Jiří Kořínek |

RYCHLÉ VYSTŘÍZLIVĚNÍ !!

FC Vsetín - TJ Slovan Bzenec 0:3 (0:1)

Po krátké euforii z minulého týdne, kdy mužstvo Vsetínských „přejelo“ mladíky z Přerova, následuje opět strmý pád na tvrdou zem. Fotbalový odvar, který s výjimkou úvodních patnácti a prvních deseti minut ve druhém poločase předvedli domácí, na jakýkoliv bodový úspěch nemohl zdaleka stačit. A po celkovém zhodnocení utkání si vlastní výkon a konečný výsledek zápasu za „rámeček“ rozhodně nedají.
Proti minulému, velmi vydařenému boji, nastoupili vsetínští hráči v pozměněné sestavě a poněkud v odlišném rozestavení. Přitom zpočátku nic nenasvědčovalo tomu, že by měl závěrečný stav vyznět tak jednoznačně pro hosty z Bzence. Domácí dobře kombinovali a úvod se nesl zcela v jejich režii. Ve 4. minutě unikl po levé straně Mydlář, který si tentokrát vyměnil místo se Surovcem, a bohužel jen jeho následnou slabou střelou, kterou s přehledem zlikvidoval hostující brankář Frydrych, neposlal svůj celek do vedení. O tři minuty na to, rovněž zleva, postupoval Surovec, přesný centr nasměroval na nabíhajícího Bahounka, po jehož tvrdém projektilu měli hosté velké štěstí, že míč neskončil za zády Frydrycha. Ti se vůbec poprvé dostali za půlící čáru až v 11. minutě, kdy před hranicí velkého čtverce zahrávali trestný kop Janásem. Výborným obranným zákrokem hlavou odvrátil Dulík hrozící nebezpečí na rohový kop. Z následujícího protiútoku dostali výhodu zahrávání stejné standartní situace Surovcem i domácí, po níž hlavička Matyáše skončila jen těsně vedle levé tyče Bzeneckých. Záhy na to však udeřilo na opačné straně. V 17. minutě se uvolnil na pravé straně Pelikán, míč připravil pro středem postupujícího Komínka, a ten zpoza hranice velkého čtverce střelou bez přípravy pod břevno rozvlnil síť za Eliášem. Byla to vůbec první rána mezi tři tyče, kterou se hosté prezentovali. Na kopačky domácích padla po tomto momentu značná nervozita a pozvolna začali vyklízet své pozice. V záloze to zjevně skřípalo, vázla především kombinace, a tak se kormidla pomalu, ale jistě chopili Jižané....

.....Ve 28. minutě podnikli velmi hezký útok, na jehož konci byl Vaďura a při domácích stálo velké štěstí, že jeho hlavička těsně minula Eliášovu svatyni. Domácí odpověděli až ve 38. minutě, kdy po narážečce Surovce pálil pravačkou Šulák, snad nejlepší hráč domácích v tomto utkání, mimo brankovou konstrukci. V podstatě víc toho na obou stranách první půle nepřinesla.
Náznakem k lepšímu se jevily první minuty druhého dějství. Valaši opět zamkli svého soupeře na jeho vlastní polovinu a zdálo se, že vyrovnání se domácí hráči i diváci brzy dočkají. Jenže aktivita domácích končila na hranici šestnáctky, bez jakéhokoliv náznaku brankové příležitosti. Přestože mladý Zbranek opětovně vyhrával řadu hlavičkových soubojů před velkým čtvercem, nenašel u svých spoluhráčů žádnou pomoc, která by způsobila nebezpečí pro hostující tým. Jakmile Bzenečtí zjistili, že domácí celek je ve vytváření střeleckých a vyložených šancí naprosto neškodný, chopili se znovu taktovky a začali čím dál více trápit vsetínské zadáky. Domácí často jen přihlíželi velmi pěkným a nápaditým kombinačním akcím svého soupeře, z nichž ve velké většině hrozilo pro domácího gólmana výrazné nebezpečí. Ještě štěstí, že s koncovkou byli hosté na štíru, výsledek mohl být mnohem krutější!! Hra domácích v těchto minutách působila velmi staticky, bez nápadu, jakékoliv jiskry a na jejich kopačky se pomalu začala vkrádat úplná bezradnost. Proto trenér Fojtů sáhl postupně pro oživení hry ke dvěma střídáním. Za vepředu marně osamoceně bojujícího Zbranka a nevýrazného Hnila poslal krátce za sebou do boje Mlýnka a rekonvalescenta Stuchlíka. Jenže ani tyto korektury v sestavě ke změně utrápeného a mdle bojujícího Vsetína nevedly. A tak se ke slovu opět dostali hosté. V 74. minutě po centru z levé strany do pokutového území domácích vyskočil nejvýše zcela nekrytý Kasala a prudkou hlavičkou, která se ještě otřela o levou tyč Eliášovy branky, zajistil pro svůj celek dvoubrankové vedení. V dalším časovém úseku upadli Vsetínští ještě do větší letargie a soupeř byl zcela jasným pánem na hřišti. Ve všech činnostech domácí tým přehrával, a zůstávalo jen otázkou času, kdy opětovně zahrozí. I stalo se v probíhající 87. minutě. Po dalekonosné střele Zůbka z trestného kopu, která ještě před Eliášem neuvěřitelně „zaplachtila“, své vedení, a tím i zcela zasloužené celkové vítězství, tento klíčový hráč hostů pojistil.
Výkony Vsetínských jsou v posledních týdnech jako den a noc. Cenné body, které hráči přivezli po výborném výkonu z minulého klání v Přerově, ztratili v podstatě svou hodnotu. Je proto nutno se z tohoto krajně nevydařeného a nesmírně důležitého zápasu náležitě poučit, co nejrychleji otřepat, a sami sobě si dokázat, že fotbal hrát rozhodně nezapomněli. K reparátu by jim mělo posloužit následující utkání na půdě „béčka“ brněnské Zbrojovky, kam zajíždějí v neděli 21.05. 2023 s netradičním začátkem v 10:15 hodin.

Sestava Vsetína: Eliáš – Matyáš, Šulák, Dulík, Surovec – Hnilo (70. min. Stuchlík), Vítek (75.min. Maček), Bahounek, Hruška, Mydlář – Zbranek (67. min. Mlýnek)

Aktuální články

VSETÍN S PĚTI RŮZNÝMI STŘELCI UDĚLAL SE ŠTERNBERKEM RYCHLÝ PROCES

Trenér Lukáš Pazdera : "Musím říct, že jsme měli raketový nástup a v 11. minutě jsme vedli 0:3. Samozřejmě sebevědomí přirozeně...

VSETÍN MĚL RAKETOVÝ NÁSTUP, PO JASNÉ VÝHŘE 5:1 PŘESKOČIL BZENEC A JE TŘETÍ

Tak brzy hotovo na jaře ještě neměli. Fotbalisté divizního Vsetína v sobotním zápase 21. kola vyřídili domácí Šternberk 5:1 a...

PŘEDSTAVUJEME DALŠÍHO SOUPEŘE: FK ŠTERNBERK

V dalším, v pořadí již šestém utkání jarní části, zajíždějí vsetínští hráči ke zkušenému, ostřílenému a velmi...