Martin Němec (www.valasskyfotbal.com) a Petr Říha |

PŘEDSTAVUJEME NOVOU TVÁŘ V FC FASTAV VSETÍN

V uplynulých dnech jsme mimo spousty administrativních starostí řešili situaci, které jsme se po podzimu trošku obávali. A to byla třísla brankaře Davida Velicha. Davida vyřadilo opětovné zranění z přípravy a navíc přišla pojistka v podobě sms, že mu kamarád dvěřmi od auta zlomil prst na ruce. To jsou informace, které "chtějí" slyšet od brankaře, pár dní před soutěží, v každém klubu :-) Sportovní manager se orosil, začal žhavit telefon. Situaci se podařilo po pár dnech vyřešit. Přes valašskýfotbal.com přinášime rozhovor s novým brankařem FC Fastav Vsetín, Tomášem Hamzou, odchovancem Znojma:

Tomáš Hamza jde po dobrém podzimu ve Frenštátě zavřít bránu Vsetína.

Místo zraněného Davida Velicha přichází k Janu Tomkovi na Vsetín znojemský odchovanec Tomáš Hamza.

"S fotbalem jsem začínal v pěti letech ve Znojmě a na jihu Moravy jsem zůstal až do mužů, kdy jsem si s MSFL zachytal čtyři zápasy." Tomáš může o sobě říct, že je posledním Čechem, který opustil Znojmo před totální změnou klubové strategie.  "Hledal jsem větší minutáž a chtěl více chytat. Navíc se tým proměnil v cizineckou legii a já jsem byl posledním českým hráčem, který tým opustil."

Tomáš Hamza prožil následně výborný podzim v divizním Frenštátě. Nastoupil ve dvanácti zápasech a konečně byl v požadovaném zápřahu. "Konečně jsem chytal pravidelně, nechytal jen poslední tři zápasy. To byl dobrý půlrok letošní sezony." Ve Frenštátě se Tomáš potkal i se známým valašským trenérem Romanem Kučerňákem, který v průběhu podzimu u týmu skončil a nyní připravuje Rožnov na záchranu 1. A třídy.

"Pod trenérem Kučerňákem se mi trénovalo a chytalo velmi dobře. Měli jsme kvalitní tým. Bohužel se tolik nedařilo, měli jsme hodně remíz, a tak přišla na trenérském postu změna. Poslední tři kola jsme vyhráli, pod trenérem Bartošem se začalo dařit."

Tomáš Hamza měl zajímavý model přípravy, kdy díky vazbě na Znojmo v podobě trenéra brankářů pana Bardoně se dopoledne připravoval s třetiligovým Třincem a odpoledne s divizním Frenštátem.
"Do Třince jsem nikdy nebyl administrativně převedený, ale tréninky byly dobré pod panem Bardoněm, s kterým se právě známe ze Znojma. Po dobrém půlroce ve Frenštátě jsem hledal angažmá blíže domovu ve Znojmě. Frenštát měl zájem, jednal jsem s jiným klubem blíže domova, ale tam to nedopadlo a pak se přes manažera Frenštátu Dalibora Šálka ozval Vsetín."

Tomáš má za sebou druhý týden na Vsetíně, kde bude i bydlet. Nové angažmá na Valašsku si zatím pochvaluje.
"Jsme s klubem dohodnuti do léta. Chytal jsem proti Slušovicím celý zápas, proti Brumovu poločas a naposledy 65 minut proti Uherskému Brodu. Dojmy z nového klubu jsou zatím skvělé. Byl jsem velmi překvapený jak kvalitní a propracované tréninky má kouč Pazdera. Kluci v kabině jsou super. Tým má jasnou motivaci se na jaře poprat o postup a já chci k tomu kvalitními výkony přispět."

Aktuální články

VSETÍN S PĚTI RŮZNÝMI STŘELCI UDĚLAL SE ŠTERNBERKEM RYCHLÝ PROCES

Trenér Lukáš Pazdera : "Musím říct, že jsme měli raketový nástup a v 11. minutě jsme vedli 0:3. Samozřejmě sebevědomí přirozeně...

VSETÍN MĚL RAKETOVÝ NÁSTUP, PO JASNÉ VÝHŘE 5:1 PŘESKOČIL BZENEC A JE TŘETÍ

Tak brzy hotovo na jaře ještě neměli. Fotbalisté divizního Vsetína v sobotním zápase 21. kola vyřídili domácí Šternberk 5:1 a...

PŘEDSTAVUJEME DALŠÍHO SOUPEŘE: FK ŠTERNBERK

V dalším, v pořadí již šestém utkání jarní části, zajíždějí vsetínští hráči ke zkušenému, ostřílenému a velmi...