Jiří Kořínek a Petr Říha |

SOBOTNÍ ZÁPAS PROTI BAŤOVU DOMA NA TYRŠOVCE OD 17:00

Do konce sezony nám zbývají poslední tři domácí zápasy. V sobotu to vypadá na pěkné počasí konečně pro zápas, když hrajeme doma. Připomínáme v poločase losování o nový dres FC FASTAV VSETÍN. Soupeře ve svém tradičním příspěvku představuje Jirka Kořínek:  

Představujeme soupeře: SK Baťov 1930
V šestadvacátém kole Středomoravské divize skupiny „E“ bude soupeřem vsetínského celku, dá se říci, mladý, perspektivní a velmi snaživý tým Baťova. Přestože působí v této soutěži teprve druhým rokem, má již dostatek zkušeností k tomu, aby zejména na svém stadionu s umělou travnatou plochou, poháněn skvělými a naprosto korektními fanoušky, potrápil nejednoho z favoritů..... 

.... Sportovní klub Baťov 1930 z.s., je moravský fotbalový klub, sídlící ve městě Otrokovice. Byl založen, jak již samotný název napovídá, v roce 1930, pod „hlavičkou“ SK Otrokovice. Po dlouhém působení v různých nižších soutěžích v posledních dekádách dvacátého století a v počátcích století jednadvacátého, se v sezóně 2014/2015 probojoval do přeboru Zlínského kraje, páté nejvyšší kategorie v rámci České republiky.
Největším dosavadním úspěchem klubu je odehrání jednoho ročníku v 1. Československé fotbalové lize v sezóně 1964/1965 jako tehdejší TJ Jiskra Otrokovice. Ve druhé lize se klub objevil v ročníku 1965/1966, ve třetí lize působil naposledy v období 1977/1978. Po více než čtyřiceti letech se tým předloni vrátil suverénním vítězstvím v přeboru Zlínského kraje zpět do divize.
Kádr SK Baťov 1930 je dlouhodobě postaven na hráčích s přímou vazbou na klub, především na vlastních odchovancích. Občas ale přijde možnost menšího „okysličení“ sestavy. Ta se naskytla v zimní přestávce, kdy se v mužstvu objevil Petr Votava z TJ FS Napajedla, Marek Bína z TJ Sokol Újezdec – Těšov a Jakub Novák z FK Luhačovice.
V oddíle však dosahují velmi dobrých výsledků v práci s mladými fotbalisty, a tak kádr mužů bývá každým rokem doplněn o talentované dorostence. Mužstvo má stanovenou jasnou koncepci, ve které sází zejména na týmovost, bojovnost a nasazení!!
Baťovským se prozatím v jarní části na hřištích soupeřů příliš nedaří. Nejdříve „zakopli“ v Přerově 0:2, ve Slavičíně celkem překvapivě dokázali remizovat 1:1, když na branku domácího Matěje Kořenka z 8. minuty dokázali odpovědět ve 35. minutě Jiřím Sotolářem. A přestože se po zbylou část utkání prakticky jen bránili, odvezli si cenný bod. Poté podlehli Kozlovicím v poměru 0:2 a dílo zkázy dokonali v Bzenci, kde prohráli vysoko 1:7. Jediný úspěch zaznamenal v 62. minutě za hrozivého stavu 0:6 Patrik Šiška. Na jejich obhajobu je ale třeba podotknout, že v tomto duelu nastoupili v základu dva nezkušení dorostenci a v průběhu střetnutí do boje naskočili další tři!!
Z doposud dvanácti odehraných zápasů u svých soupeřů získali pouhých sedm bodů (bilance: 1-4-7, skóre: 13:28), což je v pomyslné tabulce „Venku“ řadí na třinácté místo.
V podzimním vzájemném měření sil bylo úspěšnější vsetínské mužstvo, neboť v Otrokovicích dokázalo zvítězit v poměru 2:0, když autorem obou branek byl v 18. a 85. minutě Ondřej Strachoň. V základní sestavě Baťova se tehdy ještě objevil Jiří Pafka, který v zimním přestupním termínu přesídlil právě do Vsetína.
V minulém kole hostili Baťovští téměř v existenčním utkání mužstvo Rýmařova, bojující rovněž o záchranu. Domácí bohužel v tomto zápase zaváhání z Bzence nenapravili. Po velmi dramatickém vývoji odešli nakonec z tohoto duelu smolně poraženi po výsledku 2:3, jelikož rozhodující branku obdrželi v 90. minutě. Šťastným střelcem „seveřanů“ se stal Jiří Furik. Za domácí byli autory gólů v 17. minutě Petr Votava a ve 40. minutě Patrik Šiška.
Po odehraní dosavadních pětadvaceti střetnutí se tým Baťova pohybuje na patnáctém, tedy předposledním místě se ziskem 23 bodů (bilance: 6-5-14, skóre 41:52).
K oporám týmu patří brankář a zároveň kapitán Roman Vitásek, dále Adam Buchta, Jiří Sotolář, Patrik Šiška a Petr Votava.

Aktuální články

VSETÍN ZKOUŠÍ ÚTOČNÍKA BŘEZINU, VE FRÝDKU - MÍSTKU ZTRATIL RYCHLÉ VEDENÍ 2:0

Rychlé vedení 2:0 jim výhru nad soupeřem z vyšší třídy nepřineslo. Fotbalisté divizního Vsetína ve středečním přípravném zápase...

DALŠÍ PŘÍPRAVNÁ UTKÁNÍ A MOL CUP

Upřesnění časů a termínů dalších zápasů, které máme před sebou: Středa 17.7.2024 příprava : MFK Frýdek Místek (MSFL). ...

VSETÍN V PŘÍPRAVĚ PODLEHL HAVÍŘOVU. ZA POSÍLENÉHO SOUPEŘE SKÓROVAL I KUZMANOVIČ

Fotbalisté divizního Vsetína v letní přípravě poprvé narazili. Valaši po středečním úvodním triumfu nad Bílovcem další výhru...