Jiří Kořínek |

PŘEDSTAVUJEME SOBOTNÍHO SOUPEŘE: FC STRÁNÍ

V pátém utkání jarní části přivítají vsetínští fotbalisté druhého z nováčků, vítěze krajského přeboru Zlínského kraje, staronového účastníka divize a momentálně překvapivého lídra soutěže – celek FC Strání. V krátkosti vás seznámíme s jeho bohatou historií...

....Již v roce 1928 zakládá v rámci federativní proletářské tělovýchovy několik nadšenců fotbalový Sportovní klub Strání. První fotbalové hřiště se nacházelo na Hrabině-Korytňanských lúkach na náhorní rovince, kterou dnes protíná nová cesta do Korytné. Tam se působilo přibližně do roku 1933.
Na podzim roku 1955 začala výstavba nového (stávajícího) hřiště, a již v roce 1960 se na něm hrálo. Postupně se prováděla přístavba a úprava šaten, nekryté tribuny, sociálního zařízení a bufetu. Největších úprav, a také nejvíce úsilí od vedení oddílu a ostatních zainteresovaných dobrovolníků, si vyžádala hrací plocha. Změnila se k nepoznání. Z původní „trávy“ (zdali je to tak možno vůbec nazvat) a bláta nejdříve na škváru (počátkem osmdesátých let) a v roce 1995 na moderní a kvalitní travnatý koberec. V roce 1998 se začalo s budováním tréninkového hřiště. K dobrému fotbalovému zázemí slouží i vlastní autobus pro dopravu hráčů a skalních fanoušků na utkání venku, na soustředění, různé zájezdy na sportovní akce, ale i k poskytování dopravních služeb místním organizacím i soukromníkům.
A nyní již přejděme k samotnému dění v „A“–mužstvu Strání. V průběhu zimní přestávky se kádr trenéra Vladimíra Bekera prakticky nezměnil. Příchod hlásil pouze Mário Michalec z Uherského Brodu. Během tvrdé přípravy sehrálo mužstvo sérii přátelských utkání, z nichž stojí za zmínku především zápas s třetiligovým celkem Znojma, hraného v Tasovicích. Stránští si v něm vedli více než dobře a uhráli cennou bezbrankovou remízu.
První jarní mistrovský duel a zároveň souboj o vedoucí pozici byl z důvodu nezpůsobilého terénu v Kozlovicích odložen. Následně mužstvo z moravsko-slovenského pomezí na domácím stadióně jasně přehrálo v poměru 3:0 celek Nového Jičína brankami Filipa Hruboše, Luboše Mikloviče z pokutového kopu a Mária Michalce. Vůbec se mu ale nedařilo o týden později na půdě výborného Bzence, kde podlehlo vysoko 0:4. Vše si ale hráči Strání vynahradili o velikonoční neděli, kdy za nepříznivých povětrnostních podmínek (extrémní vítr) zdolali tým Rýmařova góly Luboše Mikloviče (opět z penalty) a Jana Michalce výsledkem 2:0.
V podzimním měření sil s celkem Vsetína byli úspěšnější hráči Strání, kteří dokázali ve velmi dramatickém a vypjatém souboji ve svém fotbalovém stánku zvítězit v poměru 3:1. Vsetínští se sice v první půli ujali vedení po samostatném úniku a nádherném zakončení Hrušky 1:0, avšak po změně stran domácí stav zcela otočili a brankami Luboše Mikloviče (63. min.), Filipa Hruboše (85. min.) a Jana Michalce (93. min. z penalty) strhli vítězství na svou stranu.
Mužstvu Strání se na půdě soupeřů prozatím daří více než dobře. Z doposud osmi odehraných zápasů získalo osmnáct bodů (bilance: 6-0-2, skóre: 22:10). V pomyslné tabulce „Venku“ se momentálně nachází na druhém místě.
Po sehraní dosavadních osmnácti střetnutí (souboj 16. kola v Kozlovicích je na pořadu ve středu 17.04.) celek Strání vévodí divizi se ziskem 45 bodů (bilance: 15-0-3, skóre 50:18).
K oporám týmu patří brankář Vít Nemrava, dále hráči v poli Tomáš Dekleva, Petr Silnica, Jiří Švrček a Luboš Miklovič, jenž s 21 brankami, společně s Petrem Kasalou z Bzence, je momentálně s velkým náskokem před ostatními nejlepším kanonýrem divize „E“.  

Aktuální články

VSETÍN ZKOUŠÍ ÚTOČNÍKA BŘEZINU, VE FRÝDKU - MÍSTKU ZTRATIL RYCHLÉ VEDENÍ 2:0

Rychlé vedení 2:0 jim výhru nad soupeřem z vyšší třídy nepřineslo. Fotbalisté divizního Vsetína ve středečním přípravném zápase...

DALŠÍ PŘÍPRAVNÁ UTKÁNÍ A MOL CUP

Upřesnění časů a termínů dalších zápasů, které máme před sebou: Středa 17.7.2024 příprava : MFK Frýdek Místek (MSFL). ...

VSETÍN V PŘÍPRAVĚ PODLEHL HAVÍŘOVU. ZA POSÍLENÉHO SOUPEŘE SKÓROVAL I KUZMANOVIČ

Fotbalisté divizního Vsetína v letní přípravě poprvé narazili. Valaši po středečním úvodním triumfu nad Bílovcem další výhru...