Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

VOJVODÍKA ZDOKONALIL "NĚMEC" KUČERA

23.07.2022 | Radek Štohl (Valašský deník)

Stačilo málo a trenérská kariéra Romana Vojvodíka dnes mohla vypadat zcela jinak. Nedávno angažovaný hlavní kouč divizního Vsetína v sezoně 2015/2016 v roli asistenta trenéra vypomáhal tehdy druholigovému Znojmu, které po podzimu vedlo tabulku o čtyři body. „Měli jsme to rozehrané výborně,“ vzpomíná Vojvodík.


Ani tato solidní pozice však Jihomoravanům nestačila – v posledních pěti zápasech sezony dvakrát prohráli a jednou remizovali, na postupující duo Karviná, Hradec Králové jim scházely pouhé tři body. „Upřímně to bolí ještě doteď. Mrzí to dost. Je to velká škoda,“ posteskne si brzy 50letý kouč.

Na lavičce někdejšího prvoligisty vydržel ještě nadcházející sezonu, ta však už tolik úspěšná nebyla – mužstvo skončilo na šesté pozici. „Byly to fantastické roky, hodně jsem se toho za tu dobu naučil. Dodnes do Znojma zavítám čtyřikrát pětkrát ročně,“ nedá dopustit na svůj bývalý klub.

Dva ročníky strávil pod bývalým stoperem německé Arminie Bielefeld a tehdejším koučem jihomoravského mančaftu Radimem Kučerou. „Musím se přiznat, že to pro mě byla velká škola. Za tyto dva roky jsem se obohatil víc než za celou trenérskou kariéru!“

„Tréninky probíhaly ve velké intenzitě, bylo to vážně enormní. Byl to takový německý styl – velké manévry na malém prostoru, na nic nebyl čas. Pečlivě jsem si to dokumentoval a natáčel,“ přiznává Vojvodík....
....Zkušenosti z druholigového fotbalu teď bude moci přenést do toho divizního – v červenci se oficiálně stal hlavním koučem Vsetína. Vůbec premiérově v kariéře tak nastálo vyzkouší tuto pozici. „S panem Juřicou (Tomáš Juřica, sportovní manažer „A“ týmu – pozn. red.) jsme zašli na kafe, nastínil mi vize na další dva tři roky. Dal jsem si čtyři dny na rozmyšlenou, pak jsme si plácli. Doufám, že to bude klapat, je to pro mě výzva,“ zdůrazňuje Vojvodík, který jako asistent trenéra v sezoně 2017/2018 pomohl zachránit druholigové Vítkovice.

Trenérské žezlo na Valašsku převzal po slovenském kouči Miroslavu Mičegovi, který v klubu strávil pět let. „Pana Mičegu určitě kontaktovat nebudu,“ říká na rovinu a okamžitě vysvětluje. „Rád si udělám svůj obrázek, sám si to osahám na trénincích a v zápasech. Bude to pro mě takto lepší. Někdo může mít určitého hráče zaškatulkovaného na některé pozici, přičemž je klidně schopný zahrát i na jiném místě,“ dodal pevně.

Filozofie Romana Vojvodíka je i díky jeho dlouholetému působení u mládeže zcela jasná – hodlá dávat prostor odchovancům klubu. „Z dorostu vyšla spousta mladých hráčů, chceme jich zapracovat co nejvíce. Mají příležitost se ukázat – přeci jen je šílený rozdíl mezi fotbalem v divizním dorostu a mužském fotbale!“ uzavírá kouč, který i nadále bude působit jako šéftrenér mládeže Frýdku-Místku.

O posilách prozatím příliš mluvit nechtěl. Vsetín má v merku čtyři hráče, dva ukrajinské z Kvítkovic (jeden obránce, jeden útočník).

Mužstvo se naopak musí vypořádat s odchodem několika hráčů – minimálně na podzim bude v Kvítkovicích působit Patrik Gerža, Patriku Kundrátkovi skončilo hostování z Hlučína. Duo Tomáš Mlýnek, Adam Bahounek nově bude působit v Holešově, do Slavičína zamířil Patrik Naňák. Do Slušovic se vrátil Jaroslav Foltýn.

Zdroj: https://valassky.denik.cz/fotbal-divize/vojvodika-zdokonalil-nemec-kucera-nepostup-do-i-ligy-stale-boli-20220720.html

 
Utkání

1. kolo

TJ Skaštice - FC Vsetín

2. kolo

FC Vsetín - FK Šumperk

3. kolo

SFK Holešov - FC Vsetín

4. kolo 

FC Vsetín - Všechovice

5. kolo

SK Baťov - FC Vsetín

6. kolo

FC Vsetín - FK Nové Sady

7. kolo

 FC Slavičín - FC Vsetín

8. kolo 

FC Vsetín - 1. FC Přerov

9. kolo

TJ Bzenec - FC Vsetín

10. kolo

FC Vsetín - ZBROJOVKA BRNO B

11. kolo

FK Kozlovice - FC Vsetín

12. kolo

HFK Olomouc - FC Vsetín

13. kolo

FC Vsetín - FK Šternberk

Partneři

Výsledek obrázku pro ofs vsetínAktuální články
ANTONÍN PTÁČEK. ROZHOVOR S BRANKAŘSKOU OPOROU FC VSETÍN PRO VALAŠSKÝ DENÍK

16letý Antonín Ptáček chytá dva zápasy po sobě. O víkendu debutoval za A-tým Vsetína. Skončí mu jeden zápas a hned se musí soustředit...

 
ROZHOVOR TRENÉRA VOJVODÍKA PRO VALAŠSKÝ DENÍK

Špatný podzim přinese změny: Vsetín chystá odchody, přijít můžou čtyři i více hráčů. Přehnaná očekávání před podzimem neměli....

 
POHLEDNÉMU FOTBALU NA VRŠAVĚ CHYBĚLY JEN GÓLY

Poslední listopadový víkend odehrál omlazený A-tým poslední letošní utkání proti zlínskému U19 trenéra Jardy Matějíčka. Trenérovi...

 
V SOBOTU POSLEDNÍ ZÁPAS PODZIMU VE ZLÍNĚ
 
SKVĚLÉ VÝKONY STARŠÍCH I MLADŠÍCH DOROSTENCŮ
 
REKAPITULACE PODZIMU S TRENÉREM ROMANEM VOJVODÍKEM
 
PŘEDSTAVUJEME NAŠE TÝMY : FC VSETÍN
 
PŘEDSTAVUJEME NAŠE TÝMY : A TÝM FC VSETÍN
 
PŘEDSTAVUJEME NAŠE TÝMY : U19
 
PŘEDSTAVUJEME NAŠE TÝMY : U17
 
FACEBOOK - ŽENY
100 let kopané
110 let kopané
 
© eSports s.r.o. & FC Vsetín RSS