Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

PŘEDVEDLI FOTBALOVÝ ZMAR

11.09.2022 | Jiří Kořínek

FC Vsetín z.s. – FK Nové Sady
0 : 1 (0 : 0)

V dalším utkání na domácí půdě okusili vsetínští fotbalisté v novém ročníku divize první hořkost porážky. A to bohužel po výkonu, zejména v prvním poločase, který si za rámeček rozhodně nedají. Po celý zápas, vyjma posledních patnácti minut, kdy se snažili dovést utkání alespoň do remízy, tahali bohužel za kratší konec a prakticky jen tři střely mezi tyče mladého gólmana Holého na bodový zisk rozhodně nestačily. A navíc hosté postrádali v tomto střetnutí své dvě velké opory, a to jedničku v brance Kofroně a obránce Dvorského, vyloučené v minulém zápase s Kozlovicemi.
Do zápasu vstoupili lépe hosté. Již ve 3. minutě vyzkoušel pozornost Eliáše střelou z dálky Popelka, ovšem vsetínský brankář byl připraven a míč vyrazil na rohový kop. I poté soupeř držel míč více na svých kopačkách a diktoval tempo hry. Přebral iniciativu, byl rychlejší, pohyblivější, věděl o sobě, a při každém jeho protiútoku hrozilo pro branku Eliáše velké nebezpečí. Po jednom z nich zahrávali zleva, těsně za hranicí velkého čtverce trestný kop, který ale domácí obrana odvrátila do bezpečí. Svěřenci trenéra Vojvodíka se poprvé osmělili ve 12. minutě, kdy svým sólem z poloviny hřiště a následnou střelou ze dvaceti metrů vyprášil Hruška pouze rukavice Holého....

....O čtyři minuty později stálo při vsetínském gólmanovi štěstí, neboť dělovka Fládra orazítkovala venkovní levou tyč a skončila v zámezí. A vůbec, Novosadští se při svých častých výpadech intenzivně pokoušeli o zakončení každé akce, což nutilo Eliáše být neustále ve střehu. Naopak Vsetínským vázla kombinace, a jejich přechod na polovinu soupeře byl často velmi komplikovaný. Hra postrádala jiskru, nápaditost a především odvahu. Snad možná první náznak brankové příležitosti se zrodil až v 19. minutě po trestném kopu zahrávaného Surovcem, na něhož však Zbranek, resp. Nerukh hlavou nedosáhl. Hosté záhy kontrovali vsetínským odchovancem Němečkem, jehož dalekonosnou ránu po zemi Eliáš zlikvidoval. Další možnost ke skórování se naskytla vsetínskému týmu ve 29. minutě, kdy na rohový kop Surovce naběhl do šestnáctky Šulák, jenže jeho rána bez přípravy skončila až téměř u rohového praporku. Ve 32. minutě chyboval při rozehrávce Mydlář, jehož o míč připravil Škrabal, prodral se až těsně před Eliáše a jen obětavou hlavičkou Dulík zabránil Sobkovi příležitost vsítit gól. Podobná situace nastala ve 36. minutě, kdy Mydlář napravil svou předcházející chybu a rovněž hlavou, podobně jako Dulík, neumožnil rozvlnit síť, tentokrát Marčíkovi. Domácí v další fázi boje stále nejméně o krok zaostávali za svým protivníkem, jejich hra byla složitá až těžkopádná. Valaši se soustředili převážně jen na nakopávání dlouhých míčů směrem na vysunutého Zbranka, bez jakékoliv mezihry. Zatím nevyzrálý vsetínský hrot však zejména v hlavičkových soubojích s důslednou hostující obranou neměl sebemenší naději na úspěch. Záložní formace nepracovala tak, jak by měla, přihrávky byly nepřesné a většinou nenacházely správného adresáta. A tak částečným vysvobozením pro domácí mužstvo byla píšťalka hlavního rozhodčího Vychodila, který trápení Vsetínských v prvním poločase ukončil.
Do druhého dějství domácí přece jen vstoupili lépe. Zrychlili hru, zpřesnili přihrávky a najednou si vytvořili i částečnou územní převahu. Rozehrála se především středová osa, v níž dominoval zejména uzdravený Vítek se Surovcem. Hosté najednou znervózněli, ztratili střed hřiště a dostali se i pod mírný tlak. Na hrot nastoupil Novák a svým neustálým napadáním hanáckých obránců je nutil k chybám. Zdálo se, že přijdou i šance ke vstřelení vedoucí branky. Náznak jedné z nich se zjevil ve 48. minutě, kdy před pokutovým územím se hezkou kličkou zbavil svého strážce mladý Rodek a následnou přesnou střelou snad poprvé v zápase vystrašil gólmana Holého. Mohl tak dosáhnout prvního úspěchu na straně domácího celku. Opak byl však pravdou. V 54. minutě zahrávali hosté jeden z nebezpečných rohových kopů, které doposud vsetínská obrana s úspěchem odvracela. Tentokrát však nikoliv. Míč z pravé strany z kopačky Drábka nešťastně doplachtil napříč malým čtvercem až za záda překvapeného Eliáše. Od této chvíle zasáhla celý domácí tým křeč i nervozita a hosté čím dál více nahlodávali sebevědomí Vsetínských. Především postavou malý, ale výkonem výborný Opatřil dokázal obranu domácích značně rozleptávat. Byl to také on, kdo v 64. minutě měl možnost svůj celek poslat do dvoubrankového vedení, ale Eliáš sáhl k vynikajícímu zákroku a jeho tutovku zmařil. K vyrovnání stavu mohlo dojít v 68. minutě, kdy po centru Surovce přehodil v dobré pozici hlavou svatyni Holého, v tomto střetnutí poněkud nevýrazný Nerukh. Svou velmi pěknou akcí se prezentoval v 76. minutě další z mladých vsetínských adeptů Jančina, po jehož následném centru poslal Novák míč jen těsně vedle branky Holého. Tento brankář přes svůj útlý věk mužstvo soupeře několikrát výrazně podržel a při řešení spletitých situací ke konci utkání působil naprosto klidně a rozvážně. V posledních minutách zápasu se dostavil zoufalý nápor domácích, jenže kromě několika standartních situací a zahrávaných rohových kopech již srovnaní nepříznivého stavu nepřinesl.
I když z jedné porážky na domácím stadionu nelze prozatím dělat urychlené závěry, přece jen by již bylo potřeba zvednout alespoň varovný prst! A to zejména z faktu, že v posledních čtyřech utkáních, z toho dvou na Tyršovce, získali Vsetínští pouhé dva body a celkově vstřelili jen dvě branky.
Pevně věříme, že hráči svůj herní projev v následujících střetnutích patřičně zlepší a navážou tak na svá úspěšná vystoupení ze začátku soutěže. K reparátu snad může dojít v nedělním dopoledni 18.09. 22, kdy se na půdě soupeře střetnou doposud s téměř suverénním lídrem tabulky, týmem Slavičína.

Sestava Vsetína: Eliáš – Hretsaichuk (59. min. Jančina), Šulák, Dulík, Mydlář – Rodek (77.
min. Horák), Vítek, Surovec, Hruška – Zbranek (46. min. Novák),
Nerukh

 
Utkání

14. kolo

FC Vsetín - TJ Skaštice  

15. kolo

FK Šumperk - FC Vsetín

16. kolo

FC Vsetín - SFK Holešov 

17. kolo 

Tatran Všechovice - FC Vsetín 

 

18. kolo

FC Vsetín - SK Baťov

18. kolo

FK Nové Sady - FC Vsetín

19. kolo

FC Vsetín - FC Slavičín 

20. kolo 

Viktoria Přerov - FC Vsetín

21. kolo

FC Vsetín -  TJ Bzenec

22. kolo

FC Zbrojovka Brno B - FC Vsetín

23. kolo

FC Vsetín - FK Kozlovice

24. kolo

FC Vsetín - HFK Olomouc

25. kolo

FC Šternberk - FC Vsetín

Partneři

Výsledek obrázku pro ofs vsetínAktuální články
DAVID KUČERA KVITUJE DLOUHODOBÝ ZÁJEM VSETÍNA A PŘIŠEL NA VALAŠSKO ZASE DÁVAT GÓLY

Jak dlouho jste strávil v angažmá ve Frýdlantu?Po odchodu z Valmezu jsem tam byl pět let. Přišel jsem tam v 17 letech. Ze začátku jsem tam...

 
PŘÍPRAVA NA SEZONU BĚŽÍ NA PLNÉ OBRÁTKY

Letošní zimní příprava A-týmu se blíží do poločasu. V pravidelné přípravě je 20 borců, účast na trénincích je výborná. ...

 
PŘÍPRAVA NA UMĚLCE POD PECNÍKEM

Zimní příprava všech kategorií běží na Pecníku naplno. Na jarní prípravu se připravují vzorně i páni rozhodčí. Jak vidět na...

 
VSETÍN SI VYDAŘENOU PŘÍPRAVOU NA SEBE UPLETL BIČ
 
JAKO JEDNOVAJEČNÁ DVOJČATA, BAHOUNEK S MLÝNKEM OPĚT NA VSETÍNĚ
 
DRUHÉ PŘÍPAVNÉ UTKÁNÍ VE FRÝDKU SPLNILO ÚČEL.
 
TROJROZHOVOR SE VSETÍNSKÝMI NADĚJEMI - MATĚJEM RODKEM, JANEM JANČINOU A PETREM MIKUŠEM.
 
VSETÍN OBSTÁL V PRVNÍ PŘÍPRAVĚ PROTI TŘETILIGOVÝM OTROKOVICÍM (Kvítkovicím)
 
VELKÉ ZIMNÍ ZMĚNY NA VSETÍNĚ ČÍTAJÍ NAVRÁTILCE I NOVÉ TVÁŘE
 
ZIMNÍ PŘÍPRAVA. PRVNÍ TRÉNINKY STARTUJÍ.
 
FACEBOOK - ŽENY
100 let kopané
110 let kopané
 
© eSports s.r.o. & FC Vsetín RSS