Libor Kopl (Valašský deník) |

VSETÍN SRAZILY NESKUTEČNÉ CHYBY.

Pazdera: "Od některých hráčů očekávám daleko víc." Fotbalistům divizního Vsetína ani druhý jarní výjezd nevyšel podle představ. Valaši po úvodní remíze s HFK Olomouc neuspěli v Kostelci na Hané, kde v 17. kole prohráli 3:4. 

Vsetín, třetí tým tabulky prohrával na Hané už 1:4, aby výsledek v závěrečných deseti minutách zkorigoval, porážku už ale hosté neodvrátili.

„Nebojím se říct, že soupeř byl extrémně produktivní. Z pěti šancí nám dal čtyři góly. My jsme měli šancí daleko víc, ale tak efektivní jsme nebyli. Navíc jsme vyrobili neskutečné individuální chyby, které dokázal Kostelec potrestat,“ říká vsetínský trenér Lukáš Pazdera.

Hosté, kteří nastoupili bez dlouhodobých marodů Zbranka a Stuchlíka, vykartovaného Vítka a nemocného Tomáše Mlýnka, poprvé inkasovali branku v 19. minutě, kdy se po centru do šestnáctky hlavou prosadil Konečný. „Bylo to takřka z ničeho,“ poznamenal Pazdera.

I přes obdrženou branku měli Valaši celý první poločas pod kontrolou. „Byla jenom otázka času, kdy vyrovnáme. Nakonec jsme se prosadili až těsně před přestávkou,“ líčí Pazdera. Trefil se Vít Mlýnek.

„I druhý poločas jsme chtěli pokračovat v aktivní hře, bohužel jsme hned v 53. minutě hrubkou po technické chybě nabídli soupeři pokutový kop,“ povzdechl si hostující kouč.

A zápas se vrátil do scénáře prvního poločasu, kdy Valaši museli výsledek otáčet a hrát do plných.

Vyrovnat mohl Strachoň, ale svůj samostatný únik nevyužil. O dvě minuty později přišel na druhé straně trest a Preisler zvýšil. Vzápětí se prosadil Skalník a bylo to 4:1.

Vsetínští za hrozivého stavu hru zjednodušili, protivníka ke konci střetnutí zatlačili a dvěma brankami výsledek alespoň zkorigovali.

Na vyrovnání už ani přes dva náznaky nedosáhli.
„Z výkonu i výsledku jsem zklamaný. Od některých hráčů očekávám daleko víc. Musíme se rychle zlepšit. V kádru máme patnáct nebo šestnáct hráčů, nyní budeme chtít do sestavy sáhnout. Takto dál hrát nejde,“ ví dobře Pazdera.

Jeho tým nyní čeká domácí souboj s Všechovicemi.

Aktuální články

VSETÍN S PĚTI RŮZNÝMI STŘELCI UDĚLAL SE ŠTERNBERKEM RYCHLÝ PROCES

Trenér Lukáš Pazdera : "Musím říct, že jsme měli raketový nástup a v 11. minutě jsme vedli 0:3. Samozřejmě sebevědomí přirozeně...

VSETÍN MĚL RAKETOVÝ NÁSTUP, PO JASNÉ VÝHŘE 5:1 PŘESKOČIL BZENEC A JE TŘETÍ

Tak brzy hotovo na jaře ještě neměli. Fotbalisté divizního Vsetína v sobotním zápase 21. kola vyřídili domácí Šternberk 5:1 a...

PŘEDSTAVUJEME DALŠÍHO SOUPEŘE: FK ŠTERNBERK

V dalším, v pořadí již šestém utkání jarní části, zajíždějí vsetínští hráči ke zkušenému, ostřílenému a velmi...