Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

PŘEDVEDLI FOTBALOVÝ ZMAR

11.09.2022 | Jiří Kořínek

FC Vsetín z.s. – FK Nové Sady
0 : 1 (0 : 0)

V dalším utkání na domácí půdě okusili vsetínští fotbalisté v novém ročníku divize první hořkost porážky. A to bohužel po výkonu, zejména v prvním poločase, který si za rámeček rozhodně nedají. Po celý zápas, vyjma posledních patnácti minut, kdy se snažili dovést utkání alespoň do remízy, tahali bohužel za kratší konec a prakticky jen tři střely mezi tyče mladého gólmana Holého na bodový zisk rozhodně nestačily. A navíc hosté postrádali v tomto střetnutí své dvě velké opory, a to jedničku v brance Kofroně a obránce Dvorského, vyloučené v minulém zápase s Kozlovicemi.
Do zápasu vstoupili lépe hosté. Již ve 3. minutě vyzkoušel pozornost Eliáše střelou z dálky Popelka, ovšem vsetínský brankář byl připraven a míč vyrazil na rohový kop. I poté soupeř držel míč více na svých kopačkách a diktoval tempo hry. Přebral iniciativu, byl rychlejší, pohyblivější, věděl o sobě, a při každém jeho protiútoku hrozilo pro branku Eliáše velké nebezpečí. Po jednom z nich zahrávali zleva, těsně za hranicí velkého čtverce trestný kop, který ale domácí obrana odvrátila do bezpečí. Svěřenci trenéra Vojvodíka se poprvé osmělili ve 12. minutě, kdy svým sólem z poloviny hřiště a následnou střelou ze dvaceti metrů vyprášil Hruška pouze rukavice Holého....

....O čtyři minuty později stálo při vsetínském gólmanovi štěstí, neboť dělovka Fládra orazítkovala venkovní levou tyč a skončila v zámezí. A vůbec, Novosadští se při svých častých výpadech intenzivně pokoušeli o zakončení každé akce, což nutilo Eliáše být neustále ve střehu. Naopak Vsetínským vázla kombinace, a jejich přechod na polovinu soupeře byl často velmi komplikovaný. Hra postrádala jiskru, nápaditost a především odvahu. Snad možná první náznak brankové příležitosti se zrodil až v 19. minutě po trestném kopu zahrávaného Surovcem, na něhož však Zbranek, resp. Nerukh hlavou nedosáhl. Hosté záhy kontrovali vsetínským odchovancem Němečkem, jehož dalekonosnou ránu po zemi Eliáš zlikvidoval. Další možnost ke skórování se naskytla vsetínskému týmu ve 29. minutě, kdy na rohový kop Surovce naběhl do šestnáctky Šulák, jenže jeho rána bez přípravy skončila až téměř u rohového praporku. Ve 32. minutě chyboval při rozehrávce Mydlář, jehož o míč připravil Škrabal, prodral se až těsně před Eliáše a jen obětavou hlavičkou Dulík zabránil Sobkovi příležitost vsítit gól. Podobná situace nastala ve 36. minutě, kdy Mydlář napravil svou předcházející chybu a rovněž hlavou, podobně jako Dulík, neumožnil rozvlnit síť, tentokrát Marčíkovi. Domácí v další fázi boje stále nejméně o krok zaostávali za svým protivníkem, jejich hra byla složitá až těžkopádná. Valaši se soustředili převážně jen na nakopávání dlouhých míčů směrem na vysunutého Zbranka, bez jakékoliv mezihry. Zatím nevyzrálý vsetínský hrot však zejména v hlavičkových soubojích s důslednou hostující obranou neměl sebemenší naději na úspěch. Záložní formace nepracovala tak, jak by měla, přihrávky byly nepřesné a většinou nenacházely správného adresáta. A tak částečným vysvobozením pro domácí mužstvo byla píšťalka hlavního rozhodčího Vychodila, který trápení Vsetínských v prvním poločase ukončil.
Do druhého dějství domácí přece jen vstoupili lépe. Zrychlili hru, zpřesnili přihrávky a najednou si vytvořili i částečnou územní převahu. Rozehrála se především středová osa, v níž dominoval zejména uzdravený Vítek se Surovcem. Hosté najednou znervózněli, ztratili střed hřiště a dostali se i pod mírný tlak. Na hrot nastoupil Novák a svým neustálým napadáním hanáckých obránců je nutil k chybám. Zdálo se, že přijdou i šance ke vstřelení vedoucí branky. Náznak jedné z nich se zjevil ve 48. minutě, kdy před pokutovým územím se hezkou kličkou zbavil svého strážce mladý Rodek a následnou přesnou střelou snad poprvé v zápase vystrašil gólmana Holého. Mohl tak dosáhnout prvního úspěchu na straně domácího celku. Opak byl však pravdou. V 54. minutě zahrávali hosté jeden z nebezpečných rohových kopů, které doposud vsetínská obrana s úspěchem odvracela. Tentokrát však nikoliv. Míč z pravé strany z kopačky Drábka nešťastně doplachtil napříč malým čtvercem až za záda překvapeného Eliáše. Od této chvíle zasáhla celý domácí tým křeč i nervozita a hosté čím dál více nahlodávali sebevědomí Vsetínských. Především postavou malý, ale výkonem výborný Opatřil dokázal obranu domácích značně rozleptávat. Byl to také on, kdo v 64. minutě měl možnost svůj celek poslat do dvoubrankového vedení, ale Eliáš sáhl k vynikajícímu zákroku a jeho tutovku zmařil. K vyrovnání stavu mohlo dojít v 68. minutě, kdy po centru Surovce přehodil v dobré pozici hlavou svatyni Holého, v tomto střetnutí poněkud nevýrazný Nerukh. Svou velmi pěknou akcí se prezentoval v 76. minutě další z mladých vsetínských adeptů Jančina, po jehož následném centru poslal Novák míč jen těsně vedle branky Holého. Tento brankář přes svůj útlý věk mužstvo soupeře několikrát výrazně podržel a při řešení spletitých situací ke konci utkání působil naprosto klidně a rozvážně. V posledních minutách zápasu se dostavil zoufalý nápor domácích, jenže kromě několika standartních situací a zahrávaných rohových kopech již srovnaní nepříznivého stavu nepřinesl.
I když z jedné porážky na domácím stadionu nelze prozatím dělat urychlené závěry, přece jen by již bylo potřeba zvednout alespoň varovný prst! A to zejména z faktu, že v posledních čtyřech utkáních, z toho dvou na Tyršovce, získali Vsetínští pouhé dva body a celkově vstřelili jen dvě branky.
Pevně věříme, že hráči svůj herní projev v následujících střetnutích patřičně zlepší a navážou tak na svá úspěšná vystoupení ze začátku soutěže. K reparátu snad může dojít v nedělním dopoledni 18.09. 22, kdy se na půdě soupeře střetnou doposud s téměř suverénním lídrem tabulky, týmem Slavičína.

Sestava Vsetína: Eliáš – Hretsaichuk (59. min. Jančina), Šulák, Dulík, Mydlář – Rodek (77.
min. Horák), Vítek, Surovec, Hruška – Zbranek (46. min. Novák),
Nerukh

 
Utkání

1. kolo

TJ Skaštice - FC Vsetín

2. kolo

FC Vsetín - FK Šumperk

3. kolo

SFK Holešov - FC Vsetín

4. kolo 

FC Vsetín - Všechovice

5. kolo

SK Baťov - FC Vsetín

6. kolo

FC Vsetín - FK Nové Sady

7. kolo

 FC Slavičín - FC Vsetín

8. kolo 

FC Vsetín - 1. FC Přerov

9. kolo

TJ Bzenec - FC Vsetín

10. kolo

FC Vsetín - ZBROJOVKA BRNO B

11. kolo

FK Kozlovice - FC Vsetín

12. kolo

HFK Olomouc - FC Vsetín

13. kolo

FC Vsetín - FK Šternberk

Partneři

Výsledek obrázku pro ofs vsetínAktuální články
Z JIHU VEZOU ALESPOŇ BOD

TJ Slovan Bzenec – FC Vsetín z.s. 0 : 0K mistrovskému zápasu na daleký jih zajíždělo...

 
ZE ZÁPASU NA JIŽNÍ MORAVĚ SE ZRODILA BEZBRANKOVÁ REMÍZA

K dalšímu mistrovskému utkání zajížděl  A-tým mužů do jihomoravského Bzence. Sestavy obou týmů byly silně poznamenány nemocemi,...

 
PŘEDSTAVUJEME SOUEŘE : TJ SLOVAN BZENEC

V devátém kole zajíždějí vsetínští fotbalisté k jednomu z mála soupeřů z jihu Moravy, a to na půdu nevyzpytatelného mužstva...

 
MLADŠÍ DOROST : FC VSETÍN - SK UNIČOV 4:2 (2:0)
 
OBA TÝMY DOROSTENCŮ SI VEDOU VELMI DOBŘE
 
KALICH HOŘKOSTI DOPIT DO SAMÉHO DNA
 
Z BLÁTA DO LOUŽE
 
PŘEDSTAVUJEME SOUPEŘE : 1.FC VIKTORIA PŘEROV
 
ŽÁDOST FC VSETÍN O INDIVIDUÁLNÍ DOTACI NA POKRYTÍ ZVÝŠENÍ ENERGIÍ A NÁJMŮ SMETENA ZE STOLU V PLNÉM ROZSAHU
 
STARŠÍ DOROST : MFK HAVÍŘOV - FC VSETÍN 2:3
 
FACEBOOK - ŽENY
100 let kopané
110 let kopané
 
RSS