Roman Dobeš |

U19 VYŠPLHALA ZE SUTERÉNU , AŽ DO 5.PATRA MSDD.

Těsně před sezonou dalo několik hráčů nečekaně přednost pohodlíčku v „pralesních soutěžích“, což výrazně zúžilo náš tým. Letní příprava byla tradičně krátká a s řadou omluv. Již v předešlé sezoně bylo vidět, že týmu by prospělo hrát v jiném rozestavení, o což jsme se v přátelácích snažili, ale dle představ nám to šlo jen s Petřkovicemi. V ostatních zápasech se hráči v novém systému spíše hledali. Vyhlídky tedy nebyly ideální.
Vstup do sezony nemohl být horší. Dvě jasné prohry a byli jsme na konci tabulky. Pak jsme zajížděli do NJ , kde bylo nutné bodovat. Z hráčů byla cítit touha a rozdílový výkon podali Martin Zbranek, Daniel Di Maio, Valdemar Durmon a Tomáš Freund, kteří byli jazýčkem na vahách v klíčových momentech prvních bodů. Poté přijela na Tyršovku Karviná – dnešní vítěz a postupující tým do MSLD. Po vynikajícím výkonu v první půli a velkém štěstí v druhé části, kluci lídra porazili 3-0. Tento zápas byl pozitivním zlomem. Sestava si začala „sedat“, konec prázdnin zlepšil tréninkovou docházku a herní jistota hráčů stoupala. Až na utkání v Opavě, kde na nás nasadili půlku týmu z Áčka (tehdy se ještě tahali s Karvinou o postup), byly naše výkony konstantní a patřící do středu tabulky. Podzim jsme zakončili na odpovídajícím 7.místě.
V zimní pauze byl tým doplněn o tři hráče: brankář Jan Tomek z VKK a navrátilci z žákovských let Ondřej Zbranek a Jakub Vyškovský. Všichni tři citelně vyztužili naše zadní řady. V přípravě jsem klukům naložil slušnou porci náročnosti, a i když nám to v zápasech výsledkově nevycházelo, nabýval jsem pocitu, že bychom se v mistrácích měli herně opět posunout.
Dnes mohu říct, že byl odhad správný. I když nás sužovala zranění a posuny hráčů do mužů, tým to skvěle zvládl, a několikrát dokonce i bez lídrů, což je obzvláště cenné! A s výraznou pomocí šikovných hráčů z U17 předvedl fantastické jaro!!!
Kdo z pamětníků si vzpomene na první krůčky ročníků 2004 a 2006, doplnění chybějícího ročníku 2005 v žácích, i jejich strastiplnou cestu lemovanou převážně porážkami, musí se hluboce uklonit před pracovitostí těchto hráčů.
Jsem rád, že ročník 2003 a 2004 začal konečně v týmu mužů dostávat výraznou minutáž, a především, že dokázali často převyšovat svými dovednostmi starší hráče i své soupeře. Pokud nám lídři ročníků 2003-2007 nezpychnou, může se vsetínský fanoušek těšit na tým z vlastních odchovanců již za pár let.
Naše společná desetiletá cesta došla do cíle. Ještě jednou děkuji hráčům U19 za skvělou sezonu, a klukům ročníku 2004 přeji, ať se jim daří ve sportu, ale především v osobním životě.
S ročníky 2005/06 se potkáme 17.7. v přípravě na další sezonu, laťku jsme si nasadili vysoko, což je dobře :-)

Aktuální články

VSETÍN S PĚTI RŮZNÝMI STŘELCI UDĚLAL SE ŠTERNBERKEM RYCHLÝ PROCES

Trenér Lukáš Pazdera : "Musím říct, že jsme měli raketový nástup a v 11. minutě jsme vedli 0:3. Samozřejmě sebevědomí přirozeně...

VSETÍN MĚL RAKETOVÝ NÁSTUP, PO JASNÉ VÝHŘE 5:1 PŘESKOČIL BZENEC A JE TŘETÍ

Tak brzy hotovo na jaře ještě neměli. Fotbalisté divizního Vsetína v sobotním zápase 21. kola vyřídili domácí Šternberk 5:1 a...

PŘEDSTAVUJEME DALŠÍHO SOUPEŘE: FK ŠTERNBERK

V dalším, v pořadí již šestém utkání jarní části, zajíždějí vsetínští hráči ke zkušenému, ostřílenému a velmi...