Jiří Kořínek |

PŘEDSTAVUJEME SOUPEŘE: 1. HFK OLOMOUC

V úvodním utkání odvetné části divize skupiny „E“ zajíždí v neděli vsetínský celek na půdu mužstva s bohatou fotbalovou tradicí, kterým je 1. HFK Olomouc.
Fotbalový klub 1. HFK Olomouc a.s., patří mezi nejvýznamnější a největší kluby na Moravě. Ve své současné činnosti navazuje na odkaz několika generací fotbalistů, funkcionářů a fandů tří historicky velice úspěšných a známých fotbalových klubů, a to především na FK Holice 1932, a dále pak na FC Lokomotivu Olomouc a FK Hodolany....

....FK Holice 1932 vznikl na předměstí Olomouce, jak je již z názvu patrné, v roce 1932. Zakladatelé klubu si vybudovali pěkné oplocené hřiště a na podzim začali hrát. Ještě v prosinci 1932 vstoupili do HŽF, a jako začínající tým byli zařazeni do IV. třídy olomouckého okresu. V poválečné době byl zájem o fotbal ve společnosti opravdu velký a členská základna se značně zvýšila. V roce 1953 se tělovýchova znovu reorganizovala a klub byl přejmenován na Spartak Holice. Po roce 1972 působil jako oddíl kopané TJ Olomouc – Holice. První větší úspěch zaznamenal holický klub v soutěžním ročníku 1977/1978, kdy postoupil do 1. B třídy.
V ročníku 1995/1996 postoupilo mužstvo do divize, kde dvakrát skončilo druhé, aby v ročníku 1998/1999 jednoznačně se ziskem 81 bodů a náskokem 26 bodů před Novým Jičínem zvítězilo a postoupilo do MSFL. Jako nováček tuto soutěž vyhrálo a “stěhovalo“ se do druhé ligy. Tu začalo ještě pod původním názvem, ale nutnost působit v profesionální soutěži jako akciová společnost, donutila vedení klubu založit a.s. 1.HFK Olomouc (První Holický Fotbalový Klub).
A nyní již k současnému dění a novinkám v „A“ mužstvu dospělých. Holičtí začali pod vedením zkušeného trenéra Petra Večeře společnou přípravu na jarní boje (po předchozích individuálních plánech hráčů) ve druhé polovině ledna. Pro tým je velmi důležité, že z podzimního kádru nikdo neodešel. Co se týče příchodů, tak z hostování se vrátil Jaroslav Tylich a Filip Fleischmann, po dlouhodobém zranění Patrik Stoklasa. Na zkoušku byli do týmu zařazeni Radim Machala a Jiří Ligač z Bystřice pod Hostýnem. Dále ještě Jiří Dvořák ze Šternberku a Adam Kenša ze Slavonína. Do náročných tréninků se zapojil i Adam Zdráhal z dorostu.
Během zimního cyklu sehráli Holičtí řadu přípravných utkání se střídavými úspěchy. Podlehli celku Valašského Meziříčí i Medlovu shodně 0:1, Šumperku 0:3, „osmnáctce“ Olomouce 0:4, Kozlovicím 1:2, s třetiligovými Hranicemi remizovali 1:1 a Tasovicemi 0:0. Generálka na mistrovské boje se jim však vůbec nepovedla, neboť na své ploše s umělým travnatým povrchem podlehli mužstvu Břidličné v poměru 0:3.
Holickým se na podzim na vlastním hřišti příliš nedařilo. Ze sedmi sehraných utkání dokázali pouze dvakrát zvítězit a pětkrát odešli poraženi při pasivním skóre 4:10, čímž v pomyslné tabulce „Doma“ skončili až na patnáctém místě.
V posledním vzájemném měření sil byli úspěšnější Vsetínští, poněvadž na svém stadionu zvítězili 3:1, když za domácí skórovali Martin Zbranek 2x (jednou z p.k.) a Ondřej Strachoň. Za hosty korigoval výsledek z penalty Tomáš Svrčina.
Hanácký celek spoléhá především na brankáře Davida Šarmana a hráče Parise Purzitidise, Davida Pavelku, Romana Vejvodu a Patrika Stoklasu.
Po podzimní části soutěže se mužstvo Holic pohybuje na desátém místě se ziskem 18 bodů (bilance: 5 výher, 3 remízy, 7 proher, skóre 14:22).

Aktuální články

VSETÍN S PĚTI RŮZNÝMI STŘELCI UDĚLAL SE ŠTERNBERKEM RYCHLÝ PROCES

Trenér Lukáš Pazdera : "Musím říct, že jsme měli raketový nástup a v 11. minutě jsme vedli 0:3. Samozřejmě sebevědomí přirozeně...

VSETÍN MĚL RAKETOVÝ NÁSTUP, PO JASNÉ VÝHŘE 5:1 PŘESKOČIL BZENEC A JE TŘETÍ

Tak brzy hotovo na jaře ještě neměli. Fotbalisté divizního Vsetína v sobotním zápase 21. kola vyřídili domácí Šternberk 5:1 a...

PŘEDSTAVUJEME DALŠÍHO SOUPEŘE: FK ŠTERNBERK

V dalším, v pořadí již šestém utkání jarní části, zajíždějí vsetínští hráči ke zkušenému, ostřílenému a velmi...