Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

VÍTĚZSTVÍ VŮLE SILNÉ BOJOVÉ MORÁLKY

02.11.2021 | Jiří Kořínek

TJ Strání – FC Vsetín z. s.
0 : 1 (0 : 1)

Již tak k zdecimovanému mužstvu Vsetína způsobeného spoustou zranění, přibyl v průběhu týdne navíc nemocný Šulák, a tak k souboji do dalekého Strání odcestoval tým pouze s náhradním gólmanem a jedním hráčem do pole.!! Před utkáním převládaly v táboře hostů značné obavy o konečný výsledek, neboť celkem pět hráčů základní sestavy nastoupilo s velkým sebezapřením. I přes všechna tato úskalí podal tým výborný, bojovný a kolektivní výkon, a po nesmírně obětavé hře ve všech řadách dokázal přivézt z horké půdy velmi cenné vítězství.
Vsetínští vyhráli los a zahájili střetnutí s podporou silného větru. Již ve třetí minutě zahrávali rohový kop, který však domácí obrana bez problému odvrátila. Po této standartní situaci se další část boje odehrávala především ve středu pole se spoustou nepřesností na obou stranách. Domácí postupem času převzali iniciativu a vytvořili si mírnou územní převahu. Začali hrozit zejména z křídelních prostorů a následnými centry do pokutového území Valachů, kam nabíhali jejich hrotoví útočníci. Po jedné takové akci v 10. minutě musel zasahovat gólman Eliáš, kdy nebezpečný nákop Jahody s přehledem zlikvidoval. O něco později napodobil svého spoluhráče Holík, s jehož prudkým centrem si Eliáš rovněž poradil. Hráči Vsetína kontrovali v 17. minutě, když po úniku Gerži a střele Naňáka se pro změnu vyznamenal domácí brankář Pjajko. To byl však jeden ze sporadických protiútoků hostů. Domácí byli aktivnější a neustále dotírali na hostující obranu. Ovšem žádnou „gólovku“ si nevytvořili, neboť vsetínští zadáci, včetně mladého Horáka, pracovali naprosto bezchybně. Především oba stopeři Dulík s Matyášem vyhrávali vesměs vzdušné i osobní souboje. Postupem času však hosté zpřesnili přihrávky a díky záložní formaci hru v poli srovnali. Ve 32. minutě založil rychlý útok Stuchlík, následně vystřelil, ale trefil pouze domácího obránce Říháka. Od něj se míč odrazil k Deklevovi, ovšem ten zakončil ránou vysoko nad. Poté zasáhla jeho tým další velká rána. Hrací plochu musel v 39. minutě kvůli nezaviněnému zranění opustit dobře bojující Novák, kterého nahradil nezkušený mladík Pniok. O něco později zahrozil na protější straně domácí Horňák, avšak i on byl v zakončení naprosto neškodný. Hosté spoléhali hlavně na bleskové výpady do soupeřovy obrany, což se jim vyplatilo v 41. minutě. V ní chyboval ve středu pole Hruboš, čehož využil vsetínský Stuchlík, jenž postupoval z pravé strany zcela sám na gólmana Pjajka. Svou velkou příležitost chytil pořádně „za pačesy“ a střelou po zemi podél vybíhajícího Pjajka zajistil pro svůj tým trochu překvapivé vedení....

....Vsetínští měli štěstí ve 43. minutě, kdy po trestném kopu z třiceti metrů našel Jahoda přesně hlavu Moďorošiho, jenž orazítkoval břevno Eliášovy svatyně. Ještě těsně před koncem první půle měl na kopačkách vyrovnání znovu Moďoroši, jenže téměř z bezprostřední blízkosti se mezi tři tyče netrefil, za což snesl velkou kritiku domácího publika.
Nástup do druhé poloviny patřil opět domácím. S větrem v zádech se snažili zatlačit hosty do defenzívy, kteří povětrnostní podmínky v první půli téměř nevyužili. Ve 48. minutě unikl zprava domácí Sedláček, na jehož centr mířený do oblasti malého čtverce naštěstí pro Valachy nikdo nedosáhl. Hosté se v dalších minutách pomalu z tlaku vymanili a vrátili se k rychlým protiútokům, na které se soustředili před obrátkou. V 60. minutě po vtipné narážečce Vítka zaútočil po kraji pravé lajny Stuchlík, vtipně uvolnil nabíhajícího aktivně hrajícího Naňáka, ale jeho střela skončila v úctyhodné vzdálenosti od domácí branky. Stránští, ve snaze stav utkání srovnat, případně překlonit misky vah na svou stranu, se všemocně drali do útoku, avšak ztroskotávali na pozorné hře všech vsetínských zadáků, jimž mnohdy v obranné činnosti výrazně pomáhala záložní řada. Především Dekleva profesorsky dirigoval hru, ale i ostatní v této formaci za vsetínským špílmachrem nezaostávali. Je taky třeba vyzvednout vsetínské nebezpečné brejky zleva, kde v tomto zápase naprosto bezchybný a spolehlivý Surovec čítankově spolupracoval s Geržou. Jejich časté výpady několikrát nedovoleně zastavovali jen za cenu faulů domácí obránci. V poslední dvacetiminutovce se s ubíhajícím časem vkrádala na domácí kopačky čím dál větší nervozita a podobně jako Vsetínským, i jim silný vítr v zádech dělal spíše problémy, než aby byl výhodou. V 73. minutě si však vytvořili velkou příležitost, když po pravé straně unikl Holík, jehož velmi nebezpečný centr po zemi proletěl napříč malým čtvercem a ke zklamání domácího obecenstva na něj nikdo nedosáhl. Naopak Vsetínští se mohli podruhé radovat v 77. minutě, kdy po velkém závaru v šestnáctce vypálil nejprve Naňák do hradby těl, po něm ho následoval ještě Pniok, ale ani on úspěšně nezakončil. Ke konci utkání se ještě domácí všemožně snažili docílit alespoň vyrovnávací branky, ale jako už mnohokrát během hrací doby naráželi na tvrdý a neoblomný vsetínský beton, který změnu stavu již v žádném případě nepřipustil.

Výkon vsetínského celku v tomto střetnutí byl vysoce taktický a více než příkladný. Všichni hráči na ploše si během devadesáti minut zřejmě sáhli až na samotné dno svých fyzických sil, za což byli odměněni zaslouženým vítězstvím.

Zisk 23 bodů a páté místo po podzimní části divizní soutěže je nejlepším umístěním klubu v dosavadní novodobé historii v rámci samostatné České republiky.
Závěrem je třeba podotknout, že situace, do které se dostal vsetínský tým před samotným zápasem, týkající se velmi nízkého počtu hráčů, se snad již nikdy v budoucnu nebude opakovat!!

Sestava Vsetína: Eliáš – Horák, Dulík, Matyáš, Surovec – Stuchlík, Dekleva, Vítek, Naňák,
Gerža – Novák (39. min. Pniok)

Poděkujme tedy všem hráčům, trenérům, funkcionářům, fanouškům, i těm dalším, kteří se o fotbal ve Vsetíně starají a popřejme jim zaslouženou a dlouhou „zimní fotbalovou dovolenou“. A dále hodně zdraví, osobní, rodinné i sportovní pohody v novém roce, a již dnes se těšme na jarní odvetnou část soutěže, která bude ještě určitě velmi zajímavá.

 
Utkání
Sobota  26. 3. 2022 
HFK  Olomouc - FC Vsetín
1:1 (1:0)
Sobota 9. 4. 2022 
FK Nové Sady - FC Vsetín
0:0
Pátek15. 4. 2022 15:30
FC Vsetín - Tatran Všechovice
2:0 (1:0)

Středa 20. 4. 2022 16:00
FC Vsetín - FK Šumperk
1:1 (0:1)

Sobota 23. 4. 2022 16:00
FC Viktorie Přerov - FC Vsetín
3:0 (1:0)
Sobota 30. 4. 2022 14:00
FC Vsetín - FC TVD Slavičín
1:1 (0:1)

Sobota 7. 5. 2022
FC Vsetín - SK Hranice
1:3

Sobota 14. 5. 2022 
SK Skaštice - FC Vsetín
7:2
Sobota 21. 5. 2022
FC Vsetín - TJ Valašské Meziříčí
2:0

Sobota 28. 5. 2022 
Holešov, - Vsetín 
4:2
Sobota 4. 6. 2022 16:00
Vsetín - Bzenec

Neděle 12. 6. 2022 17:00
Kozlovice - Vsetín

Sobota 18. 6. 2022 16:00
Vsetín - Strání

Partneři

Výsledek obrázku pro ofs vsetínAktuální články
LOUČENÍ SE SEZONOU, ALE I OBĚMA TRENÉRY

FC Vsetín z.s. – FC Strání3 : 0 (3 : 0) V posledním utkání divize „E“ soutěžního ročníku 2021-2022 přivítali...

 
MIČEGOVI VYŠLA DERNIERA, VSETÍN V POSLEDNÍM ZÁPASE PORAZIL FC STRÁNÍ

Úspěšnou derniéru má za sebou Miroslav Mičega. Slovenský kouč v posledním zápase letošního ročníku Divize E dovedl fotbalisty Vsetína...

 
VSETÍN POCTIVÝM VÝKONEM VYPROVODIL FC STRÁNÍ Z DIVIZE

Miroslav Mičega (trenér Vsetín) : "Kluci vzali poslední utkání sezony vážně a já jim za to děkuji. Rozhodli jsme v prvním poločase, kdy...

 
TOMÁŠ MLÝNEK ZASLOUŽENĚ VYDOLOVAL PRO VSETÍN BOD Z KOZLOVIC
 
ZLOMILI NEPŘÍZNIVOU TRADICI
 
NEPŘÍLIŠ VYDAŘENÝ ZÁPAS
 
VSETÍN NEMĚL DOMA PROTI BZENCI GÓLOVOU ŠŤÁVU
 
POSLEDNÍ DVA DOMÁCÍ MISTROVSKÉ ZÁPASY SEZONY
 
OD OUTSIDERA ODJELI S PRÁZDNOU
 
SFK ELKO HOLEŠOV - FC VSETÍN 4:2
 
FACEBOOK - ŽENY
100 let kopané
110 let kopané
 
RSS