Petr Říha |

RADEK VÍTEK - MANCHESTER UNITED

Je to radost sledovat fotbalové krůčky ve velkém fotbalovém světě kluků, kteří prošli v mládí Vsetínem. Už delší dobu můžeme pozorovat Radka Vítka a jeho ostrovní štaci, kam ho ze Sigmy Olomouc koupil věhlasný Manchester United. Přnášíme rozhovor potrálu efotal. A přidáváme fotodokumentaci z dob, kdy Radek s námi hájil barvy FC Vsetín na prestižních turnajích doma, na Slovensku, v Italii. Byly to krásné doby a držíme Radkovi palce, ať se mu daří i nadále.    

První profi zápas, první čisté konto. Vítka chválili spoluhráči i trenér: Radek byl skvělý!

I Radka Vítka potkal tradiční úděl mladých gólmanů z akademií elitních klubů – hostování v nižší soutěži. Český gólman podepsal s Manchesterem United novou smlouvu, načež zamířil na hostování do Accringtonu. Tam zapsal premiéru, při které udržel čisté konto a byl zvolen nejlepším hráčem utkání.

Bylo to ráz na ráz. V pátek se oznámilo prodloužení smlouvy o dalších tři a půl roku s Rudými ďábly, nicméně zároveň s tím vešlo v platnost hostování v Accringtonu Stanley.

Tento tým momentálně hraje v League Two, což je čtvrté patro anglického fotbalu. Nachází se v první polovině tabulky a pokukuje po elitní sedmičce, která zaručuje postup do play off o League One.

Důležitý krok k tomu Accrington udělal o víkendu, kdy na hřišti Forest Green vyhrál 1:0 a manko na sedmé místo snížil na tři body.

Čisté konto vychytal Vítek, který se okamžitě předvedl ve vynikajícím světle, a to hned ve svém prvním profesionálním zápase. Byl nejlepším hráčem utkání podle fanoušků i podle hodnocení WhoScored a aby toho nebylo málo, byl zvolen nejlepším gólmanem kola.

„Je skvělý, opravdu. Navíc je fakt velký,“ usmíval se po zápase stoper Lewis Shipley pro BBC. „Vždycky je super mít pocit, že za vámi stojí někdo, kdo vás podrží. Sebral hodně centrů, což obraně usnadní spoustu práce.“

Ani krátká aklimatizace tak nezabránila tomu, aby byl Vítek za hlavní hvězdu. „Trenér nám i jemu hned vysvětlil, jak chceme hrát. Když jste tak talentovaní, jako je on, je to bezproblémový proces,“ dodal Shipley.

Spokojený byl pochopitelně i trenér John Coleman, který je legendou klubu. Svou první štaci na manažerském křesle započal v srpnu 1999 a vydržel až do ledna 2012. Následně si zkusil i působení jinde, ale do Accringtonu se vrátil v září 2014 a je tam doteď. Na kontě má přes osm stovek odkoučovaných zápasů na lavičce Stanley. „Radek začal čistým kontem, to pro něj musí být velké povzbuzení,“ přikývl.Aktuální články

VSETÍN S PĚTI RŮZNÝMI STŘELCI UDĚLAL SE ŠTERNBERKEM RYCHLÝ PROCES

Trenér Lukáš Pazdera : "Musím říct, že jsme měli raketový nástup a v 11. minutě jsme vedli 0:3. Samozřejmě sebevědomí přirozeně...

VSETÍN MĚL RAKETOVÝ NÁSTUP, PO JASNÉ VÝHŘE 5:1 PŘESKOČIL BZENEC A JE TŘETÍ

Tak brzy hotovo na jaře ještě neměli. Fotbalisté divizního Vsetína v sobotním zápase 21. kola vyřídili domácí Šternberk 5:1 a...

PŘEDSTAVUJEME DALŠÍHO SOUPEŘE: FK ŠTERNBERK

V dalším, v pořadí již šestém utkání jarní části, zajíždějí vsetínští hráči ke zkušenému, ostřílenému a velmi...