Archiv

PŘEDSTAVUJEME SOUPEŘE: FK NOVÉ SADY

V osmém kole divize přivítá vsetínský celek mužstvo Nových Sadů, malého klubu na okraji Olomouce, jenž v loňském roce oslavil významné 100. výročí od svého založení. Proto v krátkosti nahlédněme do jeho historie, která je nadmíru zajímavá.
Od roku 1922 působil v srdci Hané snaživý sportovní klub SK Haná Novosady. Jeho zakladatelem byl továrník Otto Neoral. Už v sedmnácti letech za pomoci otce a dalších příznivců sportu vytvořil SK HANÁ. V roce 1924 se klub rozhodl sloučit s Českou sportovní společností (ČSS Olomouc), která dodala nejen kvalitní hráče, ale i funkcionáře. První mužstvo hrávalo II. třídu a aspirovalo na postup do I. třídy. ...

MOHLY BÝT I TŘI, ALE NEMUSEL BÝT ŽÁDNÝ ...

1. FC Viktoria Přerov – FC Vsetín z.s.  1:1 (0:1)

Vsetínští hráči poprvé v tomto ročníku remizovali. Stalo se tak na půdě jednoho z nejmladších celků divizní soutěže, který proti loňské sezóně výrazně herně povyrostl. Zápas to byl v podstatě velmi zajímavý, v němž „každý chvilku tahal pilku“.
Hosté, pasováni do role favorita, začali nebojácně. V úvodních minutách si vytvořili celkem zřetelnou převahu a zatlačili domácí na jejich vlastní polovinu. V 7. minutě ale zaváhal při rozehrávce Venený, po níž musel Matyáš obětavým zákrokem hrozící nebezpečí odvrátit na rohový kop. Touto situací domácí očividně ožili, a byli to právě oni, kdo začal udávat tempo hry. O minutu později „vyrobil“ chybu i Strachoň, a jen díky postřehu brankáře Velicha po tvrdém projektilu Repčeka a zejména po dorážce Kudličky, kterou zlikvidoval takřka na brankové čáře Dulík, Valaši neinkasovali.....

VSETÍN NEMĚL V PŘEROVĚ ÚPLNĚ SVŮJ DEN. VELICH V BRANCE BYL NAŠTĚSTÍ VÝBORNÝ

Lukáš Pazdera pro Valašskýfotbal.com  "Ke vší úctě k soupeři ten bod bereme. Z venku je to plusové. Vzhledem k výkonu, který dnes nebyl na výhru, tak by to bylo nespravedlivé říct, že jsme ztratili. Sice jsme mohli vyhrát, ale také jsme mohli i prohrát. Nejlepším hráčem na hřišti byl Velich v brance. Nesešlo se nám to v individuálních výkonech. Průměrných a podprůměrných výkonů bylo dost. Když se to tak potká, tak na tři body není. Bod musíme brát.


„Před utkání jsme samozřejmě pomýšleli na výhru, ale i bod zvenku nakonec bereme. V celkovém kontextu je zasloužený. Věřím, že ho časem doceníme, protože proti nám stál velmi kvalitní soupeř,“ uvedl trenér Vsetína Lukáš Pazdera.Výkon jeho týmu tentokrát zůstal trochu za očekáváním. „Nebyl to náš den,“ přiznává hostující kouč.„Jediný, kdo zaslouží velkou pochvalu, je brankář Velich, který byl naším nejlepším hráčem,“ vyzdvihuje mladého gólmana Pazdera.  Více k utkání na Valašském deníku ZDE.

PŘEDSTAVUJEME SOUPEŘE: 1.FC VIKTORIE PŘEROV

K utkání sedmého kola zajíždějí vsetínští fotbalisté do Přerova, kde bude jejich soupeřem nebojácný, houževnatý a především velmi perspektivní tým 1. FC Viktorie Přerov (přesný název První Football Club Viktorie Přerov), jehož věkový průměr je téměř rovných dvacet let.
Přerovská kopaná má již více než stoletou tradici. Je největším klubem v okresu, ve kterém se pravidelně, podobně jako ve vsetínském fotbale, připravuje přibližně tři sta malých a velkých sportovců. Fotbal v Přerově zažil stejně, jak je tomu i v jiných oblastech života, chvíle slávy, ale také okamžiky, které by nejraději ze svého archivu vymazal. Stovky a tisíce hráčů se podílely na tomto dění v nejmasovějším sportu u nás....

PODĚKOVÁNÍ FIRMĚ AUSTIN ZA LETOŠNÍ FINANČNÍ PODPORU

Děkujeme firmě AUSTIN za letošní podporu mládeže FC Vsetín. Vážíme si každoroční finanční podpory. Bez sponzorů bychom nemohli pracovat s dětmi v té formě v jaké fungujeme, v rámci Střediska mládeže Fotbalové asociace ČR. Děkujeme za podporu. 
Vzhledem, k opět pozvolna narůstající členské základně po době covidové, potřebuje klub neustále dokupovat a doplňovat nové a nové hráčské vybavení. Jsme hrdi, že můžeme představit nové dresy FC Vsetín s logem stálého patrnera mládeže, firmou AUSTIN. Držíme stejný design dresů klubu, s motivem hvězdy, která zdobila první dresy fotbalového klubu, ještě před první světovou válkou. 
Nové červeno-bílé dresy se opět velmi povedly a týmům budou velmi slušet. Přineseme týmové foto zanedlouho.  

DOMA STÁLE STOPROCENTNÍ !!

FC Vsetín z.s. – FK Šternberk  2:0 (0:0)

Přestože patřil zcela uplynulý víkend ve Vsetíně tradičnímu Valašskému záření, našlo si v sobotním odpoledni cestu do Tyršovky téměř dvě stovky diváků, kteří rozhodně nebyli zklamáni. Domácí fotbalisté totiž po velmi dobrém výkonu, zejména po změně stran, porazili nebezpečný a houževnatý celek Šternberka a připsali si do průběžné tabulky další bodové maximum.

Již úvodní minuty naznačily, že se bude opravdu na co dívat. Obě mužstva začala pěkně zostra a hra se v horkém dni oboustranně odvíjela v rychlém tempu....

VSETÍN ZASE NASEDL PROTI ŠTERNBERKU DO VÍTĚZNÉHO VLAKU

Lukáš Pazdera pro Valašský fotbal: " Zápas byl pro nás složitý. Potřebovali jsme ukázat mentální sílu, kdy jsme potřebovali od týmu pozitivní reakci na prohru z minulého zápasu. Když se vyhrává, je to jednoduché, ale když se padne, je důležité se opět naladit vítězně. Povedlo se to. Výkon byl v prvním poločase z naší strany nervózní. Na posledních dvaceti metrech jsme ty situace řešili i přes šance zbrkle.

Řekli jsme si do druhého poločasu, že to musíme zklidnit. Chtěli jsme dát prvního góla a hlídat si zadní vrátka. Soupeř měl nebezpečné brejky, Několikrát nás podržel brankař Velich. Jsme rádi, že se na výhře podílel celý tým. Věřím, že jsme zase nasedli do vítězného vlaku."

„Šancí bylo opravdu hodně, ale já jsem hlavně rád za tři body a nulu vzadu, která nám jistě pomůže.Hlavně ve druhém poločase si na straně soupeře nevybavuji žádnou velkou šanci. Nyní se můžeme v klidu chystat na další zápas“  říká Pazdera pro Valašský deník. Více v Deníku :  ZDE.

Rozhovory po zápase si můžete pustit   ZDE
Penalta na 1:0   ZDE.

NA ŠTERNBERK MÁME MALÉ PŘEKVAPENÍ

Vzhledem k tomu, že to KONEČNĚĚĚĚ dle předpovědi vypadá, žebychom v půlce září mohli i my  na Vsetíně zažít jaké to je, když na mistrosvký zápas svítí slunčko, připravili jsme pro fanoušky malé překvapení. K dospělácké vstupence (za 50 Kč,-) dostane  každý i stravenku ("pivenku") na pivečko zdarma. Ondrův venkovní stánek.      
O víkendu je na Vsetíně Záření, ideální monost si mezi kulturou skočit na jedno točené, klobásku a dobrý fotbal, na Tyršovku. Naši borci začali sezonu velmi dobře, přijďte je podpořit, aspoň v takovém počtu jako na pohárovou Zbrojovku Brno :-)    

PŘEDSTAVUJEME SOBOTNÍHO SOUPEŘE: FK ŠTERNBERK

V dalším utkání letošní sezony přivítají vsetínští hráči zkušený, ostřílený a velmi nebezpečný tým Šternberku. 
V krátkosti vás seznámíme s historií tohoto klubu, který v tomto roce slaví jubilejní sté výročí od svého založení. První dochována zpráva o utkání fotbalistů Šternberku je z roku 1923 ....

JEN VÝBORNÝ POLOČAS NA BODY NESTAČIL

FC Strání – FC Vsetín  3 : 1 (0:1)

Utkání dvou podstatně rozdílných pět a čtyřicetiminutovek. Takto lze ve stručnosti charakterizovat vývoj událostí, jež se na stadionu ve Strání před početnou diváckou kulisou odehrály. Zatímco první půle patřila jednoznačně hostům, tak po změně stran domácím, kteří svou územní převahu dokázali vyjádřit i brankově....

DOROSTENECKÉ TÝMY BODOVALY NAPLNO

Oba dorostenecké týmy pod vedením bratrů Dobešů, resp. Tomášem Drábkem a Alešem Králíkem, se rozjely výborně. Starší dorostenci Vsetína se dokonce po uvodním srpnovém měsící moravskoslezské divize uhnízdili na prvním místě tabulky. Neméně sympaticky si vedou v zápasech i mladší dorostenci. 
Výborný začátek, jen tak dále. Bodují i starší žáci a soutěže se rozjely již všem mládežnickým kategoriím. Vše o zápasech a dění u mládeže FC Vsetín si můžete přečíst překliknutím na www.fcvsetin-mladez.cz : ZDE

VSETÍN PO VÍTĚZNÉM POLOČASE PŘIŠEL O NEPORAZITELNOST VE STRÁNÍ

Lukáš Pazdera (trenér Vsetín) pro Valašskýfotbal.com : "První porážka přišla. Za převdedený výkon jsme si body zasloužili, ale nebylo nám přáno. Máme i přes porážku na čem stavět. I když body to dnes nepřineslo. Byla tam zase identita týmu v tom, co chceme hrát. Na umělecký dojem se nehraje. Ten fotbal nám ukázal odvrávenou tvář, Otepka nedal klíčovou šanci za stavu 0:1. Po chybě brankáře pak soupeř srovnal. Pak byl zápas otevřený na obě strany. Oba jsme se tlačili do výhry. My jsme zajímavé brejky nevyřešili gólově. Soupeř ze standartky dal v závěru na 2:1 a pak v nastavení třetí branku. I přes porážku máme na co navazovat." ....

PŘEDSTAVUJEME SOUPEŘE: FC STRÁNÍ

V pátém utkání podzimní části přivítá vsetínské fotbalisty druhý z nováčků v soutěži, vítěz krajského přeboru Zlínského kraje a staronový účastník divize – nevyzpytatelný a houževnatý celek FC Strání. V krátkosti vás seznámíme s jeho bohatou historií....

ROZHOVORY A FOTOGALERIE Z MOL CUPU

Ke konci týdne se můžeme zpětně podívat na stránkách deníků a internetových portálů na povedene fotogalerie , pustit si různé rozhovory. Přinášíme odkazy na Valašský deník a Valašský fotbal.com, jejichž reportéři utkání pěkně zmapovali, za což jim děkujeme.  


PRVNÍ SADA POVEDENÝCH ZÁBĚRŮ Z POHÁROVÉHO MOL CUPU

Přinášíme první fotodokumentaci. Můžeme znova vzpomenout na povedené utkání celostátnímo Mol Cupu proti Zbrojovce Brno.   

Zobrazeno 1–15 z celkem 1652

MOL CUP 2023 / 2024

   Mol Cup  2023

   2. KOLO

FC VSETÍN - FC ZBROJOVKA BRNO   

Středa 30.srpna  od 17:00 Muži A | 8. kolo
FC VsetínFK Nové Sady
Muži A | 4. kolo
FC VsetínHolešov
Muži A | 9. kolo
SlavičínFC Vsetín
Muži A | 10. kolo
FC VsetínSkaštice
Muži A | 11. kolo
SK BaťovFC Vsetín
Muži A | 12. kolo
FC VsetínKozlovice
Muži A | 13. kolo
Nový JičínFC Vsetín
Muži A | 14. kolo
FC VsetínBzenec
Muži A | 15. kolo
RýmařovFC Vsetín

Aktuální články

PŘEDSTAVUJEME SOUPEŘE: FK NOVÉ SADY

V osmém kole divize přivítá vsetínský celek mužstvo Nových Sadů, malého klubu na okraji Olomouce, jenž v loňském roce oslavil významné...

MOHLY BÝT I TŘI, ALE NEMUSEL BÝT ŽÁDNÝ ...

1. FC Viktoria Přerov – FC Vsetín z.s.  1:1 (0:1)Vsetínští hráči poprvé v tomto ročníku remizovali. Stalo se tak na půdě jednoho...

VSETÍN NEMĚL V PŘEROVĚ ÚPLNĚ SVŮJ DEN. VELICH V BRANCE BYL NAŠTĚSTÍ VÝBORNÝ

Lukáš Pazdera pro Valašskýfotbal.com  "Ke vší úctě k soupeři ten bod bereme. Z venku je to plusové. Vzhledem k výkonu, který dnes...