Jirka Kořínek |

PŘEDSTAVUJEME DALŠÍHO SOUPEŘE: FK KOZLOVICE

V sedmadvacátém kole divize „E“ se představí celek Vsetína na půdě jednoho z nejnebezpečnějších protivníků, technicky vyspělého, nesmírně silného a velmi zkušeného týmu Kozlovic. Pokusme se teď na chvíli zalistovat v jeho bohaté historii.
Počátek fotbalového hnutí sahá do roků ihned po skončení I. světové války. V této době začaly sportovní aktivity tehdejších obyvatel obce Kozlovice, do které přišel skutečný „anglický fotbal“. Velké nadšení vedlo v roce 1921 k založení Fotbalové dělnické tělovýchovné jednoty (FDTJ). Její příznivci se scházeli na louce u lesa, někde v prostorách dnešního stadionu, což předznamenalo v roce 1924 vytvoření sportovního klubu SK Haná Kozlovice. Tento letopočet se považuje za opravdové zahájení fotbalového dění v Kozlovicích, a tak letos oslaví všichni hráči, funkcionáři a příznivci krásné kulaté jubileum....

.... V roce 1927 se změnil název klubu na Rudá Hvězda Kozlovice, a deset let poté byl založen S.K. Kozlovice. Teprve v říjnu roku 1942 podal tehdejší výbor přihlášku do Haleleho „Hanácké župy fotbalové“ (HŽF) a následně byl klub zařazen do II. třídy. Rok na to tedy kozlovický celek zahájil boje v sérii mistrovských zápasů HŽF a ihned v prvním ročníku soutěže postoupil „A“ tým dospělých do 1. B třídy.
Rok 1947 znamená pro oddíl nejen změnu názvu zpět na již bývalý SK Haná Kozlovice, ale zároveň i sestup do II. třídy. V roce 1956 byla založena Tělovýchovná jednota Sokol Kozlovice a následující léta znamenala pro kozlovický fotbal dobu výkonnostního vzestupu. Rok 1970 přinesl další změnu názvu klubu, kdy místní fotbalisté vystupovali pod „hlavičkou“ TJ ČSAD Přerov-Kozlovice. V roce 1996 je klub znovu přejmenován na FK Kozlovice, jehož název nese dodnes. Nové tisíciletí začalo pro zdejší fotbal velmi dobře, neboť v roce 2000 první mužstvo mužů vybojovalo postup do 1. B třídy a rok na to dokonce do 1. A třídy.
Další vzestup klubu byl zaznamenán v ročníku 2003-2004, kdy se zdejšímu mužstvu podařilo v 1. A třídě zvítězit, což vedlo k účasti v krajském přeboru. Po několikaletém působení v této kategorii se konečně v roce 2014 stávají „Kozli“ účastníky nejprve Moravskoslezské divize „F“ a od roku 2016 nastupují pravidelně ve Středomoravské divizi skupiny „E“. V té působí i v současnosti, a patří vždy k „černým koňům“. Několikrát jim postup unikl jen o vlásek (anebo se účasti v MSFL vzdali) a dosavadní průběh letošního ročníku prozatím naznačuje, že tomu tak bude i po skončení odvetné jarní části divize.
Během zimní přestávky v týmu nenastaly žádné převratné změny. Kádr posílil pouze Patrik Michl z SK Uničov a talentovaný, teprve šestnáctiletý Jakub Zatloukal z FC Viktorie Přerov.
V letošním soutěžním ročníku si tým „Kozlů“, tak jako ostatně ve všech předcházejících, vede skvěle. Je téměř neporazitelný nejen na domácí půdě, ale i na hřištích soupeřů. V jarních odvetách „kosí“ na svém stadiónu jednoho protivníka za druhým. V úvodu deklasoval mužstvo Přerova po výsledku 5:1 (branky: Dominik Skopal a Jakub Vyhlídal po 2, Miroslav Kozák). Následně sice pouze remizoval se Slavičínem 2:2, ale to jen „díky“ vlastní brance Jana Vogla ze 79. minuty. Úspěšnými střelci se stali Jakub Vyhlídal a Filip Vítek. V utkání sezóny se rozešel smírně s celkem Strání 1:1, kdy na branku Alexe Řeháka z pokutového kopu z 22. minuty zareagoval ještě v první půli hostující Filip Kičín. Poté si bez problémů poradil s hosty z Baťova výhrou 2:0 (vlastní branka baťovského Adama Buchty z 59. minuty, druhý úspěch zaznamenal o minutu později Dominik Skopal). Vítězstvím rozdílem třídy 3:0 „vyprovodil“ celek 1. HFK Olomouc (góly: Miroslav Kozák, Alex Řehák z penalty, Dominik Skopal). A v posledním vystoupení na domácí půdě se Kozlovickým v zápase proti Bzenci podařil husarský kousek!! Přestože po první půli prohrávali 0:2, po obrátce předvedli hotový uragán a brankami Štěpána Illíka ze 49. min., Filipa Vítka z 72. min. a Alexe Řeháka z 92. min. rozhodli o svém vítězství 3:2.
Z doposud třinácti odehraných utkání na vlastním trávníku získali celkem osmadvacet bodů (bilance: 8 vítězství, 4 remízy, 1 prohra, skóre 30:14), což jej řadí na třetí příčku průběžné tabulky „Doma“.
V podzimním vzájemném měření sil ve Vsetíně se lépe dařilo hostům. Domácí se sice již ve 4. minutě ujali vedení brankou Martina Zbranka, avšak to byl zároveň jejich jediný gól. V dalším průběhu hosté ovládli hru a dvěma brankami Radka Smékala ze 27. a 68. minuty a Dominika Skopala z 83. minuty stav dokonale otočili a za výsledek 3:1 si připsali ve svůj prospěch tři body. Při této příležitosti je však třeba podotknout, že Vsetínským v době největšího náporu byl za stavu 1:2 vyloučen v 75. minutě zcela zbytečně Martin Zbranek, čímž soupeř tlak domácích utlumil a souboj dotáhl do vítězného konce.
V minulém střetnutí zajížděl soubor Kozlovic do Rýmařova. V tomto důležitém duelu pro domácí, rýmařovský celek zabral, a „dosáhl“ překvapivě, ale zcela zaslouženě na tři body za vítězství 2:0. O obě branky se postaral v 55. minutě a v čase páté minuty nastavení Roman Marek.
Po šestadvacátém kole se momentálně kozlovický tým pohybuje na výborném druhém místě se ziskem 54 bodů (bilance: 16 výher, 6 remíz, 4 prohry, skóre 52:25).
Mezi největší opory týmu z Hané patří kapitán Alex Řehák, dále Radek Smékal, Dominik Skopal a Patrik Michl.

Aktuální články

ZÁPAS PROTI RÝMAŘOVU ZAČÍNÁ V SOBOTU JIŽ VE 14:30 !!

Je to tady. Poslední zápas sezóny. Úspěšné sezony. Ve které současný FC Fastav Vsetín trenéra Lukáše Pazdery posunul, do těchto chvil...

BENEFIČNÍ AUKCE PODEPSANÝCH DRESŮ

Na závěr letošní sezóny vsetínský klub pořádá fotbalový turnaj firem O pohár starosty města Vsetína. Pro naše partnery, firmy, které...

č.1 - SPARTA PRAHA

Fotbalový dres současné mistrovské Sparty. Originální fanouškovský dres na Vsetín přivezla osobně legenda Sparty,...