Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

PŘEDSTAVUJEME SOUPEŘE: FC TVD SLAVIČÍN

28.04.2023 | Jiří Kořínek

Dalším soupeřem vsetínského mužstva na domácí půdě bude tradiční a velmi silný celek Slavičína, mnoholetý účastník divize.
Fotbalové začátky ve Slavičíně se datují z první poloviny třicátých let minulého století. Stalo se tak na ustanovující schůzi klubu „Sportovní mládež Slavičín – Mladotice“ (S.M.S.), konané 23.05. 1935.
Již před zahájením činnosti klubu si vyznavači fotbalu upravili hřiště na pozemku pronajatém od obecní rady v místech nynější firmy SLAVI „Na Výpustě“. Zde se také uskutečnilo první oficiální utkání S.M.S. Tato tři písmena - zkratka názvu klubu „Sportovní mládež Slavičín – Mladotice“, byla vyšita i na prvních dresech – bílé košile, černé trenýrky. Hosté, fotbalisté ze sousedního Rudimova, odešli dne 2. června 1935 vysoko poraženi v poměru 1 : 5. Mezi další soupeře poté patřily týmy Nevšové, Šanova, Štítné, Bojkovic, Luhačovic a ostatních klubů z blízkého okolí....

.... Do župy byl již klub zaregistrován pod novým názvem S.K. Slavičín – Mladotice, a do mistrovských soutěží vstoupili Slavičínští jarem roku 1938. V roce 1941 se začalo hrávat ve Slavičíně na hřišti, kde následněvyrostla i pěkná tribunka. Obojí se nacházelo v místech nynějšího stadionu. K utkáním se jezdilo vlakem, na kole, ale chodilo se i pěšky. Podmínkám odpovídaly i výsledky. V té době byli slavičínští fotbalisté až do roku 1948 členy tzv. „Hameleho župy“. To startovali ve II. třídě – okrsek Slovácko. V následujících letech se organizace soutěží rok od roku měnila, a tak se ve Slavičíně střídal okresní přebor s 1. B třídou. Vrcholem byl rok 1956, kdy mužstvo bojovalo o postup do 1. A třídy. V opakovaném utkání na neutrálním hřišti ve Vsetíně prohráli Slavičínští s Valašským Meziříčím 2 : 5 ( v prodloužení) a vidina postupu se rozplynula.
Další vzestup se dostavil až po deseti letech, kdy Spartak Slavičín postoupil v roce 1966 do 1. B třídy. V té již jednu sezónu působila i místní Dukla. V šedesátých letech balancoval slavičínský Spartak mezi 1. B třídou a okresním přeborem, zatímco Dukla byla úspěšnější. Ta usilovala o postup do 1. A třídy a v roce 1969 jej skutečně vybojovala. Rok na to došlo ke spojení fotbalových sil ve Slavičíně. Díky tomuto sloučení s místní Duklou získal Spartak 1. A třídu a „B“ mužstvo 1. B. třídu. Hráči i funkcionáři obou klubů se sjednotili pod hlavičkou TJ Vlárské strojírny Slavičín. Tak se sešla výborná hráčská parta, která hned v úvodní společné sezóně bezpečně v 1. A třídě zvítězila s desetibodovým náskokem a postoupila do tehdejšího přeboru Středomoravské župy. Tato struktura soutěže měla však jen tříleté trvání.
Velkým vrcholem fotbalového oddílu poté byla sedmdesátá léta minulého století. Po dvouletém účinkování v 1.A třídě se stal Slavičín účastníkem přeboru Jihomoravského kraje. Následující tři léta byla pro Slavičín svátkem fotbalu a celé město fotbalem žilo. Vrcholu bylo dosaženo ihned v první sezóně 1974 – 1975, kdy Vlárské strojírny Slavičín v konečném účtování dosáhly až na vynikající třetí příčku. Po sestupu v roce 1977 se rok co rok usilovalo o návrat do přeboru, leč marně. To se podařilo až o několik let později, kdy se vybojoval zpět nejen postup do Jihomoravského přeboru, ale brzy na to i do divize, ve které v každém soutěžním ročníku patřil tým vždy ke štikám soutěže. Tak se tomu děje i v současnosti, jelikož se mužstvo, vedené zkušeným bývalým prvoligovým internacionálem Petrem Slončíkem, usadilo vždy na nejvyšších místech. Slabší výpadek zaznamenal celek pouze v podzimní části loňské sezóny, kdy se překvapivě pohyboval ve spodních patrech soutěže. Jaro však již bylo daleko úspěšnější, poněvadž se tým dokázal v pravou chvíli semknout a vybojoval devátou příčku tabulky s 33 body.
V podzimním vzájemném měření sil bylo daleko úspěšnější slavičínské mužstvo, neboť na svém trávníku rozdrtilo tehdy naprosto bezradný a naivně hrající vsetínský tým v poměru 5 : 1. Věřme, že historie se nebude opakovat, a tentokrát se celek Vsetína vypne k mnohem lepšímu výkonu, za který se po devadesáti minutách nebude muset stydět. V základní sestavě Slavičína se mohou domácí příznivci těšit na start dvou bývalých hráčů ve vsetínských barvách, a to Pavla Naňáka a Tomáše Deklevy.
Poslední divizní zápas jim však nevyšel podle svých představ. Ve šlágru kola a v boji o lídra soutěže podlehli na vlastním stadionu týmu Kozlovic nejtěsnějším poměrem 0 : 1.
V průběžné tabulce se po devatenáctém kole pohybují hráči Slavičína na výborném druhém místě se ziskem 42 bodů (bilance: 14 výher, 0 remíz, 4 prohry, skóre: 40 : 21). Zde je však třeba připomenout, že mužstvo má odehráno pouze 18 utkání, jelikož zápas se Zbrojovkou Brno „B“ byl odložen na termín 3.5. 2023.
K oporám týmu patří brankář Tomáš Pjajko, Ondřej Školník, Jakub Žůrek, Vlastimil Juřica a již výše vzpomínaní Pavel Naňák s Tomášem Deklevou.

 
Utkání

14. kolo

FC Vsetín - TJ Skaštice  

15. kolo

FK Šumperk - FC Vsetín

16. kolo

FC Vsetín - SFK Holešov 

17. kolo 

Tatran Všechovice - FC Vsetín 

 

18. kolo

FC Vsetín - SK Baťov

18. kolo

FK Nové Sady - FC Vsetín

19. kolo

FC Vsetín - FC Slavičín 

20. kolo 

Viktoria Přerov - FC Vsetín

21. kolo

FC Vsetín -  TJ Bzenec

22. kolo

FC Zbrojovka Brno B - FC Vsetín

23. kolo

FC Vsetín - FK Kozlovice

24. kolo

FC Vsetín - HFK Olomouc

25. kolo

FC Šternberk - FC Vsetín

Partneři

Výsledek obrázku pro ofs vsetínAktuální články
VSETÍN JE KE KONCI SEZONY STŘELECKY NENASYTNÝ. MARTIN ZBRANEK DĚLAL ZE SOUPEŘE CEDNÍK

Radek Fojtů (trenér Vsetín) : "V prvním poločase jsme dali jen jednu branku. Soupeř hrozil jen po rozích. Když jsme z kraje druhého...

 
VÍKENDOVÁ SMRŠŤ DOMÁCÍCH ZÁPASŮ

První červnový víkend je nám nalosováno hned 7 domácích mistrovských zápasů!? Jakoby na řídící komisi nikdo nevěděl, že tu máme na...

 
NÁBOROVÝ ČERVNOVÝ ČTVRTEK č.1

Máme za sebou první z červnových náborových čtvrtků. Celá akce za slunného počasí se velmi vydařila, na dětech bylo vidět nadšení z...

 
OBROVSKÝ KLOBOUK DOLŮ - TAKHLE SE BOJUJE !!
 
VE SKVĚLÉM DRUHÉM POLOČASE PÁLILI POUZE OSTRÝMI !!!
 
VSETÍNSKÉ "YOUNG GUNS" ROZSTŘÍLELY SK BAŤOV
 
FC VSETÍN - SK BAŤOV 6:2 (0:2)
 
DNES NA TYRŠOVCE DOHRÁVKA PROTI SK BAŤOV OD 18:30
 
ČTVRTEČNÍ NÁBORY DĚTÍ PO CELÝ ČERVEN
 
DVA TURNAJE PRO NEJMENŠÍ BENJAMÍNKY
 
FACEBOOK - ŽENY
100 let kopané
110 let kopané
 
© eSports s.r.o. & FC Vsetín RSS