Libor Kopl (Valašský deník) |

VSETÍN MĚL RAKETOVÝ NÁSTUP, PO JASNÉ VÝHŘE 5:1 PŘESKOČIL BZENEC A JE TŘETÍ

Tak brzy hotovo na jaře ještě neměli. Fotbalisté divizního Vsetína v sobotním zápase 21. kola vyřídili domácí Šternberk 5:1 a poskočili před Bzenec na třetí místo tabulky. Valaši duel rozhodli třemi brankami v úvodních jedenácti minutách, na jasné výhře se podílelo hned pět střelců. Za domácí debakl mírnil Zifčák z penalty.

„Jsem rád, že jsme potvrdili dobrý výkon ze zápasu se Strání, takto se chceme prezentovat i dál. Od první minuty jsme si šli za třemi body, nakonec jsme vyhráli zcela zaslouženě,“ říká trenér Vsetína Lukáš Pazdera.

O víkendu postrádal vykartovaného stopera Dulíka a taky lehce zraněného Martina Mlýnka. „Nechtěli jsme riskovat delší absenci. V pondělí má vyšetření, nemělo by to být ale nic vážného,“ věří kouč.

I bez dvou hráčů si hosté věděli rady. Vsetínští se na venkovní utkání dobře nachystali a od úvodního hvizdu se hnali za výhrou.

Skóre otevřel hned ve 4. minutě Zbranek, rychle po něm skórovali Matyáš a Vít Mlýnek. V 11. minutě to bylo 0:3! „Nás byl raketový,“ pochvaloval si Pazdera.

Jeho tým byl v úvodu střetnutí nesmírně efektivní, proměnil všechny šance. „Do čeho jsme kopli, to nám tam spadlo. Štěstí, které jsme neměli v minulých zápasech, se nás teď drželo. Taky jsme mu ale museli jít zarputilostí a důrazem napřed,“ ví dobře.

Šternberk se po ledové sprše zvedl, z penalty snížil na 1:3, ale jinak moc nebezpečný nebyl.

„Zbytek zápasu jsme měli plně pod kontrolou,“ tvrdí Pazdera. „Ve druhé půli to bylo o tom, jestli soupeř sníží a zápas ještě zdramatizuje, nebo my přidáme čtvrtou branku a definitivně mu odskočíme, což se i stalo,“ přidal spokojeně.

V 64. minutě se trefil Hnilo a nebylo co řešit. Triumf Valachů završil v závěru Řezníček.

„Jsem rád, že se na výhře podílelo pět střelců, celý tým,“ těší Pazderu.

Vsetínští fotbalisté chtějí zlepšenou formu potvrdit i za týden doma proti Přerovu.

Aktuální články

PŘEDSTAVUJEME DALŠÍHO SOUPEŘE: FK KOZLOVICE

V sedmadvacátém kole divize „E“ se představí celek Vsetína na půdě jednoho z nejnebezpečnějších protivníků, technicky vyspělého,...

ČTVRTÁ KONFRONTACE SE SIGMOU TENTOKRÁT VÍTĚZNÁ PRO NAŠE BARVY

S dnešním soupeřem jsme se v této sezoně potkali čtyřikrát. Třikrát nás hraničtí přesvědčivě porazili, dnes se po výborném výkonu...

FC FASTAV VSETÍN - SK BAŤOV 1:1

Sezona se pomalu nachyluje do svého závěru. Zdá se, že se Vsetín trvaleji uhnízdil, i díky dobrosrdečné povaze svého lodivoda, kterou by...