Archiv

PŘEDSTAVUJEME DALŠÍHO SOUPEŘE: FK KOZLOVICE

V sedmadvacátém kole divize „E“ se představí celek Vsetína na půdě jednoho z nejnebezpečnějších protivníků, technicky vyspělého, nesmírně silného a velmi zkušeného týmu Kozlovic. Pokusme se teď na chvíli zalistovat v jeho bohaté historii.
Počátek fotbalového hnutí sahá do roků ihned po skončení I. světové války. V této době začaly sportovní aktivity tehdejších obyvatel obce Kozlovice, do které přišel skutečný „anglický fotbal“. Velké nadšení vedlo v roce 1921 k založení Fotbalové dělnické tělovýchovné jednoty (FDTJ). Její příznivci se scházeli na louce u lesa, někde v prostorách dnešního stadionu, což předznamenalo v roce 1924 vytvoření sportovního klubu SK Haná Kozlovice. Tento letopočet se považuje za opravdové zahájení fotbalového dění v Kozlovicích, a tak letos oslaví všichni hráči, funkcionáři a příznivci krásné kulaté jubileum....

ČTVRTÁ KONFRONTACE SE SIGMOU TENTOKRÁT VÍTĚZNÁ PRO NAŠE BARVY

S dnešním soupeřem jsme se v této sezoně potkali čtyřikrát. Třikrát nás hraničtí přesvědčivě porazili, dnes se po výborném výkonu přiklonila štěstěna k nám.
Od úvodního hvizdu nasadily týmy vysoké tempo, naše velká šance přišla již ve 4.min, kdy Filipa Konečného vychytal Frgál. Za 5.min se mohla pískat penalta po stažení Patrika Filgase, ale jinak velmi přesný rozhodčí Havrlant měl jiný názor. Nám se dařily rychlé brejky, hostům skvěle kopané rohy. Branka však nepadla....

FC FASTAV VSETÍN - SK BAŤOV 1:1

Sezona se pomalu nachyluje do svého závěru. Zdá se, že se Vsetín trvaleji uhnízdil, i díky dobrosrdečné povaze svého lodivoda, kterou by záviděl sám Juraj Jánošík :-), na čtvrtém místě divizní tabulky. Tým na jaro rozdával hlavně (bodově) chudším týmům ze spodku tabulky. A je pevně ukotven na zmiňovaném čtvrtém místě. Je to sice na jedné straně nejlepší postavení Vsetína za posledních několik desetiletí. Na druhé straně, pokukovalo se výše. Nyní se již asi těžko hledá stoprocentní nasazení, když se nemůžeme prakticky hnout ze čtvrtého fleku. Na druhé straně hrajeme proti týmům ohroženým sestupem, které hrají o všechno. Ještě se musíme dívat i pod sebe.  

Nicméně, přinášíme vám tři pozápasové rozhovory v režii Mirka Močičky : 

VSETÍN DÁL ROZDÁVÁ BODY. DOMA REMIZOVAL S BAŤOVEM, V ZÁVĚRU PLÁLY EMOCE

Fotbalisté Vsetína na konci sezony rozdávají body. Čtvrtý tým divize E po Skašticích neuspěl ani doma s Baťovem, s namočeným krajským rivalem doma pouze remizoval 1:1. Na vedoucí gól Adama Bahounka z penalty odpověděl hostující Jakub Kašík, otrokovický celek v závěru přišel o přísně vyloučeného Jiřího Sotoláře.

VSETÍN SE PROTI BAŤOVU UTOPIL VE SLOŽITOSTECH

Trenér Lukáš Pazdera : "Asi se bohužel potvrdilo taková ta naše achillova pata, že si nedokážeme poradit se soupeři ze spodu tabulky. Na můj vkus, když cítíme, že nám to nejde, tak řešíme složitá řešení. Ve druhém poločase jsme měli dvě, tři šance. Místo, abychom zakončili, tak si to dáváme na slabší nohu nebo hledáme ještě hráče v jiném postavení. Sami vytáříme pro sebe ty těžší momenty.
V prvním poločase to byla hra mezi šestnáctkami. My jsme byli na míči, ale neproměnili jsme tři situace. Věděli jsme, že se musíme zlepšit do druhého poločasu. Šli jsme nahoru, dali jsme vedoucí branku. Vedení jsme špatným řešením nepotvrdili. Z ojedinělé akce to byl hostující hráč, který to trefil k tyči, kdy my jsme nevytvořili na zakončujícího hrače tlak a byli jsme při bránění pasivní. Pak jsme měli snahu, ale byla to v našem podání křeč, kdy hrajem složitě a to nám nevychází."

VELKÉ TRÁPENÍ ANEB "FOTBALOVÝ ODVAR“

FC Fastav Vsetín – SK Baťov 1930 1:1 (0:0)
Není to tak dlouho, kdy se vsetínští fotbalisté na domácí půdě trápili s posledním Přerovem. Bohužel i v tomto utkání, pro změnu s předposledním Baťovem, nedokázali zvítězit. Po poměrně matném výkonu, především v první půli, se rozešli se svým soupeřem opět nerozhodně a předvedeným výkonem přítomné diváky zklamali....

SOBOTNÍ ZÁPAS PROTI BAŤOVU DOMA NA TYRŠOVCE OD 17:00

Do konce sezony nám zbývají poslední tři domácí zápasy. V sobotu to vypadá na pěkné počasí konečně pro zápas, když hrajeme doma. Připomínáme v poločase losování o nový dres FC FASTAV VSETÍN. Soupeře ve svém tradičním příspěvku představuje Jirka Kořínek:  

Představujeme soupeře: SK Baťov 1930
V šestadvacátém kole Středomoravské divize skupiny „E“ bude soupeřem vsetínského celku, dá se říci, mladý, perspektivní a velmi snaživý tým Baťova. Přestože působí v této soutěži teprve druhým rokem, má již dostatek zkušeností k tomu, aby zejména na svém stadionu s umělou travnatou plochou, poháněn skvělými a naprosto korektními fanoušky, potrápil nejednoho z favoritů..... 

NÁBOR TRENÉRŮ, ASISTENTŮ TRENÉRŮ

Fotbalový klub hledá trenéry a asistenty, pomocníky, dobrovolníky. Pomožte v práci s dětmi. Hledáme obětavé trenéry a tatínky, kteří umí ze svého času ukousnout kousek času pro jiné. Jsme v procesu jednání a plánovaní trenérského obsazení na příští sezonu. Do 5. června se musí všechny soutěže na další ročník 2024/2025 přihlásit.
Nejvíce nás trápí nedostatek obětavých dobrovolníků u těch nejmenších dětí, kterých je však paradoxně nejvíce a celé to dění kolem nejmenších dětiček žádá největší počet obětavých dospělých.
Akutně potřebujeme pomoci se školičkou, s benjamínky. S mladší přípravkou, kde je šéftrenér Jakub Tydlačka. A se starší přípravkou, kde je šéftrenér Lukáš Gargulák. Po posunech po končící sezoně se tyto ročníky více počtově nafouknou na příští sezonu. Mladší a starší přípravky budou potřebovat krom jednoho hlavního trenéra plus u každé kategorie by byli zlatí ještě další tři asistenti.
Dnešní doba je velmi těžká, co se týče angažování dobrovolníků, kteří by uměli věnovat svůj čas pro druhé. Pochopitelně je za tu práci s dětmi i finanční odměna. Každý dobrovolník (trenér či asistent) je vzácnost, hlavně u těch nejmenších dětí, tam se shání trenéři a asistenti jen velmi těžko. Nejen v našem klubu, nejen v našem sportu, je to jev celospolečenský.
Dětí je v klubu hodně, což je super. Ale potřebujeme nadšence na frontě trenérské, asistenční. Proto žádáme, pokud by kdokoliv uměl a mohl pomoci, prosím volejte, piště. Každý trenér, asistent, k menším dětem je vítaný. K ročníkům 2019 – 2014 potřebujeme minimálně 5-6 nových tváří.
E-mail: fotbal@fcvsetin.cz Telefony: jakýkoliv trenér, viz kontakty.

JIRKA KOŘÍNEK SE VRACÍ K VENKOVNÍM ZÁPASŮM

Fotbalový cvrkot pokračuje šíleným tempem. Na všech frontách. Mnohdy ani nestačíme psát reportáže :-)  K posledním dvěma zápasům se zpětně vrací Jirka Kořínek. Mužům to bodově bohužel tentokráte nevyšlo. 
O to větší radost nám dělá mládež. Tento víkend slaví vítězství, krom nejmenších kategorií, jak mladší žáci, tak i starší žáci. Zvítězili mladší dorostenci v divizi. Zvítězili starší dorostenci v divizi. Skvělá práce. Reportáže od trenérů po zápasech mládeže jsou na známých stránkách www.fcvsetin-mladez.cz.  
Reportáže k zápasům mužů od Jirky Kořínka následují : 

EMOCE, ZÁCHRANKA ČI TRENÉR NA HŘIŠTI. SKAŠTICE ZDOLALY FAVORIZOVANÝ VSETÍN

Mnoho emocí přinesl fotbalový duel 25. kola divize E ve Skašticích, ve kterém nakonec slavili domácí cennou výhru nad favorizovaným Vsetínem (2:1). Se zraněným Martinem Zbrankcem jsme opustili kroměřížskou nemocnici až v deset večer. Pondělek rozhodne, zda Matina bude čekat operace v oblasti ramene. 
Obsáhlejší reportáž reportéra Martina Břenka, včetně fotogalerie a rozhovorů po utkání, můžeme otevřít na Valašský deník.cz  ....

VSETÍN PROHRÁL DRUHÉ UTKÁNÍ V ŘADĚ A NAVÍC PŘIŠEL O ZBRANKA

"Prohráli jsme se a přišli jsme o nejlešího střelce. Budou to muset vzít na sebe jiní hráči. I takové chvíle k fotbalu patří a musíme si přát jeho brzké uzdravení, aby na hřišti byl brzy s námi. Zápas byl přesně takový, jaký jsme čekali. Domácí - jedenáct bojovníků - věděli, že to musí zvládnout, protože hrají o holý život. My to nedohráváme jen tak - chceme urvat co nejvíce bodů. Chtěli jsme se domácím vyrovnat bojovností. Nebyli jsme v tom slabší, ale v jiných fázích jsme nevypadali dobře. Naopak za stavu 1:1 jsme měli jednoznačně navrch, ale nedohráli jsme to do gólu. Pak jsme dostali branku vedle zdi a domácí vedli 2:1. Dohráli to pak. Nehráli jsme špatně, ale musíme se zamyslet a zlepšit tak, abychom za remízového stavu měli větší touhu zlomit zápas na svou stranu. Ne, že by to hráči ošidili, ale měli by to pro to více udělat. Zkušení hráči by měli být výraznější ve finální fázi a tam se musí prosadit. Naopak dělají hodně nevynucených chyb a to nás trápí."  pro valašský fotbal trenér Lukáš Pazdera.     

VSETÍN V PŘEDEHRÁVCE PODLEHL BZENCI, SOUBOJ O TŘETÍ MÍSTO ROZHODL NÁHRADNÍK

Bez gólu i bodů vyšli ve svátečním souboji o třetí místo v divizi E fotbalisté Vsetína, kteří v předehrávce předposledního 29. kola prohráli ve Bzenci 0:1 a zůstali na čtvrté pozici. Vyrovnaný duel rozhodl střídající Kryštof Crhan. Skóroval po pouhých pěti minutách pobytu na hřišti. Valaši už reagovat nedokázali, ze Slovácka se vrátili s prázdnou...

VSETÍNU VÝLET NA JIŽNÍ MORAVU K PŘEDEHRÁVCE NEVYŠEL

Ve středu 8.5.2024  FC Fastav Vsetín zajížděl k předehrávce předposleního kola. Protože v původním červnovém termínu se bude v Bzenci dělat nové hřiště. Přestože travička jak mech, luxusní. Ptali jsme se domácích jestli si pro trávník můžeme přijet, až ho srolují, že bychom si ho natáhli na patrně nejstarší trávu na severní Moraně, na Tyršovce. Vsetínský trávník pamatuje ještě pana Ficka, jak zde se svou první měchovou zrcadlovkou naháněl soudružky pionýrky při měsíčku. Za poslední roky pamatujeme kompletní výměnu hřiště ještě divizního Brumova. Letos se bude úplně nové hřiště ve Všechovicích, za 4,5 milionu. Nové hřiště mají u Kroměříže, ve Skašticích, kam zajíždme o víkendu. Zmíněný Bzenec. Pětina fotbalových hřišť v naší divizní skupině je za posedních pár let zcela vyměněná, nová.     

McDONALD´S CUP POD PECNÍKEM

V úterý 30.4. uspořádala Základní škola Liptál ve spolupráci se ZŠ Sychrov a FC Fastav Vsetín na hřišti Pod Pecníkem největší školní fotbalový turnaj McDonalds cup. Celkem 19 týmů se utkalo ve dvou kategoriích, ve starší kategorii se přihlásilo celkem devět základních škol, v mladší kategorii osm škol. Své fotbalové dovednosti předvádělo přes 170 sportujících dětí ze základních škol Trávníky, Sychrov, Liptál, Rokytnice, Luh, Pozděchov, Hovězí, Jablůnka, Ohrada a Růžďka. Ve starší kategorii si nejlépe vedla ZŠ Trávníky a ZŠ Ohrada, v mladší kategorii vyhrála opět ZŠ Trávniky, na druhém místě se umístila ZŠ Sychrov. 
Tyto školy zároveň postupují do okresního kola, které se koná ve Valašském Meziříčí.

PŘEDSTAVUJEME SOUPEŘE: TJ SLOVAN BZENEC

V předehrávce devětadvacátého kola divize skupiny „E“ zajíždějí vsetínští hráči k jednomu z mála celků jižní Moravy, a to k nesmírně nebezpečnému, silnému a v této sezóně obzvláště úspěšnému týmu Bzence. Zpočátku vás ve zkratce provedeme jeho nesmírně zajímavou a dlouhou historií.
Počátky sportovní činnosti v tomto městě se datují již od roku 1920, kdy vojenští příslušníci zdravotního skladu a telegrafního útvaru poprvé oblékli trenýrky, košili s hvězdou na prsou a honili kulatý míč na místním plácku v části Dúbrava....

Zobrazeno 1–15 z celkem 1819

Aktuální články

PŘEDSTAVUJEME DALŠÍHO SOUPEŘE: FK KOZLOVICE

V sedmadvacátém kole divize „E“ se představí celek Vsetína na půdě jednoho z nejnebezpečnějších protivníků, technicky vyspělého,...

ČTVRTÁ KONFRONTACE SE SIGMOU TENTOKRÁT VÍTĚZNÁ PRO NAŠE BARVY

S dnešním soupeřem jsme se v této sezoně potkali čtyřikrát. Třikrát nás hraničtí přesvědčivě porazili, dnes se po výborném výkonu...

FC FASTAV VSETÍN - SK BAŤOV 1:1

Sezona se pomalu nachyluje do svého závěru. Zdá se, že se Vsetín trvaleji uhnízdil, i díky dobrosrdečné povaze svého lodivoda, kterou by...