Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

PARTIK KUNDRÁTEK - ROZHOVOR PRO VALAŠSKÝFOTBAL.COM

31.03.2022 | Martin Němec (www.valasskyfotbal.com)

Patrik Kundrátek je se svým o minutu starším dvojčetem Lukášem odchovancem Baníku Ostrava. Prošel tam všemi věkovými kategoriemi až po juniorku a B tým. "Mám dokonce i jeden start za áčko pod trenérem Látalem. Bylo tehdy těžké se tam dostat do prvního týmu přes hráče typu Fantiše, Lukeše nebo Frydrycha. Tam to byl samý třicátník. To není jako dnes, kdy vejdete do kabiny áčka a jsou tam kluci málo přes dvacet," vzpomíná na ostravské časy Patrik Kundrátek, který si zahrál i druhou ligu v Třinci.

Baník ho i s bratrem posílal na pravidelná hostování třeba do Krnova nebo Bruntálu. Třetí ligu si zahrál v Rýmařově. "Do Bruntálu a Krnova jsme jezdli z Baníku jen na předzápasový trénink a zápas. To samé bylo, když jsem byl rok v Rakousku. První půlrok byl fotbalově slabý. Nebýt nás třech Čechů, fotbal by tam hodně plakal. Druhý půlrok na úrovni jejich 5. ligy už byl o něčem jiném. To mi připomínalo kvalitou třetí ligu," vrací se vsetínská posila k rakouskému angažmá.

Jak se zkušený krajní obránce dostal z posledního angažmá z Hlučína na Vsetína?  "Znám se se vsetínským hráčem Markem Novákem. Slovo dalo slovo, spojil jsem se i s trenérem Mičegou, a i když jsem měl i jiné nabídky, tak jsem se jednoznačně rozhodl pro Vsetín. To, že to bylo správné rozhodnutí, se mi potvrdilo i při jednání s předsedou kluvu panem Říhou, který se mnou komunikuje a stará se, abychom měli jak tréninkový, tak zápasový servis. Je to úplně jiné než v Hlučíně. Tam to bylo výborné do změny majitele. Ten ale odešel do Opavy a přišel bývalý šéf třetiligových Petřkovic. Rozprášil se kádr, zůstal jen brankář a my jako obránci. Sice jsem dostal novou smlouvu, ale v klubu se mi nelíbila atmosféra, proto jsem uvítal nabídku Vsetína na změnu," popisuje Kundrátek svůj přesun na Valašsko.

Kundrátek má za sebou jedno přípravné utkání a také mistrák v Holici s HFK. "Měl jsem týden problémy s lýtkovým svalem, ale na první utkání jsem se těšil. Bylo to takové nervózní na první zápas. Báli jsme se hrát, nešla nám mezihra a po hloupé chybě, kdy neuklidíme odkop, útočník to vypíchne a skóruje, jsme museli dotahovat. Soupeř zalezl v deseti a těžko jsme to dobývali. I tak se bod z venku ale počítá a příště to bude určitě lepší," věří Kundrátek.

A co bude v létě. Kdyby Patrik pokračoval v dresu Vsetína, nedorazilo by i jeho dvojče Lukáš? "Brácha hraje za Vratimov, taky by možná chtěl změnu, ale to je ještě daleko. O této možnosti jsme se třeba i bavili. No a třeba se sejdeme v dalším společném angažmá na Valašsku," dodává zkušený krajní obránce.

Foto : Julius Ficek
Posily FC Vsetín, pro jarní část sezony.
Zleva: Patrik Kundrátek, Tomáš Mlýnek a Adam Bahounek

 
Utkání
Sobota  26. 3. 2022 
HFK  Olomouc - FC Vsetín
1:1 (1:0)
Sobota 9. 4. 2022 
FK Nové Sady - FC Vsetín
0:0
Pátek15. 4. 2022 15:30
FC Vsetín - Tatran Všechovice
2:0 (1:0)

Středa 20. 4. 2022 16:00
FC Vsetín - FK Šumperk
1:1 (0:1)

Sobota 23. 4. 2022 16:00
FC Viktorie Přerov - FC Vsetín
3:0 (1:0)
Sobota 30. 4. 2022 14:00
FC Vsetín - FC TVD Slavičín
1:1 (0:1)

Sobota 7. 5. 2022
FC Vsetín - SK Hranice
1:3

Sobota 14. 5. 2022 
SK Skaštice - FC Vsetín
7:2
Sobota 21. 5. 2022
FC Vsetín - TJ Valašské Meziříčí
2:0

Sobota 28. 5. 2022 
Holešov, - Vsetín 
4:2
Sobota 4. 6. 2022 16:00
Vsetín - Bzenec

Neděle 12. 6. 2022 17:00
Kozlovice - Vsetín

Sobota 18. 6. 2022 16:00
Vsetín - Strání

Partneři

Výsledek obrázku pro ofs vsetínAktuální články
LOUČENÍ SE SEZONOU, ALE I OBĚMA TRENÉRY

FC Vsetín z.s. – FC Strání3 : 0 (3 : 0) V posledním utkání divize „E“ soutěžního ročníku 2021-2022 přivítali...

 
MIČEGOVI VYŠLA DERNIERA, VSETÍN V POSLEDNÍM ZÁPASE PORAZIL FC STRÁNÍ

Úspěšnou derniéru má za sebou Miroslav Mičega. Slovenský kouč v posledním zápase letošního ročníku Divize E dovedl fotbalisty Vsetína...

 
VSETÍN POCTIVÝM VÝKONEM VYPROVODIL FC STRÁNÍ Z DIVIZE

Miroslav Mičega (trenér Vsetín) : "Kluci vzali poslední utkání sezony vážně a já jim za to děkuji. Rozhodli jsme v prvním poločase, kdy...

 
TOMÁŠ MLÝNEK ZASLOUŽENĚ VYDOLOVAL PRO VSETÍN BOD Z KOZLOVIC
 
ZLOMILI NEPŘÍZNIVOU TRADICI
 
NEPŘÍLIŠ VYDAŘENÝ ZÁPAS
 
VSETÍN NEMĚL DOMA PROTI BZENCI GÓLOVOU ŠŤÁVU
 
POSLEDNÍ DVA DOMÁCÍ MISTROVSKÉ ZÁPASY SEZONY
 
OD OUTSIDERA ODJELI S PRÁZDNOU
 
SFK ELKO HOLEŠOV - FC VSETÍN 4:2
 
FACEBOOK - ŽENY
100 let kopané
110 let kopané
 
RSS