Petr Říha a Jirka Kořínek |

NOVÉ ŠÁLY V PRODEJI PŘI SOBOTNÍM ZÁPASE PROTI NOVÉMU JIČÍNU

Máme před sebou poslední dva mistrovské zápasy sezóny.. Oba doma na Tyršovce. První proti Novému Jičínu, již nyní v sobotu 1.června (od 17:00). Poslední zápas sezóny je  v plánu  15. června proti Rýmařovu (17:00).  A sezónu ukončí benefiční akce s turnajem v sobotu 22. června.     

Zveme Vás na poslední dva mistrovské zápasy této sezony, kde budou u holek u lístků v prodeji nové reprezentativní šály FC Fastav Vsetín. Jak již zaznělo, výtěžek z této limitované edice půjde na dobročinné účely a bude věnován dětskému oddělení Vsetínské nemocnice. Zveme Vás v sobotu na zápas, podpořit i dobrou věc.
V poločase zápasu se bude opět losovat i nový (tentokráte celým týmem podepsaný!) dres FC Fastav Vsetín.

Soupeře představuje tradičně Jirka Kořínek :       

"V osmadvacátém kole přivítají vsetínští fotbalisté mužstvo Nového Jičína, před začátkem podzimní části nového účastníka Středomoravské divize skupiny „E“. V minulých letech patřilo ke stálým týmům hrajících oblast „sever“, čili divizi „F“. Tým je poměrně mladý, doplněný o několik zkušených hráčů. V úvodu Vám předkládáme jeho krátkou vizitku.
FK Nový Jičín je český fotbalový klub, jenž byl založen v roce 1919 jako SV Kuhlandchen. První český název SK Slavia Nový Jičín přijal v roce 1922. Poté následovala řada nových názvů jako SK Slovan Nový Jičín, SK Národní jednota Šenov, SK Huckel Nový Jičín, SK Nový Jičín, SK Tonak Nový Jičín pod patronací známé fabriky Tonak (Továrna na klobouky), dále Autopal Nový Jičín, DSO Spartak Nový Jičín, TJ Nový Jičín až po dnešní FK Nový Jičín (od roku 2011). Jeden z největších úspěchů klubu se datuje po ukončení sezony ročníku 1999-2000, kdy se v Moravskoslezské divizi sk. „D“ umístil na druhém místě a postoupil do Moravskoslezské fotbalové ligy (MSFL). Stalo se tak po odhlášení mužstva FK Přerov, a jelikož celek Nového Jičína skončil na druhém místě s nejvyšším počtem bodů ze všech tří divizních skupin, měl právo na účast v MSFL. Ve třetí nejvyšší soutěži startoval i v ročnících 1952, 1953 a 1964/1965.

Ale vraťme se z historie do současnosti. V loňské sezoně si mužstvo Nového Jičína nevedlo vůbec špatně. V konečné tabulce divize skupiny „F“ skončilo na šestém místě. Svá utkání hraje na stadionu s kapacitou pro patnáct set diváků.
Letošní soutěž nezačal celek Nového Jičína vůbec dobře a dá se říci, že přímo katastrofálně. Po sedmi zápasech byl bez bodového zisku zcela jasně poslední. Jenže během dlouhé, téměř čtyřměsíční zimní přestávky, mužstvo zapracovalo především na fyzické kondici, včetně defenzívní činnosti a výsledky v jarní části se postupně dostavili. Navíc v zimním přestupovém termínu získali funkcionáři Nového Jičína do hráčského kádru Daniela Cagaše z FC Vlčovice – Mniší a zaregistrovali dva hráče tmavé pleti Aboubakara Desire Toureho a Rewarda Mwakona. Tým se neuvěřitelně zvedl, doslova „vstal z mrtvých“ a momentálně je prakticky z nejhoršího venku.
Z jednotlivých jarních výsledků na půdě soupeřů vybíráme: Nejprve Novojičínští podlehli ve Strání jasně 0:3, ale již v dalším veledůležitém zápase zvítězili v Přerově 2:1. Na vedoucí gól Michala Cacka ze 34. minuty odpověděli sice domácí vyrovnáním v 51. minutě Janem Masným, ale na druhou branku Tomáše Magdona ze 63. minuty již nedokázali zareagovat. Poté podlehli nejtěsnějším rozdílem 0:1 ve Slavičíně, aby dva týdny na to přivezli všechny body ze stejně ohroženého Baťova po nervy drásající bitvě 3:2 (branky za hosty Michal Cacek, Tomáš Magdon a Martin Bartoň). Příslovečné štěstí je opustilo v zatím posledním střetnutí na stadionu v Bzenci, kde po naprosto vyrovnaném boji odešli nakonec poraženi v poměru 3:4 (branky: Michal Cacek 2, Tomáš Magdon).
Z doposud třinácti odehraných zápasů u svých protivníků získal tým Nového Jičína třináct bodů (bilance: 4-1-8, skóre: 15:29), což je v pomyslné tabulce „Venku“ řadí na desáté místo.
V podzimním vzájemném měření sil bylo úspěšnější vsetínské mužstvo, neboť na velmi hezkém trávníku v Novém Jičíně dokázalo zvítězit přesvědčivě 4:0, když se na gólech podílel David Dulík dvakrát (30. a 53. min.), Tomáš Mlýnek (17. min.) a Ondřej Strachoň (91. min).
V minulém kole hostili Novojičínští v jednom z dalších stěžejních utkání celek Rýmařova. Domácí neponechali nic náhodě a po velmi disciplinovaném výkonu ve všech řadách vyhráli 2:0 (branky: Tomáš Magdon 75. min., Petr Hurta 90. min.).
Po odehraní dosavadních sedmadvaceti střetnutí se soubor z „města klobouků“ pohybuje na desátém místě se ziskem 31 bodů (bilance: 9-4-14, skóre 29:55).
K oporám mužstva patří brankář Adrian Hub, dále kapitán Filip Nippert, Tomáš Magdon a Michal Cacek."

Aktuální články

VSETÍN ZKOUŠÍ ÚTOČNÍKA BŘEZINU, VE FRÝDKU - MÍSTKU ZTRATIL RYCHLÉ VEDENÍ 2:0

Rychlé vedení 2:0 jim výhru nad soupeřem z vyšší třídy nepřineslo. Fotbalisté divizního Vsetína ve středečním přípravném zápase...

DALŠÍ PŘÍPRAVNÁ UTKÁNÍ A MOL CUP

Upřesnění časů a termínů dalších zápasů, které máme před sebou: Středa 17.7.2024 příprava : MFK Frýdek Místek (MSFL). ...

VSETÍN V PŘÍPRAVĚ PODLEHL HAVÍŘOVU. ZA POSÍLENÉHO SOUPEŘE SKÓROVAL I KUZMANOVIČ

Fotbalisté divizního Vsetína v letní přípravě poprvé narazili. Valaši po středečním úvodním triumfu nad Bílovcem další výhru...