetína se najednou vytratila přesnost, lehkost v pohybu a přihrávky častokrát míjely adresáty. Ve 36. minutě po tvrdé střele kozlovického Kyseláka vytěsnil míč konečky prstů domácí gólman Tomek na rohový kop. Ke konci první půle se hra v poli opět srovnala a odvíjela se především mezi oběma šestnáctkami bez jakéhokoliv náznaku brankové možnosti.
I nástup do druhého dějství patřil Vsetínským. Ve 49. minutě unikl po pravé straně Strachoň, před velkým čtvercem byl nedovoleně atakován a domácí dostali výhodu v podobě zahrávaní standartní situace. Polovysoký centr Otepky do šestnáctky však skončil na prvním bránícím hráči hostů. V 58. minutě se blýskl krásným projektilem vsetínský Bahounek, když jeho přesně umístěný míč, mířící k pravé tyči vyškrábl efektním zákrokem brankář Obzina na rohový kop. To ale bylo ze strany domácích prakticky vše. Hosté čím dál více začali „kousat“ a neustále hrozili svými jednoduchými, rychlými, přímočarými a velmi účelnými protiútoky. Domácím se vůbec nedařilo zakládání akcí, hráči zaostávali za Hanáky v pohybu, nápaditostí, předváděli pouze hru na náhodu a byli čím dál více zatlačeni před svou vlastní šestnáctku. A gól v domácí síti visel na vlásku. Bohužel se tak i stalo. V 68. minutě došlo ve velkém čtverci po autovém vhazování k dalšímu zaváhání vsetínských zadáků, čehož využil nejlepší hostující hráč Smékal k nevídané „dělovce, která skončila pod břevnem Tomkovy branky podruhé. Zlomový okamžik nastal v 75. minutě, kdy byl na levé straně, těsně za půlící čárou faulován domácí Mlýnek. Zbrankovi bránil v rychlém rozehrání přímého kopu jeden z protihráčů tím, že mu odmítl předat míč. Vsetínský útočník do něj strčil, a ten předvedl teatrální pád. K údivu všech domácích hráčů a diváků vytáhl hlavní rozhodčí Denev ihned červenou kartu a poslal mladého vsetínského střelce předčasně pod sprchy. Po této situaci se hra silně přiostřila s nepříliš vybíravými zákroky na obou stranách. Domácí v deseti a ve snaze stav co nejrychleji srovnat, otevřeli hru a chvíli se zdálo, že si vytvoří tlak. Jenže v rozjezdu je přibrzdila 83. minuta, kdy Kozlovičtí rozebrali domácí obranu a opět zcela volný, tentokrát pro změnu Skopal, nechytatelnou „jedůvkou“ rozhodl o celkovém vítězství svého mužstva. Je však nutno poznamenat, že i když druhá trefa Smékala, resp. Skopalova „pumelice“ byly opravdu lahůdkové, zřejmě se je oběma hráčům jen tak brzy nepodaří zopakovat.
Vsetínský celek v tomto střetnutí působil především po změně stran poněkud rozpačitě. Asi jej ukolébala úvodní rychlá Zbrankem dosažená branka, po níž si hráči možná mysleli, že se soupeř porazí sám. Ba právě naopak. Ten se po obdrženém gólu do zápasu vrhl s vehementní silou a nebývalou chutí do hry a konečnému výsledku šel naproti tím nejlepším možným způsobem.
Vsetínský tým předvedeným výkonem zklamal. Nelze mu sice upřít bojovnost a snahu k dosažení co nejlepšího výsledku, ale v určitých momentech jako by nevěděl, co má vlastně hrát. Hráči se na ploše v některých případech doslova hledali a pro oko diváka to byl z jejich strany více než marný boj. Hosté předvedli velmi účelný, moderní a rychlý fotbal a dokázali, že zejména na soupeřových stadionech jsou velmi nebezpeční, kvalitní a v zakončování nabízených příležitostí velice produktivní. Z tohoto pohledu je jejich vítězství naprosto zasloužené. Nezbývá než doufat, že v dalším utkání, tentokrát na půdě stále se lepšícího Nového Jičína, Vsetínští svůj výpadek odčiní a pokusí se tříbodové domácí manko napravit.

Sestava Vsetína: Tomek – Vítek, Dulík, Matyáš, Mikuš – Otepka (72 min. Stuchlík), Venený
(31. min. Maček, 78. min. Hnilo), Bahounek, Mlýnek – Strachoň, Zbranek

Aktuální články

VSETÍN S PĚTI RŮZNÝMI STŘELCI UDĚLAL SE ŠTERNBERKEM RYCHLÝ PROCES

Trenér Lukáš Pazdera : "Musím říct, že jsme měli raketový nástup a v 11. minutě jsme vedli 0:3. Samozřejmě sebevědomí přirozeně...

VSETÍN MĚL RAKETOVÝ NÁSTUP, PO JASNÉ VÝHŘE 5:1 PŘESKOČIL BZENEC A JE TŘETÍ

Tak brzy hotovo na jaře ještě neměli. Fotbalisté divizního Vsetína v sobotním zápase 21. kola vyřídili domácí Šternberk 5:1 a...

PŘEDSTAVUJEME DALŠÍHO SOUPEŘE: FK ŠTERNBERK

V dalším, v pořadí již šestém utkání jarní části, zajíždějí vsetínští hráči ke zkušenému, ostřílenému a velmi...