Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

KOZLI VALACHY NESEŽRALI

30.09.2019 | Jiří Kořínek

FC Vsetín z.s. – FC Kozlovice
0 : 0
Opět, jako už poněkolikáté, nastoupili vsetínští hráči v nekompletním složení k dalšímu utkání středomoravské divize. Tentokrát znovu proti jednomu z favoritů soutěže, mužstvu, ve kterém se to jen hemžilo velmi ostřílenými hráči, některými i s prvoligovými a třetiligovými zkušenostmi. Nechybělo mnoho a mohl se zrodit další překvapivý výsledek.
Domácí mladíci se však svého soupeře vůbec nezalekli a vstoupili do zápasu pěkně zostra. Úvodní minuty byli zcela v jejich režii. Útoky se na branku hostů řítily z obou stran a hostující obránci se měli co ohánět. Postupně však tlak Vsetínských eliminovali a byli to právě oni, kteří si vytvořili i první brankové příležitosti. V 7. minutě po centru zprava do pokutového území odvrátil nebezpečí před nabíhajícím Přikrylem v posledním okamžiku hlavou Dulík na rohový kop. O čtyři minuty později to již před domácí brankou vypadalo velmi nebezpečně a jen díky výbornému zákroku gólmana Eliáše po střele Schlehra valašský tým neinkasoval. V 11. minutě se hostům nabídla další možnost v podobě zahrávání trestného kopu z hranice velkého čtverce. Naštěstí pro Vsetínské však skončil míč pouze ve zdi. V 16. minutě unikl po levé straně Galetka, ale jeho následná střela z dvaceti metrů skončila mimo brankový prostor. Po této kozlovické desetiminutovce se o slovo přihlásili i Vsetínští. V 18. minutě se odhodlal k sólu z pravé strany Řeřucha, míč putoval přes Surovce k Hořelicovi, jehož prudký centr před nabíhajícím Geržou uklidil do zámezí Král....

....Vývoj utkání poznamenala 20. minuta, v níž po vzájemném napadení byli vyloučeni na straně domácích Naňák a na straně hostů Strašák. Tato situace měla překvapivě lepší vliv na domácí, kteří od tohoto okamžiku byli lepším mužstvem. Začali svého protivníka přehrávat a vytvářeli si i první šance. V 31. minutě se ocitl těsně za šestnáctkou v dobré palebné pozici Surovec, ovšem míč nezpracoval tak, jak by si sám představoval, a vyslal jen slabou střelu na brankáře Konečného. Poté se o několik okamžiků později blýskl prudkou ránou Řeřucha, po které musel Konečný vytasit parádní zákrok. Do konce první půle byli Vsetínští stále aktivnější, jenže žádnou brankovou příležitost si již nevytvořili.
I vstup do druhého poločasu patřil Vsetínským. Zásluhou středové osy, v níž tentokrát vynikal rozehrávkou a přehledem Foltýn, si vytvořili mírnou převahu a hrálo se převážně na polovině hostů. V 54. minutě se naskytla standartní situace i domácímu mužstvu, ovšem Foltýn nejprve trefil zeď a z „opakovačky“ branku přestřelil. Hosté po obrátce zahrozili až v 60. minutě, kdy Kyselák vyslal střelu z dvaceti metrů, po níž však Eliáš nemusel zasahovat. V 65. minutě se vydal na zteč aktivní Řeřucha, avšak nepříliš silný projektil po zemi Konečný bez problémů zlikvidoval. Mohlo však udeřit v 68. minutě na protější straně, když po centru Střelce nedosáhl na míč jen těsně Nekuda. Další možnost se naskytla „Kozlům“ v 72. min., v níž Přikryl mířil jen několik centimetrů nad břevno. V těchto okamžicích byli hosté aktivnější, domácí obrana však stála pevně na nohou a soupeře do žádných brankových možností nepustila. V 78. minutě znovu měli možnost ke skórování domácí, Surovcův trestný kop však hostujícímu celku starosti nenadělal. Ovšem nakonec všechny tři body mohly zůstat doma, neboť po velkém závaru v 83. minutě v kozlovickém trestném území vykopával míč již za překonaným Konečným z brankové čáry Řehák. V závěrečných minutách se ale oba celky soustředily především na plnění defenzívních úkolů se snahou zbytečně neinkasovat. Tato taktika se jim vydařila, a tak po devadesáti minutách utkání nemělo vítěze.
Vzhledem k průběhu utkání je remíza spravedlivá, protože „každý chvilku tahal pilku“. Jedinou kaňkou kromě vyloučených byla místy až příliš tvrdá hra hostů, kterou s přehledem pískající hlavní rozhodčí Polák „ocenil“ šesti žlutými kartami proti třem domácím.
Velkým kladem vsetínského celku je skutečnost, že zásluhou výborně hrající obrany a vynikajícího Eliáše již ve čtvrtém střetnutí po sobě udržel čisté konto. A naopak záporem je fakt, že doposud v osmi odehraných zápasech vstřelilo mužstvo Vsetína pouze šest branek. Doufejme, že ve zbývajících střetnutích se vsetínští střelci najdou a své doposud nízké brankové konto patřičně navýší.

Sestava Vsetína: Eliáš – Naňák, Dulík, Maček, Mydlář – Řeřucha, Gerža (76.min. Leskovjan, Vítek, Foltýn, Surovec – Hořelica (88. min. Zuzaňák)

 
Utkání
LETNÍ  covidová  PŘÍPRAVA 2020:


SOBOTA  6.ČERVNA
FC VSETÍN - UHERSKÝ BROD
16:00 - Liptál


SOBOTA  13.ČERVNA
FC VSETÍN - NOVÝ  JIČÍN
17:30 - Tyršovka


PÁTEK  19. ČERVNA
FC  VSETÍN - FC FASTAV ZLÍN "B"
18:00 - Vršava


SOBOTA  27. ČERVNA
FC  VSETÍN -  SK HRANICE
17:30 - Tyršovka


PÁTEK  3. ČERVENCE
FC  VSETÍN - TJ VALAŠSKÉ  MEZIŘÍČÍ
17:30 - TyršovkaPŘÍPRAVNÁ  UTKÁNÍ PŘED SEZONOU

1.utkání:
Soupeře a termín upřesníme

2.utkání
Soupeře a termín upřesníme

1. mistrovské utkání:
SOBOTA 8.SRPNA
nebo
NEDĚLE 9.SRPNAPartneři

Výsledek obrázku pro ofs vsetínAktuální články
PŘÍPRAVNÉ DERBY BEZ VÍTĚZE.

Poslední ze serie pokoronavirových přátelských zápasů, před krátkou červencovu přestávkou, skončil bezbrankovou remízou :FC Vsetín -...

 
DALŠÍ PŘÍPRAVNÝ ZÁPAS ...

... proti sousednímu diviznímu Valašskému Meziřící  odehrajeme opět  v  pátek 3. července. Od 17:30. Doma, na...

 
FOTODOKUMENTACE ZE ZLÍNA

Přinášíme další sadu  povedených  totbalových záběrů z utkání FC Fastav Zlín - FC Vsetín. Děkujeme paní Leskovjanové a...

 
PŘÍPRAVNÝ ZÁPAS PROTI HRANICÍM SE NÁM PŘÍLIŠ NEVYVEDL
 
PŘÍPRAVNÉ UTKÁNÍ PROTI HRANICÍM JIŽ V PÁTEK 26. ČERVNA !!
 
FASTAV ZLÍN "B" - FC VSETÍN 4:1
 
PŘÍPRAVNÉ UTKÁNÍ PROTI FASTAV ZLÍN "B"
 
FC VSETÍN - NOVÝ JIČÍN 4:0
 
UTKÁNÍ PROTI N.JIČÍNU JIŽ V 10:15
 
PRVNÍ PŘÍPRAVNÉ UTKÁNÍ ...
 
FACEBOOK - ŽENY
100 let kopané
110 let kopané
 
  
RSS