Jiří Kořínek |

PŘEDSTAVUJEME SOUPEŘE: TJ SKAŠTICE

Prvním soupeřem vsetínských hráčů v odvetné jarní části, je mužstvo TJ Skaštice, jehož vizitku se vám pokusíme přiblížit.
Historie fotbalu ve Skašticích se datuje kolem roku 1960, ve kterém se zde hrála pouze přátelská utkání a různě pořádané turnaje. Organizovaně se začal hrát fotbal jako takový od roku 1983, kdy měl klub pouze mužstvo starších žáků!! Teprve v roce 1987 byl založen tým dospělých....

.... Začátky nebyly nikterak lehké, ba dokonce se dá říci, že hodně těžké. Řada místních hráčů působila v okolních vesnicích, anebo ve vyšších soutěžích. Postupem času se však vrátili do Skaštic a v roce 1993 klub pod vedením trenéra Ivo Frýdla, tehdejšího hráče Hanácké Slavie Kroměříž, slavil postup do okresního přeboru. V roce 1999 však mužstvo sestoupilo do nejnižší soutěže, a zpět do okresního přeboru se vrátilo po čtyřech letech. Poté nastal prudký vzestup, neboť tým postupně úspěšné proplouval soutěžemi od 1. B třídy až po krajský přebor. Vrcholem se stala sezóna 2018/2019, kdy skaštický soubor vybojoval historický postup do divize. Od ročníku 2019/2020 je jejím stálý účastníkem.
Majitelem útulného areálu i fotbalového hřiště je Obecní úřad ve Skašticích, díky jehož výrazné pomoci se fotbal v obci, který je zde sportem číslo jedna, zdárně rozvíjí.
Současné mužstvo dospělých se podařilo doplnit řadou velmi kvalitních hráčů, kteří v dřívějších letech působili ve vrcholovém fotbalu. Jako namátkou vyjmenujme ostrostřelce Zdeňka Konečníka, hrajícího v prvoligovém FC Trinity Zlín a Lukáše Motala, jenž startoval v dorosteneckém věku rovněž v zlínském Trinity, a navíc byl úspěšným mládežnickým reprezentantem v kategorii U 18.
Mužstvo během zimní přestávky nezaznamenalo prakticky žádnou výraznější změnu. Trenér Lukáš Motal věří stávajícímu kádru, s cílem zachovat si umístění v klidném středu tabulky.
Generálka na odvetné jarní boje ale nedopadla pro celek příliš dobře, neboť v utkání na umělé trávě v Kroměříži po nepříliš přesvědčivém výkonu podlehl tým průměrnému soupeři krajského přeboru z Morkovic, a to v poměru 0 : 1.
Ve vzájemném měření sil v podzimní části soutěže se lépe dařilo Vsetínským. Valaši dokázali na horké hanácké půdě, odkud se body jen tak lehce nevozí, zvítězit nejtěsnějším rozdílem 1 : 0, když jedinou branku vstřelil v úplném závěru střídající mladý útočník Zbranek.
Skaštičtí po polovině soutěže zaujímají s dvaceti body sedmé místo, s bilancí šesti výher, dvou nerozhodných výsledků a pěti prohrami, při aktivním skóre 27 : 21.

MOL CUP 2023 / 2024

   Mol Cup  2023

   2. KOLO

FC VSETÍN - FC ZBROJOVKA BRNO   

Středa 30.srpna  od 17:00 Muži A | 8. kolo
FC VsetínFK Nové Sady
Muži A | 4. kolo
FC VsetínHolešov
Muži A | 9. kolo
SlavičínFC Vsetín
Muži A | 10. kolo
FC VsetínSkaštice
Muži A | 11. kolo
SK BaťovFC Vsetín
Muži A | 12. kolo
FC VsetínKozlovice
Muži A | 13. kolo
Nový JičínFC Vsetín
Muži A | 14. kolo
FC VsetínBzenec
Muži A | 15. kolo
RýmařovFC Vsetín

Aktuální články

PŘEDSTAVUJEME SOUPEŘE: FK NOVÉ SADY

V osmém kole divize přivítá vsetínský celek mužstvo Nových Sadů, malého klubu na okraji Olomouce, jenž v loňském roce oslavil významné...

MOHLY BÝT I TŘI, ALE NEMUSEL BÝT ŽÁDNÝ ...

1. FC Viktoria Přerov – FC Vsetín z.s.  1:1 (0:1)Vsetínští hráči poprvé v tomto ročníku remizovali. Stalo se tak na půdě jednoho...

VSETÍN NEMĚL V PŘEROVĚ ÚPLNĚ SVŮJ DEN. VELICH V BRANCE BYL NAŠTĚSTÍ VÝBORNÝ

Lukáš Pazdera pro Valašskýfotbal.com  "Ke vší úctě k soupeři ten bod bereme. Z venku je to plusové. Vzhledem k výkonu, který dnes...