Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

RYCHLÉ VYSTŘÍZLIVĚNÍ !!

15.05.2023 | Jiří Kořínek

FC Vsetín - TJ Slovan Bzenec 0:3 (0:1)

Po krátké euforii z minulého týdne, kdy mužstvo Vsetínských „přejelo“ mladíky z Přerova, následuje opět strmý pád na tvrdou zem. Fotbalový odvar, který s výjimkou úvodních patnácti a prvních deseti minut ve druhém poločase předvedli domácí, na jakýkoliv bodový úspěch nemohl zdaleka stačit. A po celkovém zhodnocení utkání si vlastní výkon a konečný výsledek zápasu za „rámeček“ rozhodně nedají.
Proti minulému, velmi vydařenému boji, nastoupili vsetínští hráči v pozměněné sestavě a poněkud v odlišném rozestavení. Přitom zpočátku nic nenasvědčovalo tomu, že by měl závěrečný stav vyznět tak jednoznačně pro hosty z Bzence. Domácí dobře kombinovali a úvod se nesl zcela v jejich režii. Ve 4. minutě unikl po levé straně Mydlář, který si tentokrát vyměnil místo se Surovcem, a bohužel jen jeho následnou slabou střelou, kterou s přehledem zlikvidoval hostující brankář Frydrych, neposlal svůj celek do vedení. O tři minuty na to, rovněž zleva, postupoval Surovec, přesný centr nasměroval na nabíhajícího Bahounka, po jehož tvrdém projektilu měli hosté velké štěstí, že míč neskončil za zády Frydrycha. Ti se vůbec poprvé dostali za půlící čáru až v 11. minutě, kdy před hranicí velkého čtverce zahrávali trestný kop Janásem. Výborným obranným zákrokem hlavou odvrátil Dulík hrozící nebezpečí na rohový kop. Z následujícího protiútoku dostali výhodu zahrávání stejné standartní situace Surovcem i domácí, po níž hlavička Matyáše skončila jen těsně vedle levé tyče Bzeneckých. Záhy na to však udeřilo na opačné straně. V 17. minutě se uvolnil na pravé straně Pelikán, míč připravil pro středem postupujícího Komínka, a ten zpoza hranice velkého čtverce střelou bez přípravy pod břevno rozvlnil síť za Eliášem. Byla to vůbec první rána mezi tři tyče, kterou se hosté prezentovali. Na kopačky domácích padla po tomto momentu značná nervozita a pozvolna začali vyklízet své pozice. V záloze to zjevně skřípalo, vázla především kombinace, a tak se kormidla pomalu, ale jistě chopili Jižané....

.....Ve 28. minutě podnikli velmi hezký útok, na jehož konci byl Vaďura a při domácích stálo velké štěstí, že jeho hlavička těsně minula Eliášovu svatyni. Domácí odpověděli až ve 38. minutě, kdy po narážečce Surovce pálil pravačkou Šulák, snad nejlepší hráč domácích v tomto utkání, mimo brankovou konstrukci. V podstatě víc toho na obou stranách první půle nepřinesla.
Náznakem k lepšímu se jevily první minuty druhého dějství. Valaši opět zamkli svého soupeře na jeho vlastní polovinu a zdálo se, že vyrovnání se domácí hráči i diváci brzy dočkají. Jenže aktivita domácích končila na hranici šestnáctky, bez jakéhokoliv náznaku brankové příležitosti. Přestože mladý Zbranek opětovně vyhrával řadu hlavičkových soubojů před velkým čtvercem, nenašel u svých spoluhráčů žádnou pomoc, která by způsobila nebezpečí pro hostující tým. Jakmile Bzenečtí zjistili, že domácí celek je ve vytváření střeleckých a vyložených šancí naprosto neškodný, chopili se znovu taktovky a začali čím dál více trápit vsetínské zadáky. Domácí často jen přihlíželi velmi pěkným a nápaditým kombinačním akcím svého soupeře, z nichž ve velké většině hrozilo pro domácího gólmana výrazné nebezpečí. Ještě štěstí, že s koncovkou byli hosté na štíru, výsledek mohl být mnohem krutější!! Hra domácích v těchto minutách působila velmi staticky, bez nápadu, jakékoliv jiskry a na jejich kopačky se pomalu začala vkrádat úplná bezradnost. Proto trenér Fojtů sáhl postupně pro oživení hry ke dvěma střídáním. Za vepředu marně osamoceně bojujícího Zbranka a nevýrazného Hnila poslal krátce za sebou do boje Mlýnka a rekonvalescenta Stuchlíka. Jenže ani tyto korektury v sestavě ke změně utrápeného a mdle bojujícího Vsetína nevedly. A tak se ke slovu opět dostali hosté. V 74. minutě po centru z levé strany do pokutového území domácích vyskočil nejvýše zcela nekrytý Kasala a prudkou hlavičkou, která se ještě otřela o levou tyč Eliášovy branky, zajistil pro svůj celek dvoubrankové vedení. V dalším časovém úseku upadli Vsetínští ještě do větší letargie a soupeř byl zcela jasným pánem na hřišti. Ve všech činnostech domácí tým přehrával, a zůstávalo jen otázkou času, kdy opětovně zahrozí. I stalo se v probíhající 87. minutě. Po dalekonosné střele Zůbka z trestného kopu, která ještě před Eliášem neuvěřitelně „zaplachtila“, své vedení, a tím i zcela zasloužené celkové vítězství, tento klíčový hráč hostů pojistil.
Výkony Vsetínských jsou v posledních týdnech jako den a noc. Cenné body, které hráči přivezli po výborném výkonu z minulého klání v Přerově, ztratili v podstatě svou hodnotu. Je proto nutno se z tohoto krajně nevydařeného a nesmírně důležitého zápasu náležitě poučit, co nejrychleji otřepat, a sami sobě si dokázat, že fotbal hrát rozhodně nezapomněli. K reparátu by jim mělo posloužit následující utkání na půdě „béčka“ brněnské Zbrojovky, kam zajíždějí v neděli 21.05. 2023 s netradičním začátkem v 10:15 hodin.

Sestava Vsetína: Eliáš – Matyáš, Šulák, Dulík, Surovec – Hnilo (70. min. Stuchlík), Vítek (75.min. Maček), Bahounek, Hruška, Mydlář – Zbranek (67. min. Mlýnek)

 
Utkání

14. kolo

FC Vsetín - TJ Skaštice  

15. kolo

FK Šumperk - FC Vsetín

16. kolo

FC Vsetín - SFK Holešov 

17. kolo 

Tatran Všechovice - FC Vsetín 

 

18. kolo

FC Vsetín - SK Baťov

18. kolo

FK Nové Sady - FC Vsetín

19. kolo

FC Vsetín - FC Slavičín 

20. kolo 

Viktoria Přerov - FC Vsetín

21. kolo

FC Vsetín -  TJ Bzenec

22. kolo

FC Zbrojovka Brno B - FC Vsetín

23. kolo

FC Vsetín - FK Kozlovice

24. kolo

FC Vsetín - HFK Olomouc

25. kolo

FC Šternberk - FC Vsetín

Partneři

Výsledek obrázku pro ofs vsetínAktuální články
VSETÍN JE KE KONCI SEZONY STŘELECKY NENASYTNÝ. MARTIN ZBRANEK DĚLAL ZE SOUPEŘE CEDNÍK

Radek Fojtů (trenér Vsetín) : "V prvním poločase jsme dali jen jednu branku. Soupeř hrozil jen po rozích. Když jsme z kraje druhého...

 
VÍKENDOVÁ SMRŠŤ DOMÁCÍCH ZÁPASŮ

První červnový víkend je nám nalosováno hned 7 domácích mistrovských zápasů!? Jakoby na řídící komisi nikdo nevěděl, že tu máme na...

 
NÁBOROVÝ ČERVNOVÝ ČTVRTEK č.1

Máme za sebou první z červnových náborových čtvrtků. Celá akce za slunného počasí se velmi vydařila, na dětech bylo vidět nadšení z...

 
OBROVSKÝ KLOBOUK DOLŮ - TAKHLE SE BOJUJE !!
 
VE SKVĚLÉM DRUHÉM POLOČASE PÁLILI POUZE OSTRÝMI !!!
 
VSETÍNSKÉ "YOUNG GUNS" ROZSTŘÍLELY SK BAŤOV
 
FC VSETÍN - SK BAŤOV 6:2 (0:2)
 
DNES NA TYRŠOVCE DOHRÁVKA PROTI SK BAŤOV OD 18:30
 
ČTVRTEČNÍ NÁBORY DĚTÍ PO CELÝ ČERVEN
 
DVA TURNAJE PRO NEJMENŠÍ BENJAMÍNKY
 
FACEBOOK - ŽENY
100 let kopané
110 let kopané
 
© eSports s.r.o. & FC Vsetín RSS