Archiv

VSETÍN ZKOUŠÍ ÚTOČNÍKA BŘEZINU, VE FRÝDKU - MÍSTKU ZTRATIL RYCHLÉ VEDENÍ 2:0

Rychlé vedení 2:0 jim výhru nad soupeřem z vyšší třídy nepřineslo. Fotbalisté divizního Vsetína ve středečním přípravném zápase nestačili na Frýdek-Místek, stabilnímu účastníkovi MSFL podlehli 2:5. Jeden z gólů vstřelil útočník Martina Březina, který je v klubu na zkoušce ze Startu Brno.

„Znám ho z působení v Uherském Brodě. Máme o něj zájem. Budeme s jeho mateřským oddílem jednat ve čtvrtek. Věřím, že to klapne,“ přeje si kouč Vsetína Lukáš Pazdera.

DALŠÍ PŘÍPRAVNÁ UTKÁNÍ A MOL CUP

Upřesnění časů a termínů dalších zápasů, které máme před sebou: 

Středa 17.7.2024 příprava : MFK Frýdek Místek (MSFL).  Hraje se od 18:00 ve Frýdku. 
Sobota 20.7.2024 příprava : FC Strání (MSFL) (od 10:30  na  Tyršovce)

Pátek  26.7.2024 MOL CUP : Zlínsko (MSFL) - doma na Tyršovce. Pátek od 18:00 

První mistrovská utkání :
FC Fastav Vsetín - TJ Valašské Meziříčí (doma, v sobotu od 17:00, na Tyršovce)
FC Fastav Vsetín - Slovan Bzenec (doma, v sobotu od 17:00, na Tyršovce)

VSETÍN V PŘÍPRAVĚ PODLEHL HAVÍŘOVU. ZA POSÍLENÉHO SOUPEŘE SKÓROVAL I KUZMANOVIČ

Fotbalisté divizního Vsetína v letní přípravě poprvé narazili. Valaši po středečním úvodním triumfu nad Bílovcem další výhru nepřidali. Na hřišti ve Lhotě podlehli ambicióznímu Havířovu 0:2. Za hosty skóroval i bývalý záložník Opavy a Baníku Ostrava Nemanja Kuzmanovič, Pojistku přidal po změně Zaremba.

Hráči Fastavu vyšli střelecky naprázdno, kouč Vsetína Lukáš Pazdera i tak svěřence chválil. „Byla to pro nás výborná prověrka s velmi kvalitním a ambiciózním soupeřem, který bude bojovat o postup do třetí ligy. I když jsme ve středu s Bílovcem vyhráli a dneska prohráli, tento zápas nám dal rozhodně víc. Oboustranně to bylo o level výš,“ říká.

AUSTIN CAMP 2024 - den pátý

Pátý a poslední den příměstského Austin kempu jsme strávili v areálu ve Zděchově. Dopoledne probíhalo na fotbalovém hřišti, kde převládala především hra. 
Poté jsme se vydali podle kluků na ,,super mega dobrý” guláš. Následovalo koupaliště, na kterém se kluci vyřádili. Pro nás trenéry bylo potěšující, že někteří nechtěli dnes končit a klidně by si kemp prodloužili ještě o týden.
Kluky za celý kemp musíme moc pochválit, jak za chování, tak za posun ve fotbalových dovednostech. Věříme, že se klukům fotbalový kemp líbil, odnášejí si spoustu zážitků a nových kamarádů. Děkujeme.

AUSTIN CAMP 2024 - den čtvrtý

Čtvrtý den příměstského Austin kempu začal volnou aktivitou v hale, kde si kluci mohli zahrát různé míčové hry. Dopolední trénink byl opět rozdělen do skupin, kde bylo hlavni téma obcházení. Dále nás čekala chvilka nepohybových aktivit a společný oběd. Po obědě nechyběla oblíbená hra najdi vajíčko, na kterou se kluci hodně těšili. Odpolední náplní byl nohejbal, střílení ze vzduchovky, florbal a kompenzační cvičeni. Zítra nás čeká ve Zděchově poslední den kempu s fotbalovým tréninkem a koupalištěm.

VSETÍN NA ÚVOD PŘÍPRAVY PŘEHRÁL DIVIZNÍ BÍLOVEC, O BRANKY SE PODĚLILO HNED PĚT STŘELCŮ

Fotbalistům divizního Vsetína úvodní duel letní přípravy vyšel herně i výsledkově. Svěřenci trenéra Lukáše Pazdery v prvním zápase po pauze zvítězili nad Bílovcem 5:2, o branky domácího celku se podělilo hned pět střelců. Góly Fastavu zaznamenali Bahounek, Venený, Strachoň, Hnilo a Tomáš Mlýnek.  


„Zápas splnil nejen kondiční účel. Kluci se po dvou trénincích vydali tak, jsem chtěl požadoval. Nechali tam všechno. Ve hře se samozřejmě objevily i technické chyby, které ale v téhle fázi dokážu prominout. Důležitá pro mě byla reakce, jak moc chtěli své zaváhání napravit,“ říká kouč Vsetína Lukáš Pazdera.

FAKT JSEM HRÁČKOU AS ŘÍM? SPLNĚNÝ SEN, ŘÍKÁ VSETÍNSKÁ RODAČKA OLIVIE LUKÁŠOVÁ

Olivie Lukášová, fotbalová brankářka Slavie a české reprezentace, odchází na první zahraniční angažmá. Přestupuje do AS Řím. V týmu letošních mistryň italské Serie A podepsala smlouvu do léta 2027.

Rodačka ze Vsetína, druhá v anketě Fotbalistka roku 2023, přišla do Slavie ze Slovácka v roce 2018, předtím zaujala na mistrovství Evropy do 17 let. Stabilní jedničkou se stala v létě 2021 po odchodu Barbory Votíkové do Paris St. Germain.


FOTO: Barcelonský Nou Camp v roce 2014. Olivie chytala ještě za domácí FC Vsetín, na fotbalovém turnaji ve Španělsku.  AUSTIN CAMP 2024 - den třetí

Třetí den příměstského Austin kempu byl opět plný aktivit. Začali jsme protahovacím cvičením v hale, poté jsme se rozdělili do skupin na fotbalové dovednosti. Už teď jde vidět jaký pokrok kluci od pondělí udělali, za to je musíme moc pochválit.
Hlavním bodem dne byl cyklovýlet, na kterém se kluci i osvěžili. Výlet byl zakončen občerstvením a sladkou odměnou – točenou zmrzlinou u Jančíků. Zítra nás čeká poslední den v Janové. Pak už v pátek ve koupaliště ve Zděchově.

AUSTIN CAMP - den druhý

V druhý den příměstského Austin kempu se všichni kluci sešli na hřišti, kde na ně čekal ukázkový skupinový trénink s Ondrou Koňaříkem. Ondra také vedl přednášku o zdravém životním stylu sportovce. Zdůraznil důležitost správné stravy, posilování a regenerace. Poté nás čekaly vodní radovánky a hry. V obědové pauze byl čas i na menší diskotéku a nepohybové aktivity a společenské hry. Odpolední program byl opět plný míčových her.
Zítra nás čeká dopolední fotbalový trénink a cyklovýlet. Uvidíme kdo získá žlutý trikot.

AUSTIN CAMP 2024 - den první

První den příměstského Austin fotbalového kempu ve spolupráci s FC Fastav Vsetín

První den našeho příměstského fotbalového kempu přinesl dětem spoustu zážitků a zábavy. Ráno jsme začali seznamovacími aktivitami, které nám pomohly vytvořit přátelskou a uvolněnou atmosféru. Děti se rychle seznámily. Po úvodních hrách následoval trénink zaměřený na rozvoj pohybových schopností.
Trenéři z FC Fastav Vsetín se postarali o to, aby trénink byl nejen efektivní, ale také zábavný a motivující. Dále jsme se věnovali základním fotbalovým dovednostem. Odpolední program byl plný míčových her (fotbal, basket, házená, florbal), což rozvíjelo jejich koordinaci a týmového ducha.
Těšíme se na další dny plné fotbalu, her a nových zážitků. Trenéři Luky, Katy, Vojta a Kuba

VOLEBNÍ VALNÁ HROMADA

Bez zásadních překvapení a změn proběhla 26.6.2024 (po 4 letech) volební valná hromada FC Fastav Vsetín. Proběhla drobná úprava stanov, kdy počet členů výkonného výboru se snížil z šesti na pět. A po únorové úpravě stanov, kdy další volební období výkonného výboru je jen dvouleté, ve výboru pokračují: Ondra Lukáč, Martin Zbranek, Vlastimil Fabík ml., místopředseda Radim Dobeš a předseda Pert Říha.
V letošním půlroce také proběhla určitá obnova členů spolku. Těm členům, kteří již nevykonávali nic nebo nechtěli z různých důvodů být pro klub již aktivní, členství podle stanov zaniklo. Naopak v průběhu jarních měsíců přišlo do spolku více nových lidí, kteří chtějí být aktviní. Což je skvělé. Klub by nicméně potřeboval ještě další a další a mladší. Protože jsou před námi nové výzvy, administrace dotací a celého klubu je čím dál tím složitější a časově náročnější. Co zvládalo před 10 -15 lety několik málo lidí, dnes již nemají šanci zvládnout ...

OHLÉDNUTÍ ZA SKONČENÝM ROČNÍKEM

Máme za sebou pomalu závěr sezony 2024/2025, který zakončí středeční VOLEBNÍ valná hromada FC Fastav Vsetín. Čas bilancování a nastavení dalšího směřování klubu.....

BENEFIČNÍ UKONČENÍ CELÉ SEZÓNY

Fotbalová sezóna skončila pro FC Fastav Vsetín nejlepším umístěním všech tří divizních týmů (mladší dorost, starší dorost i A-tým) nejlepším umístěním za poslední dekády. Skvělou práci odvádí pochopitelně i ostatní trenéři na Vsetíně, na celoroční bázi, kdy se starají o bezmála tři stovky sportujících dětí. To vše za výrazné podpory města Vsetín, Národní sportovní agentury i Zlínského kraje. Byť si všechny sporty, ve všech odvětvích, umí představit, že by to mohlo být lepší, ze strany státu. I proto se musí sportovní oddíly opakovaně obracet i na firmy a žádat o podporu své činnosti. My jsme každoročně vděčni za jakoukoliv podporu, kterou nám umí firmy poskytnout. Ani bez těchto darů bychom nemohli fungovat tak, jak fungujeme. Děkujeme všem větším i menším firmám, které nás i letos podpořily. Děkujeme v neposlední řadě generálnímu partnerovi, firmě Fastav Development, která velmi výrazně podporuje divizní A-tým mužů. Ten se umístil po letošní sezóně na krásném 4. místě a do dalšího ročníku má A-tým ty nejvyšší divizní cíle.

ROZLOSOVÁNÍ NOVÉHO ROČNÍKU

V průběhu vrcholících příprav na víkendový turnaj proběhl také losovací aktiv v Olomouci, kterého se zúčastníl předseda se sportovním managerem. Na programu byly informace ohledně nových kamer, které budou vysílat od následující  sezony zápasy divizí i MSFL, program MOL Cupu a pochopitelně nové složení divizí. To nás zajímalo nejvíce. 
Máme v naší divizní skupině tradiční soupeře:         
1. HFK Olomouc, SFK Holešov, olomoucké Nové Sady, FK Šterneberk, u Prostějova Kostelec na Hané, otrokovický SK Baťov, u Přerova FK Kozlovice, u Kroměříže TJ Skaštice, tradiční divizní Tatran Všechovice s krásným zrekonstruovaným obecním areálem. Slovácký TJ Bzenec, třetí tým skončeného ročníku. Budou opět derby proti FC TVD Slavičín. 
Zajímala nás čtveřice nováčků:  
Vrací se k nám do skupiny FK Šumperk, výlet na celý den. Ze zlínského kraje postupuje vítěz, ambiciózní Kvasice, u Otrokovic. Divácky přitažlivé budou zápasy proti SK Hranice, které sestoupily z třetí ligy zpět do divize. A ze severní skupiny se nám po roce také vrací TJ Valašské Meziřící. Se kterým se utkáme hned v prvním utkání ročníku. Doma na vsetínské Tyršovce. 

Kompletní rozlosování bude k dispozici zanedlouho, na všech mobilních aplikacích a webech, které jsou již pochopitelně dobře známy všem fotbalovým fanouškům. Tam nově přibudou i odkazy na videopřenosy. Přineseme i informace k přátelským zápasům, které jsou již domluveny, na červenec. Plus všechny další potřebné informace. Vrátíme se také ještě k minulé sezoně a k benefičnímu turnaji. 
Ve středu 26.6.2024 je na programu již třetí letošní valná hromada. Tentokráte volební, kdy si členové spolku budou volit výkonný výbor, na další dva roky. 

BENEFIČNÍ TURNAJ FIREM

Fotbalová sezóna se nám pomalu blíží do závěru ve všech fotbalových kategoriích. Na hodnocení je ještě trochu času. Ale když už se díváme jak se komu dařilo, kde se ve svých divizních soutěžích (zatím) nachází mladší dorostenci (6. místo), starší dorostenci (6 místo) a A-tým mužů (4. místo), budeme moci hodnotit celkově sezónu jako velmi povedenou. Vždyť takto vysoko jsme neměli umístěné nejstarší tři týmy FC Fastav Vsetín po několik desetiletí!! Každým rokem dělá fotbalový oddíl pozvolné krůčky vpřed. Děkujeme tímto všem zúčastněným za přízeň a podporu.

 
V plném proudu je již příprava na další ročník. Příští týden je termín přihlášek do soutěží v nadcházejícím ročníku. Proběhlo trenérské rozdělení jednotlivých kategorií u mládeže. Zanedlouho přineseme informace.... 

Zobrazeno 1–15 z celkem 1865

Aktuální články

VSETÍN ZKOUŠÍ ÚTOČNÍKA BŘEZINU, VE FRÝDKU - MÍSTKU ZTRATIL RYCHLÉ VEDENÍ 2:0

Rychlé vedení 2:0 jim výhru nad soupeřem z vyšší třídy nepřineslo. Fotbalisté divizního Vsetína ve středečním přípravném zápase...

DALŠÍ PŘÍPRAVNÁ UTKÁNÍ A MOL CUP

Upřesnění časů a termínů dalších zápasů, které máme před sebou: Středa 17.7.2024 příprava : MFK Frýdek Místek (MSFL). ...

VSETÍN V PŘÍPRAVĚ PODLEHL HAVÍŘOVU. ZA POSÍLENÉHO SOUPEŘE SKÓROVAL I KUZMANOVIČ

Fotbalisté divizního Vsetína v letní přípravě poprvé narazili. Valaši po středečním úvodním triumfu nad Bílovcem další výhru...