Jiří Kořínek |

VE SKVĚLÉM DRUHÉM POLOČASE PÁLILI POUZE OSTRÝMI !!!

FC Vsetín z.s. – SK Baťov 1930
6 : 2 (0 : 2)


V dohrávce 18. kola přivítali citelně oslabeni vsetínští hráči na výborně připraveném pažitu v Tyršově ulici nováčka soutěže a nadmíru nebezpečného soupeře z Baťova. Jak napovídá samotný konečný výsledek, bylo se rozhodně po celých devadesát minut na co dívat!!

Hosté, vědomi si své síly a postavení v tabulce, začali velmi sebevědomě. Již ve 2. minutě se probil středem pole Kadlec, a jen díky výbornému obrannému zákroku Surovce, který odvrátil míč na rohový kop, nešli hosté do vedení. V 7. minutě následovala téměř stejná situace, kdy unikl znovu středem, tentokrát Šiška a po chybě domácích obránců, kteří nedokázali odkopnout míč do bezpečí, tentokrát pohodlně skóroval Pafka. V dalších minutách hosté zcela ovládli hru a vyráželi ke krajně nebezpečným útokům. Hrozili střídavě z jedné i druhé strany a domácí zadáci, včetně gólmana Eliáše, byli v neustálé permanenci. Převyšovali Vsetínské zejména v rychlosti, nasazení, přesnosti přihrávek a v záložní ose, složené tentokrát v celku Vsetína prakticky ze samých mladíků a zkušeného Mačka. Jenže postupem času se Vsetínští „hozené rukavici“ přizpůsobili a hru v poli částečně srovnali. V 15. minutě založil útok po levé straně Surovec a Mlýnkovi chyběly jen centimetry, aby hlavou úspěšně zakončil...

....O tři minuty na to opět hosté rychlým přechodem do útoku přečíslili vsetínskou obranu a nebýt Vítka, jenž obětavým zákrokem zahrál míč na rohový kop, mohli se hosté radovat z druhé branky. Velmi hezkou akci předvedli Valaši ve 25. minutě, kdy po centru Jančiny mířil aktivní Surovec hlavou těsně vedle pravé tyče Vitáskovy svatyně. Ve 29. minutě rozvířil poklidnou hladinu střetnutí domácí Mlýnek, kdy vnikl nebojácně do pokutového území hostů, zezadu byl zjevně potažen obráncem Bínou, ovšem hlavní rozhodčí Jurajda zůstal naprosto klidný a nechal i nadále pokračovat v boji. V této fázi hry museli být pro změnu v pohotovosti i hostující zadáci, poněvadž domácí patřičně ožili a z úvodního tlaku soupeře se již definitivně vymanili. Příkladem byla vtipná akce ve 34. minutě, v níž na nezvyklém místě pravého obránce vyrazil k sólu velmi dobře hrající Hruška, na hranici velkého čtverce uvolnil Zbranka M., a jen díky skvělému zákroku brankáře Vitáska neskončil míč za jeho zády. Ke konci první půle tlak domácích sílil a zdálo se, že by i mohli do té doby téměř suverénní Baťovští inkasovat. Jenže těsně před koncem prvního dějství si nerozuměli uprostřed pole domácí Jančina s Mačkem, jejichž vzájemnou srážku využili hosté opět k jednomu ze smrtících protiútoků, na jehož konci byl Šiška a bezmocného Eliáše naprosto lehce překonal podruhé. Daleko horším se však jevila skutečnost, že při obranném zákroku před obdrženou brankou se zranila opora zadních řad Šulák, což do druhé půle nevěštilo vůbec nic dobrého.

O poločasové přestávce měli proto domácí diváci, kterých se tentokrát sešlo více než obvykle, velké obavy, aby zápas neskončil dalším debaklem. Jenže jejich chmurné myšlenky vzaly tentokrát rychle za své. Již od prvních minut bylo patrno, že se chce vsetínské „polátané“ mužstvo o výsledek ještě pořádně porvat. Prvním náznakem byla 47. minuta, kdy po bleskurychlém útoku se dostal k míči střídající Rodek a přízemní střelou k levé tyči překonal poprvé baťovského Vitáska. A najednou se suverenita hostů z první pět a čtyřicetiminutovky začala pomalu vytrácet. Vsetínští očividně ožili a začali předvádět jednu pohlednější akci za druhou. V 53. minutě krásným lobem přes hostující obránce vyslal Surovec ke zteči Zbranka M., jenž se řítil zcela sám na brankáře Vitáska. Před hranicí šestnáctky sáhl za „záchrannou brzdu“ nedovoleným zákrokem Sotolář a byl zcela po zásluze poslán předčasně pod sprchy. Nabídnutou výhodou v podobě trestného kopu však Valaši naprosto nezvládli, a po překombinovaném signálu trefili pouze soupeřovu zeď. Avšak výhoda jednoho muže v poli navíc se pomalu, ale jistě, začala projevovat. Domácí hru zpřesnili i zrychlili a najednou hosté nevěděli kam dříve skočit. V 60. minutě po rozehraném rohovém kopu Surovcem a následné nepřehledné situaci ve velkém čtverci se míč přikutálel k nabíhajícímu Mačkovi, a ten pohotovou ránou stav utkání zaslouženě srovnal. Hosté se po změně stran dostali k první souvislé akci až v 63. min, kdy vyslal Gojš prudkou střelu na domácí branku, leč naprosto nepřesnou. Jenže to byla jedna z mála situací ze strany Baťovských, kterou se po obrátce prezentovali. Vsetínští stupňovali tempo a bylo jen otázkou času, kdy opět zahřmí. I stalo se tak v 68. minutě, kdy doslova po ostřelování Vitáskovy klece rozvlnil nádherným projektilem Zbranek M. síť za jeho zády potřetí. A vsetínské nevídané galapředstavení ve druhé půli pokračovalo i nadále. V 73. minutě opět po jednom z výpadů a přesném centru Hnila z pravé strany míč putoval na kopačky Rodka, jenž prostřelil vše, co mu stálo v cestě a jedůvkou, která se odrazila od levé tyče zlomil zdecimované, bezradné a zcela odevzdané hosty počtvrté. Neuběhly ani dvě minuty a vsetínský mladý ostrostřelec Zbranek M. jásal podruhé. Opět nevídanou „pumelicí“, za kterou se Vitásek pouze ohlédl, rozradostnil vsetínské publikum popáté. A aby toho pro hosty ještě nebylo přeci jen málo, o to se postaral v 80. minutě tentokrát výborně bojující a neúnavný Mlýnek, který krásnou hlavičkou do protipohybu Vitáska dokonal pro Baťovské dílo zkázy pošesté!!

Závěrečné minuty se již zcela odvíjely ve vsetínské exhibici. Hosté během nich absolutně rezignovali, přestali mít zájem o hru a pouze čekali na osvobozující závěrečný hvizd hlavního arbitra. Porážka je pro ně vzhledem k vývoji utkání v prvním poločase poměrně krutá, avšak za předvedenou hru, která z jejich strany následovala po vyloučení Sotoláře, je bohužel zcela zasloužená.

Naopak vsetínský tým po velmi dlouhé době vyprovázel do šaten mohutný potlesk spokojených diváků. Výrazné vítězství však nelze v žádném případě přeceňovat a stát oběma nohami pevně na zemi!! Nezbývá ale nic jiného než věřit, že podobný výkon zopakují i v posledním letošním souboji na domácí půdě, kde jim bude soupeřem v sobotu dne 03.06. od 17:00 hodin poslední celek tabulky, mužstvo HFK Olomouc.


Sestava Vsetína: Eliáš – Hruška, Šulák (46. min. Zbranek O.), Vítek, Surovec – Hnilo (83. min.
Řezníček), Durmon, Maček, Jančina (46. min. Rodek) – Mlýnek, Zbranek M. (83. min. Kusák)

Aktuální články

ZÁPAS PROTI RÝMAŘOVU ZAČÍNÁ V SOBOTU JIŽ VE 14:30 !!

Je to tady. Poslední zápas sezóny. Úspěšné sezony. Ve které současný FC Fastav Vsetín trenéra Lukáše Pazdery posunul, do těchto chvil...

BENEFIČNÍ AUKCE PODEPSANÝCH DRESŮ

Na závěr letošní sezóny vsetínský klub pořádá fotbalový turnaj firem O pohár starosty města Vsetína. Pro naše partnery, firmy, které...

č.1 - SPARTA PRAHA

Fotbalový dres současné mistrovské Sparty. Originální fanouškovský dres na Vsetín přivezla osobně legenda Sparty,...