Martin Němec (Valašskýfotbal.com) a Petr Říha |

VSETÍNU VÝLET NA JIŽNÍ MORAVU K PŘEDEHRÁVCE NEVYŠEL

Ve středu 8.5.2024  FC Fastav Vsetín zajížděl k předehrávce předposleního kola. Protože v původním červnovém termínu se bude v Bzenci dělat nové hřiště. Přestože travička jak mech, luxusní. Ptali jsme se domácích jestli si pro trávník můžeme přijet, až ho srolují, že bychom si ho natáhli na patrně nejstarší trávu na severní Moraně, na Tyršovce. Vsetínský trávník pamatuje ještě pana Ficka, jak zde se svou první měchovou zrcadlovkou naháněl soudružky pionýrky při měsíčku. Za poslední roky pamatujeme kompletní výměnu hřiště ještě divizního Brumova. Letos se bude úplně nové hřiště ve Všechovicích, za 4,5 milionu. Nové hřiště mají u Kroměříže, ve Skašticích, kam zajíždme o víkendu. Zmíněný Bzenec. Pětina fotbalových hřišť v naší divizní skupině je za posedních pár let zcela vyměněná, nová.     

Nicméně, samotné utkání Vsetínu nevyšlo bodově jak si představoval. Nic na plat, že i domácí naši hru chválili a uznale pokyvovali hlavou, že Vsetín byl nejlepší soupeř v letošní sezoně, který se v Bzenci představil. Na to se nehraje, domácí potrestali slabší chvilku na levé straně zálohy deset minut před koncem a rychlou akci zakončili jedným golem utkání, kterému by mnohem více slušela remíza.    

"Utkání se vyvíjelo, jak jsme si přáli. Byli jsme ti, kteří diktovali tempo, byli ti, kterým se musí soupeř přizpůsobit. Byli jsme dobře nachystaní po taktické stránce a kluci v tomto pohledu pracovali precizně. Byli jsme v prvním poločase fotbalovější než soupeř. Věděli jsme do druhého poločasu, že to bude o jedné brance. Bohužel jsme dostali branku po špatně vyřešené herní situaci, po které přišel brejk. Domácí jednu situaci dohráli, my ne. Prohráli jsme ale cítíme, že na bod výkon byl, protože byl kvalitní po celou dobu utkání.
Domácí chtěli hrát proti nám fotbal na velkém a krásném hřišti. Oba týmy útočily a bylo se na co dívat, i když padla jen jedna branka. Byl to výborný test proti takovému soupeřu a i přes porážku si vezmeme ze zápasu to pozitivní. Za chvíli hrajeme další zápas a budeme chcít to nastartovat směrem zisku bodů od dalšího zápasu." poznamenal pro Valašský fotbal trenér Lukáš Pazdera.   

FC Slovan Bzenec - FC Fastav Vsetín 1:0 (0:0)

Branky: 78. Crhan.
Vsetín: Hamza - Dulík, Vítek, Matyáš (81. Martin Mlýnek), Pafka (81. Mikuš) - Venený, Bahounek, Tomáš Mlýnek, Hnilo (59. Strachoň) - Zbranek, Vít Mlýnek (59. Stuchlík). Trenér Lukáš Pazdera.
Lukáš Pazdera (trenér Vsetín)

Aktuální články

VSETÍN ZKOUŠÍ ÚTOČNÍKA BŘEZINU, VE FRÝDKU - MÍSTKU ZTRATIL RYCHLÉ VEDENÍ 2:0

Rychlé vedení 2:0 jim výhru nad soupeřem z vyšší třídy nepřineslo. Fotbalisté divizního Vsetína ve středečním přípravném zápase...

DALŠÍ PŘÍPRAVNÁ UTKÁNÍ A MOL CUP

Upřesnění časů a termínů dalších zápasů, které máme před sebou: Středa 17.7.2024 příprava : MFK Frýdek Místek (MSFL). ...

VSETÍN V PŘÍPRAVĚ PODLEHL HAVÍŘOVU. ZA POSÍLENÉHO SOUPEŘE SKÓROVAL I KUZMANOVIČ

Fotbalisté divizního Vsetína v letní přípravě poprvé narazili. Valaši po středečním úvodním triumfu nad Bílovcem další výhru...