Martin Němec (www.valasskyfotbal.com) |

ROZHOVOR S PATRIKEM GERŽOU

Možná jsem si to trochu vydřel a zahraji si profesionální fotbal, říká nový valach ve druhé lize Patrik Gerža

Patrik Gerža prožil po přesunu ze Vsetína vydařené angažmá ve třetiligovém Zlínsku.
"Byla tam super kabina. Byli jsme věkově přibližně stejně. Kabina si sedla. První sezona nebyla úplně dobrá, museli jsme se zachraňovat a to se nám podařilo brzy. Podzim této sezony jsme šlapali, sedlo si a skončili jsme na třetím místě. V základní sestavě jsem hrával na pravé nebo levé záloze."  ..... pokračování :


I když nemá Patrik svého agenta, dokázal kvalitními výkony zaujmout zástupce druholigové Líšňě a nyní se posouvá o patro výše do profesionálního fotbalu.
"Možná jsem si to trochu vydřel a zahraji si profesionální fotbal. Chtěl jsme si zkusit profesionální fotbal. Ke konci podzimu se mi zadařilo, porazili jsme Hlučín, Baník B a Třinec. Všiml si mě trenér Líšně pan Valachovič a kontaktoval mě, jestli nechci zkusit přípravu. Pak se mnou jednal i majitel klubu, jeslti nemám zájem. Rád bych si to vyzkoušel."

Patrik Gerža se stává profesionálním fotbalistou, ale nejen pracovně, ale také i fotbalově chce zůstat nadále spojen se svým domovským Liptálem.
"Doposud jsem pracoval u nás na obecním úřadě v Liptále. Staral jsem se o zeleň a fotbalové hřiště. Měl bych nyní podepsat profesionální smlouvu, ale chtěl bych dělat nadále správce hřiště a trénovat přípravku v Liptálu - ať neležím jenom tak dopoledne."

Gerža poznává druholigový fotbal. Do nového týmu Líšně se přesouvá i se svým bývalým spoluhráčem Denisem Dziubou.
"Je i dobře, že si sedíme i s Denisem. Jsme podobné typy, jsme dříči. Je dobré, že jsme tady spolu. Odehrál jsem zatím všechny tři přípravná utkání a dojmy jsou super Je to druhá liga, rychlejší, důraznější a člověk musí rychleji pracovat s míčem. Měl bych mít smlovu na rok a půl plus opce na prodloužení."

Patrik sleduje a je přímo v dění vzestupu FK Liptál .
"Je super, že se Liptál fotbalově rozrůstá. I s mládeží se pracuje dobře. Za mě je to velké plus. V mé domovině se rozrůstá fotbal. Bylo by dobré, kdyby se muži posunuli výše. U béčka je dobré, že si zahrají méně vytížení hráči. Liptál si nezaslouží hrát třetí třídu, když klub takto funguje a má obsazeny všechny věkové kategorie."

Šikovný krajní hráči zůstává v kontaktu i se svým bývalým dalším valašským klubem ze Vsetína.
"Sleduji Vsetín, utkvěl mi v srdci. Fotbalově jsem tam také rostl, Občas si napíšeme s Jirkou Vítkem. Jsou celkem rozjetí. Přeji jim, ať se daří. Mají teď tým na postup. Znám z třetí ligy i posily - bratry Mlýnky a Pafku."

A může to Patrik Gerža dotáhnout do posledního patra profesionálního fotbalu - první ligy?
"Motivace je dostat do první ligy. Je to poslední krůček. Mým snem je zahrát si profesionální fotbal, takže teď bych měl mít splněno. Dávám si nejprve menší cíle, abych se přes ně dostal k těm větším. Nyní je důležité, abych v Líšni dostával minutáž a hrál co nejlépe. Pak by mohl přijít další posun."

FOTO : Julius Ficek (kdo jiný :-) )

Aktuální články

VSETÍN S PĚTI RŮZNÝMI STŘELCI UDĚLAL SE ŠTERNBERKEM RYCHLÝ PROCES

Trenér Lukáš Pazdera : "Musím říct, že jsme měli raketový nástup a v 11. minutě jsme vedli 0:3. Samozřejmě sebevědomí přirozeně...

VSETÍN MĚL RAKETOVÝ NÁSTUP, PO JASNÉ VÝHŘE 5:1 PŘESKOČIL BZENEC A JE TŘETÍ

Tak brzy hotovo na jaře ještě neměli. Fotbalisté divizního Vsetína v sobotním zápase 21. kola vyřídili domácí Šternberk 5:1 a...

PŘEDSTAVUJEME DALŠÍHO SOUPEŘE: FK ŠTERNBERK

V dalším, v pořadí již šestém utkání jarní části, zajíždějí vsetínští hráči ke zkušenému, ostřílenému a velmi...