Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

DOMA SKOLILI TRADIČNÍHO RIVALA

30.08.2020 | Jiří Kořínek

FC Vsetín z.s. – FC TVD Slavičín
1 : 0 ( 0 : 0)

Kdo vážil cestu v sobotním odpoledni na vsetínskou Tyršovku, rozhodně nelitoval. Viděl totiž oboustranně vynikající zápas, hraný zejména v prvním poločase v enormním tempu a nasazení. Domácí byli po většinu utkání o něco lepším celkem a zaslouženě dosáhli tříbodového vítězství, které na svém trávníku již nezaznamenali nad odvěkým protivníkem pěknou řádku let.
Domácí celek, povzbuzen vítězstvím na půdě nebezpečného HFK Olomouc, nastoupil do zápasu velmi aktivně. Již v 1. minutě zatáhl míč po pravé straně rychlonohý Mydlář, jehož následný centr do pokutového území vystrašil hostujícího brankáře Jelínka. O několik minut později zaujal krásný průnik Kovaříka po levé straně, který přesnou přízemní přihrávkou napříč šestnáctkou našel kopačky Mišinského, jenž však netrefil ve vyložené pozici míč, jak by si sám představoval a hostující svatyni minul. Poté se hosté přece jen osmělili a v 9. minutě zahrávali rohový kop, který ale vsetínská obrana lehce odvrátila. Ve 12. minutě měl tutéž výhodu Vsetín, hlavička Dulíka skončila jen těsně vedle pravé tyče. První větší příležitost hostů se naskytla v 18. minutě, když měli těsně před velkým čtvercem výhodu rozehrání trestného kopu. Střela Školníka skončila ale vysoko nad. Ihned na to domácí tým založil bleskovou akci Šulákem, na jejímž konci byl Kovařík a jen díky obětavosti brankáře Jelínka neskončil míč v síti. Domácí hráči v této fázi hry předváděli velmi rychlé a nápadité kombinace, které hostující obrana jen stěží likvidovala. Ovšem Slavičínští nezůstávali nikterak pozadu. Zejména díky nestárnoucímu Švachovi, jenž zakládal po stranách většinu útoků, museli být domácí zadáci před vysunutými tykadly Mezírkou a Školníkem stále v nejvyšší obezřetnosti. Možnost jít do vedení měli hosté ve 28. minutě, kdy po nešťastné ruce Mačka nařídil téměř z hranice „velkého vápna“ hlavní rozhodčí Kouřílek přímý kop na branku Eliáše, ale k radosti domácích hráčů a diváků nastřelil Švach pouze dobře postavenou zeď. Ještě jedna možnost se naskytla hostům ve 30. minutě, kdy po závaru v domácím pokutovém území nastřelil Kalus tyč. To ale bylo prakticky v prvním poločase ze strany Slavičína vše. Ve zbývajících minutách se hra odvíjela převážně před jejich šestnáctkou, a také i uvnitř, když do stoprocentních možností se dostal krátce po sobě dvakrát Mydlář, avšak se zakončením byl v obou případech velice na štíru....

.....Začátek druhé půle se jevil prakticky vyrovnaný, hosté však působili aktivněji. Naopak domácí předčili svého soka bojovností a důrazem. Hra se přelévala z jedné strany na druhou a stále se bylo nač dívat. Postupem času ale Vsetínští přebrali iniciativu a častěji se dostávali na polovinu protivníka. Možnost ke skórování si však ani jedno z mužstev nevytvořilo. Až přišla 67. minuta hry, kdy po ruce jednoho z hostujících hráčů měli možnost zahrávat trestný kop domácí. K míči se postavil Mišinský a fantastickou, nechytatelnou, přesně mířenou technickou střelou z téměř pětadvaceti metrů, vymetl v levém horním rohu Jelínkovy branky všechny pavučiny, které tam visely a poslal svůj celek do zaslouženého vedení. Kdo by si z přítomných myslel, že Vsetínští budou svůj náskok pouze bránit, byl v zápětí vyveden z omylu. Domácí nadále hýřili pohybem a iniciativou a zejména příchodem Gerži, se jejich úderná síla ještě zvýšila. Hostům se naskytla příležitost ke srovnání stavu v 78. minutě, kdy se tvrdé střele Staňka po zemi postavil do cesty na malém čtverci Matůš a velmi obětavým zákrokem jeho ránu odvrátil na roh. Nápor hostů, pokud se to dá takto vůbec nazvat, vrcholil v době nastavení, kdy dostali výhodu zahrávání trestného kopu z levé strany, do něhož se zapojil i gólman Jelínek. Domácí Maček ale odhlavičkoval míč s přehledem do bezpečí a naopak Vsetínští své vedení mohli ještě navýšit. Při ostrém výpadu čtyř hráčů na jednoho slavičínského však hlavní arbitr tento skvělý zápas, který nechal všechny diváky po celou dobu v napětí, závěrečným hvizdem v 94. minutě ukončil.
Za toto galapředstavení, jehož se zúčastnili všichni aktéři na hrací ploše, je třeba oběma stranám poděkovat. Předvedli totiž ve vysoce korektním střetnutí výkon, který vsetínský svatostánek nezažil již velmi dlouho. Domácí svým vítězstvím neskutečně potěšili všechny své fanoušky, získali plný bodový zisk a potvrdili, že jejich hra má v poslední době silně stoupající tendenci.

Sestava Vsetína: Eliáš – Maček, Dulík, Matůš, Naňák (89. min. Doležal) – Mydlář (83. min.
Leskovjan), Vítek, Surovec (64. min. Gerža) – Kovařík, Mišinský
(77. min. Zuzaňák), Šulák

FOTO:  J. FICEK

 
Utkání
SEZONA 2020 / 2021 (podzim)

1. kolo 

Šumperk - FC Vsetín 0:0 (0:0)

 

2. kolo

FC Vsetín - Všechovice 0:1 (0:0)

 

3. kolo

HFK Olomouc - FC Vsetín 2:3 (2:0)

 

4. kolo

FC Vsetín - FC  Slavičín    1:0 (0:0)

 

5. kolo

Skaštice – FC Vsetín  0:0


 

6. kolo

FC Vsetín - Viktoria Přerov

4:0 (2:0)

 

7. kolo

Neděle 20. 9. 2020 15:30

FK ozlovice - FC Vsetín  3:2  (0:1)

 

8. kolo

Sobota 26. 9. 2020 14:00

FC Vsetín - Bzenec

 

9. kolo

Sobota 3. 10. 2020 15:00

Valašské Meziříčí – FC Vsetín

 

 

10. kolo

Sobota 10. 10. 2020 14:00

FC Vsetín - Strání

tráva Tyršova 2020003A2E1002

 

11. kolo

Neděle 18. 10. 2020 10:15

Brumov – FC Vsetín

 

 

12. kolo

Sobota 24. 10. 2020 14:30

Hranice – FC Vsetín

 

13. kolo

Sobota 31. 10. 2020 14:00

FC  Vsetín - Nové Sady
Partneři

Výsledek obrázku pro ofs vsetínAktuální články
V PONDĚLÍ NA FOTBAL !!

V PONDĚLÍ 28. ZÁŘÍ DOHRÁVÁME  PŘELOŽENÝ  ZÁPAS  PROTI  TJ SLOVAN BZENEC.ZÁPAS  ZAČÍNÁ  KLASICKY VE 14:00

 
STAROSTA VSETÍNA, PAN JIŘÍ RŮŽIČKA : "NA SPORTU ŠETŘIT NECHCEME"

Dnes se na sociálních  sítích objevilo krásně povzbudivé video se starostou Vsetína, panem Jiřím Ružičkou, kde hrdě oznamuje...

 
UTKÁNÍ PROTI BZENCI ODLOŽENO NA PONDĚLÍ 28.9.2020

DNEŠNÍ  UTKÁNÍ  PROTI  BZENCI SE NEODEHRAJE Poté, co nám fotbal komplikují covidová omezení a nařízení, tak  nám...

 
JAK V SOBOTU PŘI ZÁPASE?
 
COVIDOVÁ DOPORUČENÍ A NAŘÍZENÍ PRO SOBOTU :
 
SOBOTU HOSTÍME JIHOMORAVSKÝ TJ SLOVAN BZENEC
 
ROBIN HRUŠKA ZPĚT NA VSETÍNĚ
 
ÚČET ZA KOZLOVICE
 
ŠPANĚLSKO 2014 … ŠPANĚLSKO 2016 …. ŠPANĚLSKO 202?
 
KOZLOVICE
 
FACEBOOK - ŽENY
100 let kopané
110 let kopané
 
  
RSS