Petr Říha |

JIRKA KOŘÍNEK SE VRACÍ K VENKOVNÍM ZÁPASŮM

Fotbalový cvrkot pokračuje šíleným tempem. Na všech frontách. Mnohdy ani nestačíme psát reportáže :-)  K posledním dvěma zápasům se zpětně vrací Jirka Kořínek. Mužům to bodově bohužel tentokráte nevyšlo. 
O to větší radost nám dělá mládež. Tento víkend slaví vítězství, krom nejmenších kategorií, jak mladší žáci, tak i starší žáci. Zvítězili mladší dorostenci v divizi. Zvítězili starší dorostenci v divizi. Skvělá práce. Reportáže od trenérů po zápasech mládeže jsou na známých stránkách www.fcvsetin-mladez.cz.  
Reportáže k zápasům mužů od Jirky Kořínka následují : 

TJ Slovan Bzenec – FC Fastav Vsetín 1:0 (0:0)
Jediné zaváhání je stálo alespoň bod

K mistrovskému zápasu na daleký jih zajížděli vsetínští fotbalisté s odhodláním pokračovat v nepřerušené sérii bez porážek. Tento vytýčený cíl se jim však nepodařilo zrealizovat, neboť prakticky jediná chyba v rozehrávce způsobila, že vyšli z tohoto měření sil se sousedem v tabulce naprázdno.
Ihned po zahájení ze středového kruhu mohli jít hosté do vedení. Venenýho dlouhý pas směřující do pokutového území Bzence domácí gólman Frydrych podběhl, a míč doputoval ke Zbrankovi. Ten ve skrumáži sice míč trefil, hradba těl domácích obránců jej ale ztlumila, takže míč těsně před brankovou čárou ještě stačil Frydrych ukrýt ve své náručí. Domácí se poprvé osmělili v 6. minutě, kdy zahrávali první rohový kop, po němž T. Mlýnek dopravil míč do bezpečí. V 10. minutě se ocitl v dobré střelecké příležitosti V. Mlýnek, avšak nezacílil tak, jak by si sám představoval a bzeneckou branku vysoko přestřelil. O čtyři minuty později prováděl ze třiceti metrů trestný kop vsetínský Bahounek, na jehož centr směřující do šestnáctky nejlépe zareagoval Venený. Míč jemně přiťukl Hnilovi, který však nastřelil pouze bránícího domácího Bergera. I další následné dva centry T. Mlýnka do trestného území zůstaly nezužitkovány. V těchto minutách byli Vsetínští zcela jasně lepším týmem, dobře soupeře napadali, hezky kombinovali a patřil jim střed hřiště. Ve 25. minutě po centru Hnila do velkého čtverce Bzeneckých se pokusil o zteč V. Mlýnek, míč ale poslal napříč malým čtvercem do zámezí. Z následného protiútoku zahrozil domácí Kasala, míč se ale mezi tři tyče Hamzovy svatyně nevešel. Krásnou akci předvedli Valaši ve 34. minutě, na jejímž konci byl Hnilo. Přibližně ze vzdálenosti dvaceti metrů se do míče opřel s takovou razancí, že domácí brankář Frydrych musel předvést zákrok zápasu a míč vyrazit konečky prstů na rohový kop. Bzenečtí dali o sobě vědět ve 38. minutě, kdy nebezpečný centr Absolona do šestnáctky odvrátil Dulík hlavou na rohový kop. Domácí zahrozili ještě těsně před koncem prvního poločasu, avšak vsetínská obrana stála pevně na nohách a vzniklé nebezpečí záhy zlikvidovala.
I po obrátce začali aktivněji Vsetínští. Po levé straně unikl Hnilo, přesnou přihrávku nasměroval na nabíhajícího V. Mlýnka, jehož střelu obránce Skřivánek zblokoval na rohový kop. Hnila napodobil v 52. minutě spoluhráč Pafka, po jehož ukázkové narážečce efektní zadovkou mířil Zbranek těsně vedle levé tyče Frydrychovy svatyně. Poté nastala přibližně v časovém intervalu deseti minut poměrně hluchá pasáž, bez jakéhokoliv náznaku brankové možnosti. Optická převaha hostů trvala i nadále, ovšem pouze po šestnáctku. Bzenečtí se o slovo přihlásili v 64. minutě, v níž po rohovém kopu Zůbka minula hlavička Kasaly jen pár centimetrů pravou tyč Hamzovy branky. Po tomto momentu domácí poněkud zrychlili hru a začali svého soupeře přehrávat. Velkou příležitost si hostitelé vypracovali v 69. minutě, ve které po centru Kani se z bezprostřední blízkosti mezi tři tyče netrefil Vaďura. Vsetínští v následujících minutách zcela nepochopitelně přenechali aktivitu Bzeneckým, přihrávky již nebyly zdaleka tak přesné, čímž umožnili domácím stále častěji přecházet do protiofenzívy. A trest se bohužel dostavil. V 77. minutě zcela zbytečně ztratil míč na své polovině při rozehrávce Stuchlík, po níž došlo k přečíslení vsetínské obrany. Tohoto momentu využil domácí Komínek, který nabídl vtipnou přihrávkou míč před chvíli střídajícímu Crhanovi. Tento hráč chytil nabízenou příležitost doslova „za pačesy“ a křižnou střelou z ostrého úhlu zajistil pro svůj celek jednobrankové vedení. Vsetínskými tato situace očividně zatřásla, začali kupit chybu za chybou a naopak domácí se dostali „vysoko do sedla“. V 80. minutě nechybělo mnoho, aby aktivní Vaďura průběžný stav navýšil. Ke konci utkání se však Vsetínští vzpamatovali a začali svému sokovi zle zatápět. Nejprve po prudké hlavičce Zbranka vytáhl gólman Frydrych zázračný zákrok, po němž míč bravurně vyrazil do zámezí. Z následného rohového kopu Bahounka měl na kopačkách vyrovnání Strachoň. Míč ale nezasáhl tak, jak by chtěl a poslal jej do značné vzdálenosti od Frydrychovy klece. V závěrečném zoufalém náporu Vsetínských se již stav nezměnil, a tak po devadesáti minutách, kdy by střetnutí slušela přinejmenším remíza, odešli z tohoto klání poraženi.

Sestava Vsetína: Hamza – Vítek, Dulík, T. Mlýnek, Matyáš (81. min. Mikuš), Pafka (81. min.M. Mlýnek) – V. Mlýnek (59. min. Stuchlík), Venený, Bahounek, Hnilo (59. min. Strachoň) - Zbranek

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

TJ Skaštice – FC Fastav Vsetín  2:1 (0:0)
Roli vysokého favorita bohužel nesplnili

Ani ve druhém utkání po sobě, hraném na hřišti soupeře v tzv. „anglickém týdnu“, vsetínští fotbalisté neuspěli a z půdy protivníka, který nepatří zrovna k těm nejoblíbenějším, se vraceli s prázdnou. Co však mrzí ještě daleko více, je zranění kanonýra Zbranka, který musel po pádu z výskoku předčasně opustit hrací plochu pro vážné, ale nezaviněné zranění ramene.

Na hřišti menších rozměrů začali hosté podle předpokladů aktivně. Již ve 2. minutě po přihrávce Vítka na nabíhajícího Strachoně zabránil domácí brankář Vrba včasným vyběhnutím
vsetínskému hráči skórovat. Chvíli na to po hezké akci založené T. Mlýnkem, vyslal první přízemní střelu na skaštickou klec Bahounek, se kterou si však Vrba snadno poradil. Domácí se prakticky poprvé dostali do hry v 6. minutě po nepříliš dobré rozehrávce gólmana Hamzy. Míče se zmocnil Gojš, na jehož následný centr vyskočil nejvýše Kvasnička a hlavou naštěstí pro hosty mířil nad branku. Hostující brankář však svou chybu napravil ve 13. minutě, v níž pohotově vyrazil ostrou ránu Zavadila. Od tohoto okamžiku byli Hanáci aktivnější, což se projevovalo především v rychlejším startu na míč, větším důrazem v osobních soubojích a přesnějších přihrávkách. Ve 22. minutě předvedli domácí na pravé straně rychlou kombinační akci, na jejímž konci byl opět Zavadil, ale tentokrát mířil mimo tři tyče vsetínské brankové konstrukce. Přibližně od 25. minuty dali znovu o sobě vědět Vsetínští. Po pravé straně unikl Vítek, míč jenž odcentroval do šestnáctky domácí gólman podběhl, ale měl štěstí, neboť jej od kapitulace zachránilo břevno. Minutu na to Venený skvěle uvolnil Zbranka, který v běžeckém souboji přesprintoval Glozygu a jeho následnou „pumelici“ odvrátil Vrba jen za cenu rohového kopu. Plné ruce práce měl znovu domácí brankář ve 31. minutě, v níž pro změnu Vítek připravil tutovku opět Zbrankovi, avšak vsetínský střelec koncovku nezvládl a míč „lobem“ přes vybíhajícího Vrbu poslal mimo branku. V průběhu dalších minut, téměř až do konce první půle, se Vsetínští zaměřili především na dlouhé nakopávání míčů na soupeřovu polovinu, které však většinou na úzkém a krátkém hřišti končily u nohou domácích zadáků, v rukách brankáře Vrby, anebo v zámezí. Ke konci poločasu zahrávali hosté ještě dva rohové kopy, kdy po jednom z nich zabránil Dulíkovi k docílení branky obětavým zákrokem Sedlák.

Do druhého dějství ve snaze o ofenzivnější pojetí hry poslal vsetínský trenér Pazdera na hrací plochu duo bratrů Mlýnkových. Nejen pohyb hráčů, ale i rozehrávka záložní formace se podstatně zlepšila. Domácí byli zatlačeni před svůj velký čtverec a soustředili se především na osvobozující odkopy a kouskování hry. V některých momentech si při bránění pomáhali i za cenu nedovolených zákroků. Po jednom z nich za faul na Mikuše zahrával v 59. minutě z levé strany trestný kop Bahounek. Na jeho učebnicový centr se vyšvihl nejvýše Zbranek a v naprosto čistém souboji s domácím gólmanem Vrbou zaznamenal první úspěch svého týmu. Jenže hlavní rozhodčí Rosický k údivu všech hostujících hráčů a jejich příznivců naprosto regulérní gól neuznal. Dle jeho vysvětlení (které bylo slyšet i v hledišti) spočíval důvod ve faulu kolenem vsetínského hráče. Při shlédnutí záznamu z utkání se o nic takového nejednalo!! Od tohoto okamžiku se zápas hlavnímu rozhodčímu vymkl z rukou a svá chybná rozhodnutí začal v dalším průběhu boje několikrát nesmyslně kompenzovat. Vsetínskému týmu po předchozím více než sporném verdiktu na chvíli chyběla koncentrace, čehož využil v 63. minutě skaštický Gojš, jemuž nechal T. Mlýnek snad po jediném svém zaváhání více prostoru. Domácí hráč, jenž postupoval na vyběhnuvšího vsetínského brankáře zcela sám, mu nedal sebemenší šanci zasáhnout a poslal svůj celek do překvapivého vedení. Z něho se však Skaštice radovaly pouhé tři minuty. V 66. minutě postupoval nebojácně po pravém kraji vsetínský Vítek, přesný centr naservíroval na hlavu Zbranka, pro něhož již nebyl žádný problém umístit míč k pravé tyči a stav zaslouženě srovnat. A tlak Vsetínských nabíral na intenzitě. V 71. minutě po průniku Zbranka se ocitl ve vyložené pozici V. Mlýnek, který hlavou mohl přivodit dokonalý obrat. K vytouženému gólu mu chyběly pouhé centimetry. V 77. minutě se objevilo na scéně další sporné rozhodnutí hlavního arbitra. Těsně za velkým čtvercem v souboji o míč upadl domácí hráč Pospíšil a Skaštičtí z výborné pozice dostali výhodu zahrávání trestného kopu. K míči se postavil jejich nejlepší střelec Konečník a polovysokou střelou kolem zdi, na kterou si brankář Hamza sáhl, docílil druhého úspěchu svých barev. Ke konci střetnutí Vsetínští své úsilí o vyrovnání stupňovali. V době největšího náporu po vzdušném souboji a následném nepříjemném pádu se zranil Zbranek a více než pět minut se nehrálo. Poté byla několikrát hra přerušena z důvodů údajných křečí domácích hráčů, čímž hostující tlak postupně slábl. Ještě v samotném konci nastavení prováděli hosté dva rohové kopy, které si však domácí již pohlídali a taktickou hrou dovedli utkání do vítězného konce.

Z celkového pohledu je výhra domácích více než šťastná. V žádném případě nebyli lepším celkem a nejméně tři čtvrtiny utkání tahali za kratší konec. Ale dokázali vytěžit z minima maximum, což rozhodlo. Totéž se v žádném případě nedá říci o vsetínském mužstvu. Přestože mu jeden docílený gól nebyl uznán, mělo dostatek příležitosti k tomu, aby utkání zvládlo ve svůj prospěch a odvezlo si domů přinejmenším jeden bod. A tak boj o třetí příčku, kterou si tým před sezónou stanovil, bude ještě víc než dramatický.


Sestava Vsetína: Hamza - Vítek, Dulík, Matyáš (46. min. V. Mlýnek), T. Mlýnek, Mikuš (69.min. Stuchlík) – Strachoň (46. M. Mlýnek), Venený, Bahounek, Hnilo – Zbranek (91. min. Pavka)

Aktuální články

VSETÍN ZKOUŠÍ ÚTOČNÍKA BŘEZINU, VE FRÝDKU - MÍSTKU ZTRATIL RYCHLÉ VEDENÍ 2:0

Rychlé vedení 2:0 jim výhru nad soupeřem z vyšší třídy nepřineslo. Fotbalisté divizního Vsetína ve středečním přípravném zápase...

DALŠÍ PŘÍPRAVNÁ UTKÁNÍ A MOL CUP

Upřesnění časů a termínů dalších zápasů, které máme před sebou: Středa 17.7.2024 příprava : MFK Frýdek Místek (MSFL). ...

VSETÍN V PŘÍPRAVĚ PODLEHL HAVÍŘOVU. ZA POSÍLENÉHO SOUPEŘE SKÓROVAL I KUZMANOVIČ

Fotbalisté divizního Vsetína v letní přípravě poprvé narazili. Valaši po středečním úvodním triumfu nad Bílovcem další výhru...