Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

MOHLY BÝT I TŘI, ALE NEMUSEL BÝT TAKY ŽÁDNÝ

11.04.2022 | Jiří Kořínek

FK Nové Sady Olomouc – FC Vsetín z.s.
0 : 0


Již podruhé během čtrnácti dnů cestovali Vsetínští do Olomouce, kde tentokrát vyzvali k přímému souboji mužstvo Nových Sadů, jež předcházela v novém roce výborná pověst. Nejenže zvítězili před začátkem jarních bojů ve všech přípravných utkáních, ale v prvních dvou mistrovských dokázali zkrotit nejprve na svém domácím stadionu silný Přerov, a následně jednoznačně zvítězit na půdě nevyzpytatelného Slavičína. Jednobodový zisk nakonec braly oba týmy.
Na začátku zápasu se přehnala nad výborně připraveným trávníkem silná dešťová přeháňka, jež ztížila pohyb oběma mužstvům. S tímto mírným handicapem se o mnoho lépe vyrovnali Hanáci, kteří se od počátku usadili na hostující polovině. Již v 5. minutě musel krýt nebezpečnou střelu Ždánského brankář Eliáš. Ten se rovněž dvakrát vyznamenal o tři minuty později při ráně a následné dorážce Kucharčuka. A do třetice se znovu zaskvěl hostující gólman ve 12. minutě při tvrdém projektilu Fládra, jenž směřoval přesně k pravé tyči. Vsetínský tým se nemohl dostat do střetnutí, jehož hlavním důvodem byla série nepřesných přihrávek bez jakékoliv mezihry a pouze časté nakopávání míčů na vpředu osamoceného Mlýnka. Nápor Olomouckých nabýval na stále větší intenzitě. Ve 20. minutě již zvedali domácí diváci ruce nad hlavu po střele Drábka, jemuž neskutečným zákrokem špičkou kopačky zabránil ke skórování Eliáš, který míč vytěsnil na břevno své svatyně. Vsetínští nadále ve hře tápali, byli pod stálým tlakem a jen díky nepřesné a zbrklé koncovce domácích drželi čisté konto. Prakticky k prvnímu ataku se dostali Valaši až ve 35. minutě, jenže jejich snaha o vyslání alespoň jedné střely na svatyni brankáře Kofroně skončila na hranici velkého čtverce. Šest minut před koncem první půle byl při sporadickém protiútoku ošklivě faulován vsetínský Stuchlík a domácí hráč Rus mohl být velmi rád, že za tento zákrok obdržel pouze žlutou kartu. A Vsetínští? Ti kvitovali zejména to, že jejich trápení ukončil po tříminutovém nastavení hvizd hlavního rozhodčího Julínka, oznamující odchod hráčů na poločasovou přestávku.
V kabině hostů bylo zřejmě pěkné dusno, neboť po obrátce vlétlo na plochu úplně jiné mužstvo. Trenér Mičega přeskupil řady, na hrot poslal rekonvalescenta Nováka a vpředu nevýrazného Mlýnka na kraj levé obrany, na jejíž druhé straně zakotvil Kundrátek. Do středové formace naopak umístil Mačka. Rázem hráči zlepšili pohyb, rozehrála se záložní osa a začaly přicházet i brankové příležitosti.....


....V 52. minutě se středem hřiště probil rychlý Gerža, jenž měl před sebou téměř odkrytou celou branku, ovšem jeho střela skončila nejprve na pravé tyči a následně při dorážce nastřelil obličej zachraňujícího obránce Popelky. V 57. minutě zahrával rohový kop Surovec, po němž se dostal k míči na hranici šestnáctky Mlýnek s jehož pumelicí měl Kofroň plné ruce práce. V této fázi byli Vsetínští jasně lepším týmem, jenže s koncovkou byli na štíru. Velká výhoda ve formě získání tříbodového zisku se jim naskytla od 72. minuty, kdy byl vyloučen po druhé žluté kartě novosadský kapitán Rus. Avšak jakoby se přesilovky zalekli, najednou se vytratila jejich líbivá hra, kterou se prezentovaly po obrátce do této chvíle. Domácí ožili a podnikali v deseti velmi nebezpečné protiútoky. Avšak přes to všechno chtěli Vsetínští rozhodnout zápas ve svůj prospěch. Zahrávali sérii rohových kopů a po jednom z nich v 86. minutě vypálil technicky zpoza hranice velkého čtverce Maček, jehož střela orazítkovala pouze levou tyč. S blížícím se koncem tempo očividně gradovalo. Oba týmy se v hektickém závěru snažili rozhodnout utkání ve svůj prospěch. V 88. minutě zahrával z pětadvaceti metrů domácí Hirsch trestný kop, se kterým si ale Eliáš lehce poradil. Další obrovskou příležitost promarnili domácí v 90. minutě po obrovském závaru v šestnáctce Vsetína, po němž zahrál míč do bezpečí obránce Dulík. Již v době tříminutového nastavení se ještě výhoda trestného kopu naskytla vsetínské jedenáctce, jenže ta ji taktéž nezužitkovala. Po této situaci oznámil zvukem píšťalky nestranně rozhodující arbitr Julínek konec střetnutí.
Na závěr nutno dodat, že výsledek je vzhledem k vývoji hry v obou poločasech spravedlivý. V prvém tahal za delší konec domácí soubor, po obrátce vsetínský. Olomoučtí tak poprvé v jarní části nebodovali naplno, naopak Vsetínští ze dvou zájezdů na Hanou přivážejí dva velmi cenné body.

Sestava Vsetína: Eliáš – Maček, Dulík, Šulák, Matyáš (46. min. Novák) – Stuchlík (89. min.
Hruška), Kundrátek, Surovec (85. min. Durmon), Bahounek, Gerža - Mlýnek


 
Utkání
Sobota  26. 3. 2022 
HFK  Olomouc - FC Vsetín
1:1 (1:0)
Sobota 9. 4. 2022 
FK Nové Sady - FC Vsetín
0:0
Pátek15. 4. 2022 15:30
FC Vsetín - Tatran Všechovice
2:0 (1:0)

Středa 20. 4. 2022 16:00
FC Vsetín - FK Šumperk
1:1 (0:1)

Sobota 23. 4. 2022 16:00
FC Viktorie Přerov - FC Vsetín
3:0 (1:0)
Sobota 30. 4. 2022 14:00
FC Vsetín - FC TVD Slavičín
1:1 (0:1)

Sobota 7. 5. 2022
FC Vsetín - SK Hranice
1:3

Sobota 14. 5. 2022 
SK Skaštice - FC Vsetín
7:2
Sobota 21. 5. 2022
FC Vsetín - TJ Valašské Meziříčí
2:0

Sobota 28. 5. 2022 
Holešov, - Vsetín 
4:2
Sobota 4. 6. 2022 16:00
Vsetín - Bzenec

Neděle 12. 6. 2022 17:00
Kozlovice - Vsetín

Sobota 18. 6. 2022 16:00
Vsetín - Strání

Partneři

Výsledek obrázku pro ofs vsetínAktuální články
LOUČENÍ SE SEZONOU, ALE I OBĚMA TRENÉRY

FC Vsetín z.s. – FC Strání3 : 0 (3 : 0) V posledním utkání divize „E“ soutěžního ročníku 2021-2022 přivítali...

 
MIČEGOVI VYŠLA DERNIERA, VSETÍN V POSLEDNÍM ZÁPASE PORAZIL FC STRÁNÍ

Úspěšnou derniéru má za sebou Miroslav Mičega. Slovenský kouč v posledním zápase letošního ročníku Divize E dovedl fotbalisty Vsetína...

 
VSETÍN POCTIVÝM VÝKONEM VYPROVODIL FC STRÁNÍ Z DIVIZE

Miroslav Mičega (trenér Vsetín) : "Kluci vzali poslední utkání sezony vážně a já jim za to děkuji. Rozhodli jsme v prvním poločase, kdy...

 
TOMÁŠ MLÝNEK ZASLOUŽENĚ VYDOLOVAL PRO VSETÍN BOD Z KOZLOVIC
 
ZLOMILI NEPŘÍZNIVOU TRADICI
 
NEPŘÍLIŠ VYDAŘENÝ ZÁPAS
 
VSETÍN NEMĚL DOMA PROTI BZENCI GÓLOVOU ŠŤÁVU
 
POSLEDNÍ DVA DOMÁCÍ MISTROVSKÉ ZÁPASY SEZONY
 
OD OUTSIDERA ODJELI S PRÁZDNOU
 
SFK ELKO HOLEŠOV - FC VSETÍN 4:2
 
FACEBOOK - ŽENY
100 let kopané
110 let kopané
 
RSS