Jiří Kořínek |

PŘEDSTAVUJEME SOUPEŘE: SFK ELKO HOLEŠOV

V devatenáctém kole odvetné časti divize skupiny „E“ zajíždějí vsetínští hráči do Holešova, kde se utkají se stále se lepšícím celkem tamního SFK ELKO. Historii i současnou vizitku týmu vám přiblížíme v následujících řádcích....

.... Město Holešov má bohatou fotbalovou minulost. Klub SK Holešov byl založen již v roce 1905 (rovněž jako vsetínský fotbal), a patří tak mezi nejstarší na Moravě. V období do II. světové války hrával na škvárovém hřišti „Střelnice“, ale taky na loukách u cukrovaru ve Všetulých nebo na „plácku“ reálného gymnázia. V té době čítal na 130 členů. Po roce 1948 byl přejmenován postupně na Sokol SK Holešov, po sloučení s klubem DSK Holešov na Tatran Holešov (rok 1953) a nakonec na TJ Holešov (r. 1972). Od roku 1958 hrával klub na travnatém hřišti „Stadionu Míru“.
V roce 2001 došlo k oddělení klubu od TJ Holešov a vznikl samostatný FK Holešov. V roce 2003 byla dohodnuta fúze oddílů FK Holešov a TJ Slavoj Všetuly. Od té doby klub vystupuje pod názvem SFK ELKO Holešov a využívá i fotbalový stánek v místní části Všetuly. V roce 2005 se fotbal vrátil i na zrekonstruovaný stadion „Střelnice
Po mnoha letech strávených v nižších soutěžích (převážně l. B třída, I. A třída, krajský přebor), postoupil tým v roce 2021 do divize.
Během dlouhé zimní přestávky nedošlo v týmu k výraznějším změnám. Kádr doplnil pouze Tomáš Zakopal (SK Slavoj Zahnašovice) a Marek Pirkl (FK Bystřice pod Hostýnem). Do mužstva se vrátili zpět Marek Linda a Adam Hlobil. Naopak budou Holešovští postrádat dlouhodobě zraněného hráče Filipa Košáka. V průběhu přípravného období sehráli řadu utkání, z nichž namátkově vybíráme: podlehli Slovácku „B“ na stadionu v Kunovicích 0:4, v Baťově zvítězili 5:4, v Luhačovicích zvítězili 4:0, v Hulíně porazili Zábřeh 1:0, Želatovice, rovněž v Hulíně, deklasovali 7:1, v Dubnici nad Váhou podlehli tamnímu FK 1:2 a v generálce se rozešli v Uherském Brodě s místním ČSK smírně 1:1.
Jarní mistrovské boje začali hráči Holešova více než dobře. V prvním utkání zvítězili v Novém Jičíně přesvědčivě 4:0, v němž se zaskvěl střelecky disponovaný Jakub Mlčák, autor všech branek. Na domácí půdě se představili o týden později, kdy hostili zkušený celek Bzence. Zápas se však bohužel nedohrál, neboť ke konci první půle zkolaboval jeden z hostujících fanoušků a hlavní rozhodčí Jan Krupa po dohodě obou kapitánů utkání předčasně ukončil.
V minulém kole nastoupili Hanáci v Rýmařově, kde po velmi dobrém a takticky vyspělém výkonu zvítězili 3:1. V poslední minutě první půle skóroval Ihor Semenyna. Po přestávce sice domácí stav v 56. minutě srovnali Milanem Křepelkou, ovšem Holešovští kráčeli svědomitě za ziskem tří bodů a brankou Mariána Kováře v 85. minutě a gólem výborného Ihora Semenyny již v čase nastavení zvrátili vítězství na svou stranu.
K oporám holešovského souboru patří brankář Jan Šiška, a dále hráči v poli, nestárnoucí Ihor Semenyna, Vilem Gettler, Marián Kovář, Matyáš Třasoň a obávaný střelec Jakub Mlčák.
V podzimním vzájemném střetnutí se dařilo více Holešovským, jelikož dokázali zvítězit ve Vsetíně v poměru 2:1. Vsetínští se již v 8. minutě ujali vedení brankou Dominika Hnila, jenže hosté po změně stran výsledek úplně otočili a góly Jakuba Mlčáka a Mariána Kováře strhli vítězství na svou stranu.
V průběhu sezóny bojují Holešovští na domácí půdě se střídavými úspěchy. Z doposud sedmi odehraných utkání získali celkem dvanáct bodů (není započítán zápas s celkem Bzence), bilance 4 vítězství, žádná remíza, 3 prohry, při aktivním skóre 23:13, což je řadí na desátou příčku pomyslné tabulky „Doma“.
V tabulce po 18. kole se momentálně celek Holešova pohybuje na šestém místě se ziskem 27 bodů (bilance: 9–0–8, skóre 43:29). Nesehrané utkání s týmem TJ Slovan Bzenec se uskuteční v náhradním termínu.

Aktuální články

VSETÍN ZKOUŠÍ ÚTOČNÍKA BŘEZINU, VE FRÝDKU - MÍSTKU ZTRATIL RYCHLÉ VEDENÍ 2:0

Rychlé vedení 2:0 jim výhru nad soupeřem z vyšší třídy nepřineslo. Fotbalisté divizního Vsetína ve středečním přípravném zápase...

DALŠÍ PŘÍPRAVNÁ UTKÁNÍ A MOL CUP

Upřesnění časů a termínů dalších zápasů, které máme před sebou: Středa 17.7.2024 příprava : MFK Frýdek Místek (MSFL). ...

VSETÍN V PŘÍPRAVĚ PODLEHL HAVÍŘOVU. ZA POSÍLENÉHO SOUPEŘE SKÓROVAL I KUZMANOVIČ

Fotbalisté divizního Vsetína v letní přípravě poprvé narazili. Valaši po středečním úvodním triumfu nad Bílovcem další výhru...