Petr Říha |

RÁZNÁ ODPOVĚĎ NA NEVYDAŘENÝ ZÁPAS S KOZLOVICEMI

FK Nový Jičín – FC Vsetín z.s.
0 : 4 (0 : 2)


Vsetínští fotbalisté si v sobotním odpoledni v Novém Jičíně s chutí zastříleli a napravili tak poněkud pošramocenou reputaci z minulého týdne, kdy podlehli na svém stadionu celku Kozlovic. Po všech stránkách splnili roli favorita utkání i sázkových kanceláří a svého soupeře přehráli více než rozdílem třídy.
Již úvodní minuty naznačily, kdo bude na hřišti pánem. I když domácí zahrávali ve 4. minutě z výhodné pozice Adebayem trestný kop, který skončil vysoko nad brankou mladého Tomka, byli to právě hosté, kteří diktovali tempo hry. V 8. minutě po přesné přihrávce Otepky trefil z hranice pokutového území Mlýnek pouze tělo bránícího Kebeho, jenž zřejmě zabránil prvnímu úspěchu Vsetína. Valaši přehrávali svého soupeře především ve středu pole, kde výborně pracovala jejich záložní osa. Hráči hýřili pohybem, přesnými přihrávkami a zejména nebývalým elánem do hry....

..... Domácí se dostali z defenzívy teprve v 17. minutě, kdy po Kociánově výpadu z levé strany a jeho následném centru do velkého čtverce ukryl míč ve svých rukavicích Tomek. Ihned na to se odhodlal k dlouhému sólu hostující obránce Vítek. Před šestnáctkou předal míč nabíhajícímu Stuchlíkovi, po jehož neohroženém průniku až k brankové čáře a milimetrově přesném centru směřujícím na malý čtverec, střílí pohodlně hlavou Mlýnek vedoucí gól svého týmu. Krásnou akci předvedli Vsetínští v 21. minutě, kdy aktivní Vítek znovu nalezl Mlýnka, jemuž však tentokrát stál v cestě obránce Nippert a ránu směřující mezi tři tyče odvrátil na rohový kop. Po jeho rozehrání Bahounkem nevyšla Stuchlíkovi rána tak, jak by si přál a branku přestřelil. Chybička se vloudila na stranu Vsetínských ve 25. minutě, kdy Venený zbytečně dlouho otálel s rozehrávkou, po níž musel nouzově zahrát míč do autu. Po rychlém vhození míče Cackem zpět do hry stálo při hostech štěstí, neboť dělovka zcela volného Janovského ze vzdálenosti přibližně osmnácti metrů svatyni Tomka vůbec neohrozila a ocitla se až na dráze krásného atletického tartanového oválu. O dvě minuty na to se na levé straně před velkým čtvercem šikovně uvolnil domácí Palla, přiťukl míč Klimešovi, s jehož nepříliš silnou střelou si gólman Tomek hravě poradil. Ve 30. minutě zavládla v táboře hostů a jejich příznivců radost znovu. Po Bahounkově trestném kopu, směřujícího do trestného území Novojičínských, podcenil gólman Hub dráhu letu míče, jenž mu vypadl z rukou a dokutálel se přímo na kopačky číhajícího Dulíka. Pro vsetínského kapitána a pilíře zadních řad již nebyl žádný problém jej dopravit po zemi do sítě podruhé. Vsetínští i nadále diktovali tempo hry, nepolevovali ve svém úsilí a domácí jejich nápaditým akcím často jen přihlíželi. Ve 35. minutě po faulu na pronikajícího Mikuše zahrával z levé strany hostující Otepka trestný kop, míč nasměroval na Stuchlíka, kterému střelu zblokoval Onyechere na rohový kop. Na Bahounkem zahraný signál naběhl Otepka a Hub ve svatyni domácích předvedl nejlepší zákrok utkání, když výborně mířený projektil po zemi, směřující k pravé tyči, vytěsnil efektně na další rohový kop. Domácí zahrozili ve 38. minutě trestným kopem Adebaya, jenže strážce vsetínské svatyně se překvapit nenechal. Nádhernou parádou se blýskl ve 42. minutě vsetínský Mikuš, když tvrdou ránou z třiceti metrů řádně vystrašil Huba, jenž musel předvést své nepochybné umění a dlaní postrčil míč nad břevno své branky. Snad jediné zaváhaní vsetínského gólmana nevyužil v poslední minutě prvního poločasu domácí Klimeš, jehož přízemní střelu z deseti metrů odvrátil obětavým zákrokem Dulík do bezpečí. Krátce na to hlavní rozhodčí Sklář první dějství ukončil.
Po obrátce nastoupili hráči Nového Jičína s odhodláním dvougólové manko co nejrychleji smazat. Krátce po rozehrání ze středového kruhu dostali výhodu rohového kopu, který zakončil Kebe střelou do „neznáma“. Po něm to byli opět Vsetínští, kteří ovládli hru. Ve 48. minutě Otepka kolmou přihrávkou ideálně uvolnil Strachoně, jenž postupoval až těsně před Huba, ale ve stoprocentní šanci selhal a míč poslal těsně vedle levé tyče jeho branky. Krátce na to po úniku téhož hráče a jeho následném centru do „velkého vápna“ se ocitl ve výhodné pozici Bahounek. Hlavou mířil sice přesně, jenže ve skórování mu zabránil dlouhán Hub, jenž se vymrštil a s vypětím všech sil přehodil míč konečky prstů nad svou klec. Další příležitost ke vstřelení gólu se hostům naskytla v 50. minutě, kdy Otepkův přízemní trestný kop z levé strany, kousek za velkým čtvercem, mířil na tři nabíhající spoluhráče, ovšem ani jeden z nich nebyl schopen míč dopravit do sítě. V 53. minutě ale již Vsetínští svůj tlak zúročili. Po rychlém protiútoku a následném rohovém kopu zahrávaném Bahounkem do oblasti malého čtverce se podruhé zapsal do listiny střelců Dulík, který prostřelil vše, co mu stálo v cestě a zvýšil vedení na tříbrankové. Domácí prakticky zahrozili po změně stran až v 57. minutě, ale standartní situaci zahrávanou z poza šestnáctky vsetínská obranná tvrz lehce zvládla. A vůbec, hostující zadáci pracovali v celém průběhu naprosto spolehlivě a bezchybně, čímž svému strážci svatyně podstatně zjednodušili práci. Již za téměř rozhodnutého stavu poslal v 67. minutě na hrací plochu trenér Pazdera z lavičky hned trojici nových čerstvých hráčů. Chvíli na to „zazdil“ jasnou tutovku Mlýnek, když se prokličkoval napříč celou šestnáctkou až těsně před brankáře Huba, ovšem se zakončením otálel tak dlouho, až mu obránce Nippert míč odebral. Z následného protiútoku Novojičínských nechybělo mnoho, aby Kocián stav nesnížil a ještě dění až na nezvykle vysokém trávníku, který patrně vlivem pátečního celodenního vytrvalého deště nebylo možno patřičně upravit, nezdramatizoval. V 78. minutě se ocitl v dobré palební pozici střídající Hnilo, ovšem v koncovce naprosto selhal a míč poslal vysoko do nebes. S blížícím se koncem střetnutí Vsetínští svůj tlak stupňovali a odevzdaný soupeř se již na nic vážnějšího nezmohl. Naopak v 89. minutě hosté přečíslili domácí obranu a postupovali tři na jednoho. Jenže Hruška situaci vůbec nezvládl a místo přihrávky na úplně dva volné hráče se s míčem „mazlil“ tak dlouho, až mu ho Magdon vypíchl a zahrál jej do zámezí. Ale již v čase první minuty nastavení vyrobila domácí obrana hrubku, čehož využil Strachoň a ze vzdálenosti deseti metrů kolem vybíhajícího brankáře Huba se polovysokou střelou nemýlil. Tím podtrhl bohatou brankovou úrodu, a dal tak konečnou pečeť na zcela zasloužené a přesvědčivé vítězství vsetínských barev.
Domácí celek zřejmě pod dojmem překvapivého vítězství v Rýmařově kalkuloval s mnohem příznivějším výsledkem. Vzhledem k celkovému vývoji střetnutí je však pro ně porážka o čtyři branky, dá se říci, ještě milosrdná.
Tato vysoká výhra je nejlepší pozvánkou na sobotu 4.11., kdy vsetínský tým od 14:00 hod. přivítá v posledním utkání podzimní sezony na svém stadionu (vzhledem k povětrnostním podmínkám buď v Tyršově ulici nebo u „průmyslovky“) další velmi silný celek z čela tabulky, kterým bude tentokrát TJ Slovan Bzenec.

Sestava Vsetína: Tomek – Vítek, Dulík, Matyáš (76. min. Rodek), Mikuš – Stuchlík (67. min.
Hnilo), Venený (67. min. Maček), Bahounek (79. min. O. Zbranek),
Otepka (67. min. Hruška), Mlýnek - Strachoň

Aktuální články

VSETÍN S PĚTI RŮZNÝMI STŘELCI UDĚLAL SE ŠTERNBERKEM RYCHLÝ PROCES

Trenér Lukáš Pazdera : "Musím říct, že jsme měli raketový nástup a v 11. minutě jsme vedli 0:3. Samozřejmě sebevědomí přirozeně...

VSETÍN MĚL RAKETOVÝ NÁSTUP, PO JASNÉ VÝHŘE 5:1 PŘESKOČIL BZENEC A JE TŘETÍ

Tak brzy hotovo na jaře ještě neměli. Fotbalisté divizního Vsetína v sobotním zápase 21. kola vyřídili domácí Šternberk 5:1 a...

PŘEDSTAVUJEME DALŠÍHO SOUPEŘE: FK ŠTERNBERK

V dalším, v pořadí již šestém utkání jarní části, zajíždějí vsetínští hráči ke zkušenému, ostřílenému a velmi...