Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

POPRVÉ PADLI A ZROVNA S NOVÁČKEM

04.09.2022 | Jiří Kořínek

SK Baťov 1930 – FC Vsetín, z.s.
2 : 1 ( 1 : 1)

V předehrávce pátého kola divize „E“ zajížděli vsetínští hráči na půdu nováčka soutěže s cílem získat minimálně bod, a prodloužit tak svou dosavadní neporazitelnost. To se jim však nepodařilo, neboť po celkem vlažném, a chvílemi i nepřesvědčivém výkonu, přenechali všechny body svému soupeři.
Do utkání vstoupili Valaši v kombinované sestavě, jelikož chybí a patrně i nadále budou chybět opory týmu Vítek se Stuchlíkem. Zejména neúčast prvně jmenovaného byla na místě defenzívního záložníka více než citelná. Do středové formace proto trenér Vojvodík celkem překvapivě zařadil jednoho z pilířů zadních řad Šuláka, a tato taktika se bohužel nevyplatila. Ten se viditelně trápil a v průběhu boje bylo zjevné, že post ve středu pole mu evidentně nesvědčí.
Do zápasu přitom vstoupili Vsetínští více než dobře. Po úvodních minutách, ve kterých se obě mužstva navzájem seznamovala, to byli právě hosté, kteří se ujali vedení. Ve 12. minutě po přihrávce Horáka postupoval nebojácně zleva Nerukh, rychlou kličkou se zbavil svého strážce, a z hranice šestnáctky krásnou střelou do protilehlého levého horního rohu poslal Valachy do vedení....

.... Jak se však později ukázalo, jednalo se pouze o sporadicky jedinou přímou střelu mezi tři tyče brankáře Vitáska!! Po obdrženém gólu domácí přidali a vytvořili si mírnou územní převahu. Podnikali velmi nebezpečné protiútoky, zejména po pravé straně, zásluhou rychlonohého Bršlici, který způsobil velké komplikace nejprve Mydlářovi, a po jeho zranění především Horákovi, jenž se na místo levého beka přesunul z levé strany zálohy. Bršlica se zapojil téměř do každé rychlé akce, směřující na Eliášovu svatyni. Po jedné z nich nacentroval míč na nabíhajícího Šišku, který tvrdě vypálil, ovšem Eliáš vytáhl jeden ze svých skvělých zákroků a ránu zneškodnil. Ve 28. minutě však již gólu ve své síti nezabránil. Po kolmé přihrávce Kraváčka naběhl za obranu Krajča, vyběhnuvšího Eliáše se zbavil kličkou, a do opuštěné branky pohodlně stav srovnal. Po vyrovnání domácí tempo hry ještě více stupňovali a obranná čtveřice Vsetínských byla v neustálé permanenci. Hosté poté zahrozili až v 37. minutě, kdy po přihrávce Durmona pálil Nerukh mimo. V závěru první půle ještě měli možnost zahrávat z levé strany trestný kop, ovšem Matyáš ve velkém čtverci fauloval a šanci zmrazil.
Úvod do druhého dějství byl pro Vsetínské doslova jako z černého snu. Ihned po rozehrávce ze středového kruhu nasměroval míč domácí Gojš přes netakticky bránícího Horáka na všudybyla Bršlicu, který lehce vsetínskému zadáku unikl a po jehož následném prudkém centru po zemi do malého čtverce usměrnil míč Dulík nešťastně do vlastní branky. Následně alespoň na několik minut se ujali taktovky hosté. Zpřesnili a zejména zrychlili hru a zatlačili soupeře před své vlastní pokutové území. Zahrávali sérii rohových kopů, z nichž však nic nevytěžili. V 63. minutě si opět Horák nepokryl svého protihráče a jen díky dalšímu bravurnímu zákroku Eliáše vsetínský celek neinkasoval potřetí. Krátce na to byl v pokutovém území domácích sražen nejprve Maček a chvíli po něm i Matyáš, ale hlavní rozhodčí Jelínková vyhodnotila oba zákroky jako čisté a nechala pokračovat ve hře. Jinak utkání zvládla perfektně. V 67. minutě poslal trenér Vojvodík do boje útočné duo Zbranka s Novákem a za několik okamžiků na to byl právě Zbranek na pravé straně, těsně před velkým čtvercem, faulován. Následný trestný kop Surovce směřoval na nabíhajícího Matyáše, resp. Zbranka, avšak ani jeden z nich míč hlavou nezasáhl. Nádhernou akci předvedli domácí v 76. minutě, kdy se hrou na jeden dotek dostali až do bezprostřední vzdálenosti před Eliáše, jenže naštěstí pro hosty Sotolář mířil vysoko nad. Jedinečnou příležitost zachránit alespoň nerozhodný výsledek měl v 78. minutě Zbranek, který obdržel v šestnáctce přesnou přihrávku od Surovce, jenže vsetínský mladíček se opřel do míče s takovou razancí, že domácí branku vysoko přestřelil. Na vlas stejná situace se udála v 83. minutě, v níž se skvěle orientoval v pokutovém území Novák, naservíroval míč nabíhajícímu Surovcovi, avšak vsetínský „špílmachr“ svou, o něco slabší pravou nohou, poslal míč do nebes.
Očekáváný závěrečný tlak se ze strany hostů již nedostavil. Baťovští taktickou hrou v posledních minutách a navíc častým poleháváním po umělém travnatém povrchu kouskovali hru, a proto nedovolili Vsetínským možnost stav zápasu srovnat. Vítězství nováčka je však přesto všechno naprosto zasloužené, naproti tomu hosté zůstali v tomto duelu daleko za očekáváním.

Sestava Vsetína: Eliáš – Hretsaichuk, Dulík, Matyáš, Mydlář (30. min. Hruška) – Durmon (67.
min. Zbranek), Maček, Šulák, Surovec, Horák (67. min, Novák) - Nerukh

 
Utkání

14. kolo

FC Vsetín - TJ Skaštice  

15. kolo

FK Šumperk - FC Vsetín

16. kolo

FC Vsetín - SFK Holešov 

17. kolo 

Tatran Všechovice - FC Vsetín 

 

18. kolo

FC Vsetín - SK Baťov

18. kolo

FK Nové Sady - FC Vsetín

19. kolo

FC Vsetín - FC Slavičín 

20. kolo 

Viktoria Přerov - FC Vsetín

21. kolo

FC Vsetín -  TJ Bzenec

22. kolo

FC Zbrojovka Brno B - FC Vsetín

23. kolo

FC Vsetín - FK Kozlovice

24. kolo

FC Vsetín - HFK Olomouc

25. kolo

FC Šternberk - FC Vsetín

Partneři

Výsledek obrázku pro ofs vsetínAktuální články
DAVID KUČERA KVITUJE DLOUHODOBÝ ZÁJEM VSETÍNA A PŘIŠEL NA VALAŠSKO ZASE DÁVAT GÓLY

Jak dlouho jste strávil v angažmá ve Frýdlantu?Po odchodu z Valmezu jsem tam byl pět let. Přišel jsem tam v 17 letech. Ze začátku jsem tam...

 
PŘÍPRAVA NA SEZONU BĚŽÍ NA PLNÉ OBRÁTKY

Letošní zimní příprava A-týmu se blíží do poločasu. V pravidelné přípravě je 20 borců, účast na trénincích je výborná. ...

 
PŘÍPRAVA NA UMĚLCE POD PECNÍKEM

Zimní příprava všech kategorií běží na Pecníku naplno. Na jarní prípravu se připravují vzorně i páni rozhodčí. Jak vidět na...

 
VSETÍN SI VYDAŘENOU PŘÍPRAVOU NA SEBE UPLETL BIČ
 
JAKO JEDNOVAJEČNÁ DVOJČATA, BAHOUNEK S MLÝNKEM OPĚT NA VSETÍNĚ
 
DRUHÉ PŘÍPAVNÉ UTKÁNÍ VE FRÝDKU SPLNILO ÚČEL.
 
TROJROZHOVOR SE VSETÍNSKÝMI NADĚJEMI - MATĚJEM RODKEM, JANEM JANČINOU A PETREM MIKUŠEM.
 
VSETÍN OBSTÁL V PRVNÍ PŘÍPRAVĚ PROTI TŘETILIGOVÝM OTROKOVICÍM (Kvítkovicím)
 
VELKÉ ZIMNÍ ZMĚNY NA VSETÍNĚ ČÍTAJÍ NAVRÁTILCE I NOVÉ TVÁŘE
 
ZIMNÍ PŘÍPRAVA. PRVNÍ TRÉNINKY STARTUJÍ.
 
FACEBOOK - ŽENY
100 let kopané
110 let kopané
 
© eSports s.r.o. & FC Vsetín RSS