Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

KOZLI VALACHY NESEŽRALI

30.09.2019 | Jiří Kořínek

FC Vsetín z.s. – FC Kozlovice
0 : 0
Opět, jako už poněkolikáté, nastoupili vsetínští hráči v nekompletním složení k dalšímu utkání středomoravské divize. Tentokrát znovu proti jednomu z favoritů soutěže, mužstvu, ve kterém se to jen hemžilo velmi ostřílenými hráči, některými i s prvoligovými a třetiligovými zkušenostmi. Nechybělo mnoho a mohl se zrodit další překvapivý výsledek.
Domácí mladíci se však svého soupeře vůbec nezalekli a vstoupili do zápasu pěkně zostra. Úvodní minuty byli zcela v jejich režii. Útoky se na branku hostů řítily z obou stran a hostující obránci se měli co ohánět. Postupně však tlak Vsetínských eliminovali a byli to právě oni, kteří si vytvořili i první brankové příležitosti. V 7. minutě po centru zprava do pokutového území odvrátil nebezpečí před nabíhajícím Přikrylem v posledním okamžiku hlavou Dulík na rohový kop. O čtyři minuty později to již před domácí brankou vypadalo velmi nebezpečně a jen díky výbornému zákroku gólmana Eliáše po střele Schlehra valašský tým neinkasoval. V 11. minutě se hostům nabídla další možnost v podobě zahrávání trestného kopu z hranice velkého čtverce. Naštěstí pro Vsetínské však skončil míč pouze ve zdi. V 16. minutě unikl po levé straně Galetka, ale jeho následná střela z dvaceti metrů skončila mimo brankový prostor. Po této kozlovické desetiminutovce se o slovo přihlásili i Vsetínští. V 18. minutě se odhodlal k sólu z pravé strany Řeřucha, míč putoval přes Surovce k Hořelicovi, jehož prudký centr před nabíhajícím Geržou uklidil do zámezí Král....

....Vývoj utkání poznamenala 20. minuta, v níž po vzájemném napadení byli vyloučeni na straně domácích Naňák a na straně hostů Strašák. Tato situace měla překvapivě lepší vliv na domácí, kteří od tohoto okamžiku byli lepším mužstvem. Začali svého protivníka přehrávat a vytvářeli si i první šance. V 31. minutě se ocitl těsně za šestnáctkou v dobré palebné pozici Surovec, ovšem míč nezpracoval tak, jak by si sám představoval, a vyslal jen slabou střelu na brankáře Konečného. Poté se o několik okamžiků později blýskl prudkou ránou Řeřucha, po které musel Konečný vytasit parádní zákrok. Do konce první půle byli Vsetínští stále aktivnější, jenže žádnou brankovou příležitost si již nevytvořili.
I vstup do druhého poločasu patřil Vsetínským. Zásluhou středové osy, v níž tentokrát vynikal rozehrávkou a přehledem Foltýn, si vytvořili mírnou převahu a hrálo se převážně na polovině hostů. V 54. minutě se naskytla standartní situace i domácímu mužstvu, ovšem Foltýn nejprve trefil zeď a z „opakovačky“ branku přestřelil. Hosté po obrátce zahrozili až v 60. minutě, kdy Kyselák vyslal střelu z dvaceti metrů, po níž však Eliáš nemusel zasahovat. V 65. minutě se vydal na zteč aktivní Řeřucha, avšak nepříliš silný projektil po zemi Konečný bez problémů zlikvidoval. Mohlo však udeřit v 68. minutě na protější straně, když po centru Střelce nedosáhl na míč jen těsně Nekuda. Další možnost se naskytla „Kozlům“ v 72. min., v níž Přikryl mířil jen několik centimetrů nad břevno. V těchto okamžicích byli hosté aktivnější, domácí obrana však stála pevně na nohou a soupeře do žádných brankových možností nepustila. V 78. minutě znovu měli možnost ke skórování domácí, Surovcův trestný kop však hostujícímu celku starosti nenadělal. Ovšem nakonec všechny tři body mohly zůstat doma, neboť po velkém závaru v 83. minutě v kozlovickém trestném území vykopával míč již za překonaným Konečným z brankové čáry Řehák. V závěrečných minutách se ale oba celky soustředily především na plnění defenzívních úkolů se snahou zbytečně neinkasovat. Tato taktika se jim vydařila, a tak po devadesáti minutách utkání nemělo vítěze.
Vzhledem k průběhu utkání je remíza spravedlivá, protože „každý chvilku tahal pilku“. Jedinou kaňkou kromě vyloučených byla místy až příliš tvrdá hra hostů, kterou s přehledem pískající hlavní rozhodčí Polák „ocenil“ šesti žlutými kartami proti třem domácím.
Velkým kladem vsetínského celku je skutečnost, že zásluhou výborně hrající obrany a vynikajícího Eliáše již ve čtvrtém střetnutí po sobě udržel čisté konto. A naopak záporem je fakt, že doposud v osmi odehraných zápasech vstřelilo mužstvo Vsetína pouze šest branek. Doufejme, že ve zbývajících střetnutích se vsetínští střelci najdou a své doposud nízké brankové konto patřičně navýší.

Sestava Vsetína: Eliáš – Naňák, Dulík, Maček, Mydlář – Řeřucha, Gerža (76.min. Leskovjan, Vítek, Foltýn, Surovec – Hořelica (88. min. Zuzaňák)

 
Utkání
ZIMNÍ  PŘÍPRAVA 2020:

SO 25.ledna: 
Zlín B  (na Vršavě od 13:00)

SO 1.února
Uherský Brod (14:00 v Uh. Brodu)

SO 08. února:
Nové Mesto (na Slovensku, od 11:00 )  

SO 22. února :
Trenčianské Stankovce (v Trenčíně, od 15:00)

SO 29. února:
Nový Jičín (v Jičíně  od 10:15)  

SO 14.března :
Luhačovice

PŘÍPRAVNÉ  UTKÁNÍ  V LUHAČOVICÍCH  ZRUŠENO
Partneři

Výsledek obrázku pro ofs vsetínAktuální články
LETOŠNÍ SEZONA SKONČILA

Jak se dalo (bohužel) očekávat, letošní sezona byla ukončena.  Nikdo nepostupuje. Nikdo nesestupuje. Celá sezona se bude  opakovat....

 
RADEK VÍTEK V MANCHESTER UNITED !!

V dnešní nelehké době, kdy máme sport přibržděný, však fotbalový život přináší i příjemné příběhy : Dnešní tisk...

 
OMEZENÍ SPORTU TRVÁ

Máme za sebou apríl. Doba covidová trvá. Stav nouze trvá. Sportoviště uzavřená. Žádná změna. Podle epidemiologů bude krize kulminovat...

 
HISTORICKÉ KRONIKY ONLINE
 
FASTAV CUP 2020
 
ÚTERÝ 17.3.2020 - FOTBALOVÝ DEN "D"
 
TYRŠOVKA - SPORTOVIŠTĚ VSETÍNSKÉ SPORTOVNÍ - UZAVŘENA
 
... ZDÁ SE, ŽE JE VYMALOVÁNO.
 
DO KONCE MĚSÍCE BŘEZNA VYHLAŠUJEME FOTBALOVOU KARANTÉNU
 
ROZHODNUTÍ ŘÍDÍCÍ KOMISE PRO MORAVU
 
FACEBOOK - ŽENY
100 let kopané
110 let kopané
 
  
RSS