Jiří Kořínek |

PŘEDSTAVUJEME SOUPEŘE : TATRAN VŠECHOVICE

Ve druhém domácím utkání podzimní časti soutěže přivítáme na stadiónu v Tyršově ulici nevyzpytatelné a nebojácné mužstvo ze Všechovic.

Tatran Všechovice je fotbalový klub, který sídlí v Olomouckém kraji. Založen byl v roce 1951 po fůzi všechovického Sokola, Orla i místního Sportovního klubu Všechovice. Historie Sokola i Orla začala shodně v roce 1920. První zmínky o SK Všechovice jsou teprve z roku 1940, kdy byla zakázána činnost spolků Sokola, Orla i fotbalového klubu SK Všechovice protektorátními úřady. Fotbalový klub však využil benevolenci německých i protektorátních úřadů, a jeho členové tak mohli postavit u fotbalového hřiště zděné kabiny. V polovině roku 1943 spolu s dalšími obětavými sportovci vytvořili na „Záhoří“ novou sportovní organizaci v kopané, soutěž o „Podhostýnský pohár“. Po II. světové válce se znovu rozjíždí činnost Sokola, Orla i SK Všechovice. V roce 1951 dochází k přejmenování klubu na Tatran Všechovice.

Zpočátku celek Všechovic převážně startoval v nejnižších soutěžích, které se v šedesátých a následujících letech hrály. Zlom nastal až po roku 2000, kdy tým vybojoval postup do 1.B třídy, ve které působil až do sezóny 2014/2015. V té postoupil do 1.A třídy a po vítězství v ní v ročníku 2016/2017 následně do přeboru Olomouckého kraje. V něm se však moc neohřál, neboť po pouhém dvouročním působení v soutěži slavil po ukončeném ročníku 2018/2019 historický postup do divize, což je doposud největší úspěch klubu.

V loňské sezóně obsadilo všechovické mužstvo 11. místo, když ze 26 zápasů získalo 26 bodů (bilance 7 – 5 – 14, celkové skóre 43 : 70).

V obou utkáních minulého ročníku se dařilo lépe Vsetínským. Na domácí půdě zvítězili 2 : 0, v jarní odvetě na hřišti soupeře rovněž vyhráli po velmi zajímavém průběhu a gólové přestřelce v poměru 4 : 3.

K oporám celku patří Lukáš Lasovský, Radek Skácel, Jan Plešek a Daniel Kuchař.

Aktuální články

ZÁPAS PROTI RÝMAŘOVU ZAČÍNÁ V SOBOTU JIŽ VE 14:30 !!

Je to tady. Poslední zápas sezóny. Úspěšné sezony. Ve které současný FC Fastav Vsetín trenéra Lukáše Pazdery posunul, do těchto chvil...

BENEFIČNÍ AUKCE PODEPSANÝCH DRESŮ

Na závěr letošní sezóny vsetínský klub pořádá fotbalový turnaj firem O pohár starosty města Vsetína. Pro naše partnery, firmy, které...

č.1 - SPARTA PRAHA

Fotbalový dres současné mistrovské Sparty. Originální fanouškovský dres na Vsetín přivezla osobně legenda Sparty,...