Petr Říha a Jirka Kořínek |

VÍKENDOVÁ SMRŠŤ DOMÁCÍCH ZÁPASŮ

První červnový víkend je nám nalosováno hned 7 domácích mistrovských zápasů!? Jakoby na řídící komisi nikdo nevěděl, že tu máme na Vsetíně jen jedno travnaté hřiště a ne dvě až tři,  jak je normální v těchto soutěžích !?  :-)
Přinášíme přehled zápasů a časy (pro ty, co si v dnešní době stále ještě neumí najít hravě všechny informace ve fotbalové aplikaci v mobilu)

SOBOTA :
Derby starších žáků U15 se odehraje ve Lhotě u Vsetína od 10:00
Derby starších žáků U14 se odehraje ve Lhotě u Vsetína od 12:00
A-tým můžů : FC Vsetín - HFK Olomouc  od 17:00 na Tyršovce

NEDĚLE :
Starší dorost U19 proti Vítkovicím : od 10:00 na Tyršovce
Mladší dorost U17 proti Vítkovicím : od 12:15 na Tytšovce
Mladší žáci U13 proti Přerovu : od 15:00 na Tyršovce
Mladší žáci U12 proti Přerovu : od 17:00 na Tyršovce

Chudák tráva.

Jirka Kořínek představuje jednoho ze soupeřů, kteří se představí o víkendu na Vsetíně :

Představujeme soupeře: 1. HFK Olomouc

V posledním utkání divizní soutěže na stadionu v Tyršově ulici přivítá vsetínský celek mužstvo s bohatou fotbalovou tradici, kterým je 1. HFK Olomouc.
Fotbalový klub 1. HFK Olomouc a.s. patří mezi nejvýznamnější a největší kluby na Moravě. Ve své současné činnosti navazuje na odkaz několika generací fotbalistů, funkcionářů a fandů tří historických velice úspěšných a známých fotbalových klubů, a to především na FK Holice 1932, a dále pak na FC Lokomotivu Olomouc a FK Hodolany.... 

... FK Holice 1932 vznikl na předměstí Olomouce, jak je již z názvu patrné v roce 1932. Zakladatelé klubu si vybudovali pěkné oplocené hřiště a na podzim začali hrát. Nejdříve ve STAKu, ale ještě v prosinci 1932 vstoupili do HŽF a jako začínající tým byli zařazeni do 4. třídy olomouckého okresu. Nadšení jak hráčů, tak funkcionářů přineslo hned dvakrát za sebou postup, takže již v roce 1934 hrálo mužstvo II. třídu, kde úspěšně bojovalo až do roku 1939. Válečná léta ale odsunula zájem o kopanou a nová kapitola se začala psát až po osvobození od roku 1945. V této poválečné době byl zájem o fotbal ve společnosti opravdu velký a členská základna se značně zvýšila. V roce 1953 se tělovýchova znovu reorganizovala a klub byl přejmenován na Spartak Holice. Pod tímto názvem hrál se střídavými úspěchy až do roku 1968, kdy se vrátil opět k původnímu názvu Sokol Holice. Po roce 1972 působil jako oddíl kopané TJ Olomouc – Holice. První větší úspěch zažil holický klub v soutěžním ročníku 1977/1978, kdy postoupil do 1. B třídy. Krajský přebor, dnešní župní přebor, se stal skutkem v sezoně 1989/1990. Holická kopaná ze široké základny vychovala řadu kvalitních fotbalistů. Mezi nejznámější patří bývalý hráč Baníku Ostrava a pražské Sparty Petr Slaný.
Skutečný rozmach klubu nastal v roce 1994, když do něj majetkově vstoupil Vladimír Dostál. Shodou okolností přišli v témže roce o své hřiště fotbalisté FC Lokomotiva Olomouc a v červnu došlo ke sloučení obou oddílů. V ročníku 1995/1996 postoupilo mužstvo do divize, kde dvakrát skončilo druhé, aby v ročníku 1998/1999 jednoznačně se ziskem 81 bodů a náskokem 26 bodů před Novým Jičínem zvítězilo a postoupilo do MSFL. Přesto, že v podzimní části skončilo na sedmém místě, dokázalo v jarních odvetách pouze jen jednou prohrát, a jako nováček MSFL vyhrálo a postoupilo do druhé ligy. Tu začalo ještě pod původním názvem, ale nutnost působit v profesionální soutěži jako akciová společnost, donutila vedení klubu založit a.s. 1.HFK Olomouc (První Holický Fotbalový Klub).
V roce 2000/2001, pro 1.HFK premiérovém, mužstvo obsadilo dvanácté místo, v ročníku 2001/2002 poskočilo na devátou příčku konečné tabulky. Bohužel po čtyřech letech v druhé nejvyšší soutěži přišel smutný sestup do MSFL. Přesto nenastalo období úpadku, jak se často po sestupu u některých klubů stává, ale právě naopak. Období po pádu o patro níže, tedy sezonu 2004/2005 lze nazvat obdobím konsolidace a nových výzev. Již před touto sezonou došlo k jednání představitelů klubů 1. HFK a.s. a FK Hodolany o možnosti spojení obou klubů z důvodu akutního nedostatku finančních prostředků na straně hodolanského klubu. Po řadě složitých jednáních a po odsouhlasení valnými hromadami obou oddílů přešla již před sezonou všechna žákovská mužstva FK Hodolany (6 mužstev) pod křídla 1. HFK Olomouc.
Sezona 2005/2006 se zapsala do análů klubu jako historická. 1. HFK Olomouc a.s. vstoupil do soutěží jako mohutný, finančně stabilizovaný klub s velkou mládežnickou základnou. I po sportovní stránce byla tato sezona velmi úspěšná. „A“ mužstvo skončilo ve druhé lize se ziskem 41 bodů na šestém místě. Po skončení sezony 2006/2007 lze konstatovat, že právě tato byla nejúspěšnější v dějinách klubu. První tým dospělých prakticky do posledního kola bojoval o historický postup do 1. Gambrinus ligy. Vlivem několika zranění se překlopily misky vah na stranu pražských klubů Viktorie Žižkov a Bohemians 1905.
I v dalších letech si klub udržoval vysokou sportovní kvalitu, širokou mládežnickou základnu a důstojnou návaznost na bohatou historii a tradici klubu. Velkým úspěchem klubu bylo taky dobudování kryté jižní tribuny za brankou s kapacitou pro jeden tisíc diváků. Tím byla završena výstavba hlavního stadionu ve sportovním areálu, který je v současné době jedním z nejlepších v rámci České republiky na úrovni 1. národní ligy. Kromě skvělého zázemí pro sportovce (šatny, posilovna, sauna) bylo v roce 2018 zrekonstruováno tréninkové hřiště s umělou trávou III. generace, která slouží k tréninkům všech mužstev. V tomto roce došlo k zásadním změnám ve vedení klubu i v jeho sportovní strategii. Klub opustil dlouholetý šéf Vladimír Dostál a za klub převzalo zodpovědnost nové představenstvo. S novým vedením klubu a novými úspornými ekonomickými možnostmi se zásadně změnila i celá jeho vize. Ta je založena na výchově vlastních odchovanců, především pro „A“ mužstvo a „B“ mužstvo dospělých, ve kterých působí přes dvacet kmenových hráčů.
V letošním ročníku se zatím Holickým vůbec nedaří. Pohybují se na samém dnu průběžné tabulky, kdy doposud ze čtyřiadvaceti mistrovských zápasů získali pouhých čtrnáct bodů, s celkovou bilancí čtyř vítězství, dvou remíz a osmnácti proher (skóre 24:52).
Tuto doposud pasivní bilanci budou chtít určitě vylepšit v závěrečných dvou kolech. Ale dnes je již jasné, že v soutěži obsadí poslední příčku tabulky a divizní soutěž s největší pravděpodobností opustí.
Olomoucký celek spoléhá zejména na hráče Davida Pavelku, Romana Vejvodu, Vojtěcha Novotného a brankáře Vojtěcha Nakládala.
Z podzimního souboje se vsetínským týmem vyšli lépe Hanáci, neboť na vlastní travnaté ploše zvítězili v poměru 1:0.

Aktuální články

PŘEDSTAVUJEME DALŠÍHO SOUPEŘE: FK KOZLOVICE

V sedmadvacátém kole divize „E“ se představí celek Vsetína na půdě jednoho z nejnebezpečnějších protivníků, technicky vyspělého,...

ČTVRTÁ KONFRONTACE SE SIGMOU TENTOKRÁT VÍTĚZNÁ PRO NAŠE BARVY

S dnešním soupeřem jsme se v této sezoně potkali čtyřikrát. Třikrát nás hraničtí přesvědčivě porazili, dnes se po výborném výkonu...

FC FASTAV VSETÍN - SK BAŤOV 1:1

Sezona se pomalu nachyluje do svého závěru. Zdá se, že se Vsetín trvaleji uhnízdil, i díky dobrosrdečné povaze svého lodivoda, kterou by...