Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

POPRVÉ PADLI A ZROVNA S NOVÁČKEM

04.09.2022 | Jiří Kořínek

SK Baťov 1930 – FC Vsetín, z.s.
2 : 1 ( 1 : 1)

V předehrávce pátého kola divize „E“ zajížděli vsetínští hráči na půdu nováčka soutěže s cílem získat minimálně bod, a prodloužit tak svou dosavadní neporazitelnost. To se jim však nepodařilo, neboť po celkem vlažném, a chvílemi i nepřesvědčivém výkonu, přenechali všechny body svému soupeři.
Do utkání vstoupili Valaši v kombinované sestavě, jelikož chybí a patrně i nadále budou chybět opory týmu Vítek se Stuchlíkem. Zejména neúčast prvně jmenovaného byla na místě defenzívního záložníka více než citelná. Do středové formace proto trenér Vojvodík celkem překvapivě zařadil jednoho z pilířů zadních řad Šuláka, a tato taktika se bohužel nevyplatila. Ten se viditelně trápil a v průběhu boje bylo zjevné, že post ve středu pole mu evidentně nesvědčí.
Do zápasu přitom vstoupili Vsetínští více než dobře. Po úvodních minutách, ve kterých se obě mužstva navzájem seznamovala, to byli právě hosté, kteří se ujali vedení. Ve 12. minutě po přihrávce Horáka postupoval nebojácně zleva Nerukh, rychlou kličkou se zbavil svého strážce, a z hranice šestnáctky krásnou střelou do protilehlého levého horního rohu poslal Valachy do vedení....

.... Jak se však později ukázalo, jednalo se pouze o sporadicky jedinou přímou střelu mezi tři tyče brankáře Vitáska!! Po obdrženém gólu domácí přidali a vytvořili si mírnou územní převahu. Podnikali velmi nebezpečné protiútoky, zejména po pravé straně, zásluhou rychlonohého Bršlici, který způsobil velké komplikace nejprve Mydlářovi, a po jeho zranění především Horákovi, jenž se na místo levého beka přesunul z levé strany zálohy. Bršlica se zapojil téměř do každé rychlé akce, směřující na Eliášovu svatyni. Po jedné z nich nacentroval míč na nabíhajícího Šišku, který tvrdě vypálil, ovšem Eliáš vytáhl jeden ze svých skvělých zákroků a ránu zneškodnil. Ve 28. minutě však již gólu ve své síti nezabránil. Po kolmé přihrávce Kraváčka naběhl za obranu Krajča, vyběhnuvšího Eliáše se zbavil kličkou, a do opuštěné branky pohodlně stav srovnal. Po vyrovnání domácí tempo hry ještě více stupňovali a obranná čtveřice Vsetínských byla v neustálé permanenci. Hosté poté zahrozili až v 37. minutě, kdy po přihrávce Durmona pálil Nerukh mimo. V závěru první půle ještě měli možnost zahrávat z levé strany trestný kop, ovšem Matyáš ve velkém čtverci fauloval a šanci zmrazil.
Úvod do druhého dějství byl pro Vsetínské doslova jako z černého snu. Ihned po rozehrávce ze středového kruhu nasměroval míč domácí Gojš přes netakticky bránícího Horáka na všudybyla Bršlicu, který lehce vsetínskému zadáku unikl a po jehož následném prudkém centru po zemi do malého čtverce usměrnil míč Dulík nešťastně do vlastní branky. Následně alespoň na několik minut se ujali taktovky hosté. Zpřesnili a zejména zrychlili hru a zatlačili soupeře před své vlastní pokutové území. Zahrávali sérii rohových kopů, z nichž však nic nevytěžili. V 63. minutě si opět Horák nepokryl svého protihráče a jen díky dalšímu bravurnímu zákroku Eliáše vsetínský celek neinkasoval potřetí. Krátce na to byl v pokutovém území domácích sražen nejprve Maček a chvíli po něm i Matyáš, ale hlavní rozhodčí Jelínková vyhodnotila oba zákroky jako čisté a nechala pokračovat ve hře. Jinak utkání zvládla perfektně. V 67. minutě poslal trenér Vojvodík do boje útočné duo Zbranka s Novákem a za několik okamžiků na to byl právě Zbranek na pravé straně, těsně před velkým čtvercem, faulován. Následný trestný kop Surovce směřoval na nabíhajícího Matyáše, resp. Zbranka, avšak ani jeden z nich míč hlavou nezasáhl. Nádhernou akci předvedli domácí v 76. minutě, kdy se hrou na jeden dotek dostali až do bezprostřední vzdálenosti před Eliáše, jenže naštěstí pro hosty Sotolář mířil vysoko nad. Jedinečnou příležitost zachránit alespoň nerozhodný výsledek měl v 78. minutě Zbranek, který obdržel v šestnáctce přesnou přihrávku od Surovce, jenže vsetínský mladíček se opřel do míče s takovou razancí, že domácí branku vysoko přestřelil. Na vlas stejná situace se udála v 83. minutě, v níž se skvěle orientoval v pokutovém území Novák, naservíroval míč nabíhajícímu Surovcovi, avšak vsetínský „špílmachr“ svou, o něco slabší pravou nohou, poslal míč do nebes.
Očekáváný závěrečný tlak se ze strany hostů již nedostavil. Baťovští taktickou hrou v posledních minutách a navíc častým poleháváním po umělém travnatém povrchu kouskovali hru, a proto nedovolili Vsetínským možnost stav zápasu srovnat. Vítězství nováčka je však přesto všechno naprosto zasloužené, naproti tomu hosté zůstali v tomto duelu daleko za očekáváním.

Sestava Vsetína: Eliáš – Hretsaichuk, Dulík, Matyáš, Mydlář (30. min. Hruška) – Durmon (67.
min. Zbranek), Maček, Šulák, Surovec, Horák (67. min, Novák) - Nerukh

 
Utkání

1. kolo

TJ Skaštice - FC Vsetín

2. kolo

FC Vsetín - FK Šumperk

3. kolo

SFK Holešov - FC Vsetín

4. kolo 

FC Vsetín - Všechovice

5. kolo

SK Baťov - FC Vsetín

6. kolo

FC Vsetín - FK Nové Sady

7. kolo

 FC Slavičín - FC Vsetín

8. kolo 

FC Vsetín - 1. FC Přerov

9. kolo

TJ Bzenec - FC Vsetín

10. kolo

FC Vsetín - ZBROJOVKA BRNO B

11. kolo

FK Kozlovice - FC Vsetín

12. kolo

HFK Olomouc - FC Vsetín

13. kolo

FC Vsetín - FK Šternberk

Partneři

Výsledek obrázku pro ofs vsetínAktuální články
Z JIHU VEZOU ALESPOŇ BOD

TJ Slovan Bzenec – FC Vsetín z.s. 0 : 0K mistrovskému zápasu na daleký jih zajíždělo...

 
ZE ZÁPASU NA JIŽNÍ MORAVĚ SE ZRODILA BEZBRANKOVÁ REMÍZA

K dalšímu mistrovskému utkání zajížděl  A-tým mužů do jihomoravského Bzence. Sestavy obou týmů byly silně poznamenány nemocemi,...

 
PŘEDSTAVUJEME SOUEŘE : TJ SLOVAN BZENEC

V devátém kole zajíždějí vsetínští fotbalisté k jednomu z mála soupeřů z jihu Moravy, a to na půdu nevyzpytatelného mužstva...

 
MLADŠÍ DOROST : FC VSETÍN - SK UNIČOV 4:2 (2:0)
 
OBA TÝMY DOROSTENCŮ SI VEDOU VELMI DOBŘE
 
KALICH HOŘKOSTI DOPIT DO SAMÉHO DNA
 
Z BLÁTA DO LOUŽE
 
PŘEDSTAVUJEME SOUPEŘE : 1.FC VIKTORIA PŘEROV
 
ŽÁDOST FC VSETÍN O INDIVIDUÁLNÍ DOTACI NA POKRYTÍ ZVÝŠENÍ ENERGIÍ A NÁJMŮ SMETENA ZE STOLU V PLNÉM ROZSAHU
 
STARŠÍ DOROST : MFK HAVÍŘOV - FC VSETÍN 2:3
 
FACEBOOK - ŽENY
100 let kopané
110 let kopané
 
RSS