Martin Němec (www.valasskyfotbal.com) a Petr Říha |

ROZHOVOR S HONZOU TOMKEM

Reportér Martin Němec udělal pro nás a Valašskýfotbal.com rozhovor s Honzou Tomkem, který se nyní ocitl v bráně FC Vsetín místo zraněného Davida Velicha. Ještě před rokem chytal za dorost ve Velkých Karlovích a nyní zastává post jedničky v divizi mužů. Zeptali jsme se ho i na to jak tento skok vnímá. Ve zbylých zápasech podzimu mu bude krýt záda Honza Dobeš, navrátilec z "rodičovksé dovolené", kterému se po fotbale nepochybně stýskalo :-)  Budeme držet oběma Honzům palce, ať se jim v bráně Vsetína daří a také celému týmu, ať zakončíme s úsměvem velmi vydařený divizní podzim.  

Vsetínská překvapivá divizní jednička Jan Tomek slíbil otci, že to zkusí v brankářském řemesle dotáhnout co nejvýše.

Fotbalově začátky?
"Jako malý jsem hrával v poli a bavilo mě to. Záviděl jsem ale mému kamarádovi, že chytá a chtěl jsem taky do branky. Začínal jsem v pěti letech ve Velkých Karlovicích."

Mládežnické kategorie VKK
"Prošel jsem od přípravky až do U19. Nejvíce jsme vyrostl pod Jiřím Gajdošem. To byl můj trenér odmala, brával si nás. Jeho syn byl můj spolužák. Vyhrávali jsme a bylo to super."

Nabídka Vsetína
"Měli jsme na Vsetíně přátelák. VKK má jen dorost a hráli jsme s U17 Vsetína. O poločase za mnou přišel trenér Roman Dobeš a zeptal se mě, jak to mám, jesti bych nešel na Vsetín. Tehdy měli zraněného brankáře, který je dnes už naštěstí zdravý, a tak se to domluvilo."

Vsetín U19
"Jedničku jsem dělal jaro, co jsem přišel. Nyní jsem začal trénovat s muži. Rok můžu hrát ještě za dorost, ale za U19 chodím na tréninky, jen když mám volno s mužema. Když byl zdravý David Vellich, tak jsem byl jednička U19 a nyní tam plním roli dvojky, protože David je zraněný."

Blesk z čistého nebe
"Davidovi zranění přišlo z dlouhodobého hlediska, protože jsme přešli z trávy na umělku. To je složité na nohy a klouby. Neměl jsme z toho radost, protože jsme vytvořili dobré duo, ale na druhou stranu jsme byl rád, že si zachytám divizi, protože jsem se hodně snažil a dělal pro to hodně Zatím plním, co bych měl."

Divizní zápasy
"Zatím jsem chytal dva zápasy - doma proti Kozlovicím a nyní venku to byl Nový Jičín. Více práce jsem měl v Novém Jičíně. Je to paradox, když jsme vyhtáli 4:0. Nebyly to velké zákroky, ale sbírání centrů. Kluci v obraně pracovali skvěle. S Kozlovicemi jsem byl nervóźní, cítil jsem těžké nohy, ale snažil jsem nejvíce. co to šlo. Možná kdybych nebyl tak nervóźní, mohlo to dopadnout jinak."

Fotbalová pohádka
"Moc jsem nečekal, že bych na podzim zachytal divizi. Pracoval jsem ale tak, abych byl připravený na to, že to přijde. Na tréninku jsem chtěl ukázat v co nejlepším světle. Zranění Davida bylo zčista jasna a jsem rád, že jsem se tam dostal. Kluci mě hecovali, že za nulu vypíšou povinný poplatek."

Přednost a slabina
"Mám mezery pořád všude. Nemám tolik zkušeností. Hlavně nebýt tak nervózní. Cítím se ještě v některých situacích na hřišti váhavý. To jde odbourat jen tréninkem a zápasovou praxí."

Brankářský cíl
"Chtěl bych pokračovat i výše než je divize. Kdysi jsem to sliboval mému otci. Momentální cíl je na Vsetíně chytat co nejlépe a příkladně si plnit své brankářské povinnosti."

Brankářský vzor
"Když jsem byl mladší, tak to byl z Barcelony Ter Stegen, ale postupem času jsme si uvědomil, že od každého brankáře si lze vzít něco a ne brát jen z jediného."

Aktuální články

VSETÍN S PĚTI RŮZNÝMI STŘELCI UDĚLAL SE ŠTERNBERKEM RYCHLÝ PROCES

Trenér Lukáš Pazdera : "Musím říct, že jsme měli raketový nástup a v 11. minutě jsme vedli 0:3. Samozřejmě sebevědomí přirozeně...

VSETÍN MĚL RAKETOVÝ NÁSTUP, PO JASNÉ VÝHŘE 5:1 PŘESKOČIL BZENEC A JE TŘETÍ

Tak brzy hotovo na jaře ještě neměli. Fotbalisté divizního Vsetína v sobotním zápase 21. kola vyřídili domácí Šternberk 5:1 a...

PŘEDSTAVUJEME DALŠÍHO SOUPEŘE: FK ŠTERNBERK

V dalším, v pořadí již šestém utkání jarní části, zajíždějí vsetínští hráči ke zkušenému, ostřílenému a velmi...