Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

PŘEDSTAVUJEME SOUPEŘE : FK NOVÉ SADY

07.09.2022 | Jiří Kořínek

V šestém kole divize přivítá vsetínský celek hráče z Nových Sadů, malého předměstského klubu Olomouce, jenž v letošním roce slaví významné 100. výročí od svého založení. Proto v krátkosti nahlédněme do jeho historie, která je velmi zajímavá.

První zápasy se odehrávaly na stadionu vzdáleném cca 600 – 800 metrů od současného stánku, v jehož těsné blízkosti se nacházel rybník. Jakmile do něho spadl míč, museli jej během utkání z vody lovit samotní fotbalisté, oblečeni v dresech. Po několika letech byl však naštěstí vypuštěn a zasypán. Tak se dělo ve třicátých letech dvacátého století. Hráči se k utkáním převlékali v hasičské budově v blízkosti kostela. Po roce 1945 se založil nový fotbalový oddíl a následně v roce 1951 došlo k velké změně, neboť hanácký klub obdržel pozemek, na kterém se vybudovalo zbrusu nové hřiště. Od roku 1976 měli Novosadští zastoupení prakticky ve všech kategoriích, když jako poslední přihlásili do soutěží i benjamínky. V tomto období nastala první velká změna v činnosti klubu, poněvadž se zhotovily nové šatny, čímž byl vytvořen základ dnešního velmi pěkného areálu. Klub však vlastnil pouze jednu hrací plochu - škvárovou, za to však rozměrově poměrně velikou. V posledních deseti letech zaznamenává klub velký materiální posun, především v kvalitativním zázemí. Podařilo se totiž vybudovat dvě hřiště s umělou travnatou plochou. Zhotovila se tribuna, rekonstruovaly se šatny. Chloubou oddílu je velmi široká mládežnická základna, z níž odcházejí největší talenti do vyšších soutěží, jako například do prvoligové Sigmy Olomouc nebo druholigového Prostějova. Klub je právem pyšný na svého odchovance Tomáše Kalase, českého reprezentanta a obránce anglického druholigového mužstva z Bristolu.

Od roku 2011 se vytvořila v kádru „A“ mužstva výborná parta, která během čtyř let postoupila z 1. B třídy až do divize. Základem dnešního souboru jsou hráči z Olomouce a nejbližšího okolí. Klub velmi dobře spolupracuje s týmy již výše vzpomínanými, a to tím stylem, že pokud se hráči neuplatní v nejvyšších soutěžích, přecházejí právě do Nových Sadů. Hlavním trenérem „A“ týmu dospělých je nám velmi dobře známý Rostislav Sobek, bývalá brankářská jednička nedalekých Kateřinic. Velkou osobností je jeho asistent Jiří Vít, v minulosti rovněž brankář a masér nejen Sigmy Olomouc, ale i české reprezentace.

V loňském ročníku byli při vzájemném měření sil úspěšnější vsetínští hráči, neboť v prvním utkání na domácí půdě zvítězili v poměru 2 : 0, poté v jarní odvetě dokázali na soupeřově stadionu remizovat 0 : 0.
V minulé sezóně obsadil celek FK Nových Sadů výborné čtvrté místo, když získal celkem 45 bodů (bilance: 13 – 6 – 7, skóre 58 : 34).
Mezi největší opory týmu patří Zdeněk Kofroň, Aleš Rus, Dominik Opatřil a Martin Popelka.

 
Utkání

14. kolo

FC Vsetín - TJ Skaštice  

15. kolo

FK Šumperk - FC Vsetín

16. kolo

FC Vsetín - SFK Holešov 

17. kolo 

Tatran Všechovice - FC Vsetín 

 

18. kolo

FC Vsetín - SK Baťov

18. kolo

FK Nové Sady - FC Vsetín

19. kolo

FC Vsetín - FC Slavičín 

20. kolo 

Viktoria Přerov - FC Vsetín

21. kolo

FC Vsetín -  TJ Bzenec

22. kolo

FC Zbrojovka Brno B - FC Vsetín

23. kolo

FC Vsetín - FK Kozlovice

24. kolo

FC Vsetín - HFK Olomouc

25. kolo

FC Šternberk - FC Vsetín

Partneři

Výsledek obrázku pro ofs vsetínAktuální články
DAVID KUČERA KVITUJE DLOUHODOBÝ ZÁJEM VSETÍNA A PŘIŠEL NA VALAŠSKO ZASE DÁVAT GÓLY

Jak dlouho jste strávil v angažmá ve Frýdlantu?Po odchodu z Valmezu jsem tam byl pět let. Přišel jsem tam v 17 letech. Ze začátku jsem tam...

 
PŘÍPRAVA NA SEZONU BĚŽÍ NA PLNÉ OBRÁTKY

Letošní zimní příprava A-týmu se blíží do poločasu. V pravidelné přípravě je 20 borců, účast na trénincích je výborná. ...

 
PŘÍPRAVA NA UMĚLCE POD PECNÍKEM

Zimní příprava všech kategorií běží na Pecníku naplno. Na jarní prípravu se připravují vzorně i páni rozhodčí. Jak vidět na...

 
VSETÍN SI VYDAŘENOU PŘÍPRAVOU NA SEBE UPLETL BIČ
 
JAKO JEDNOVAJEČNÁ DVOJČATA, BAHOUNEK S MLÝNKEM OPĚT NA VSETÍNĚ
 
DRUHÉ PŘÍPAVNÉ UTKÁNÍ VE FRÝDKU SPLNILO ÚČEL.
 
TROJROZHOVOR SE VSETÍNSKÝMI NADĚJEMI - MATĚJEM RODKEM, JANEM JANČINOU A PETREM MIKUŠEM.
 
VSETÍN OBSTÁL V PRVNÍ PŘÍPRAVĚ PROTI TŘETILIGOVÝM OTROKOVICÍM (Kvítkovicím)
 
VELKÉ ZIMNÍ ZMĚNY NA VSETÍNĚ ČÍTAJÍ NAVRÁTILCE I NOVÉ TVÁŘE
 
ZIMNÍ PŘÍPRAVA. PRVNÍ TRÉNINKY STARTUJÍ.
 
FACEBOOK - ŽENY
100 let kopané
110 let kopané
 
© eSports s.r.o. & FC Vsetín RSS