Jiří Kořínek |

PŘEDSTAVUJEME SOUPEŘE : FC TVD SLAVIČÍN

Dalším soupeřem vsetínského mužstva na stadionu v Tyršově ulici bude tradiční a velmi silný celek Slavičína, mnoholetý účastník divize. Úvodem přidáváme pár řádků z jeho poměrně zajímavé historie.
Fotbalové začátky ve Slavičíně se datují z první poloviny třicátých let minulého století. Stalo se tak na ustanovující schůzi klubu „Sportovní mládež Slavičín (S.M.S.) – Mladotice“, konané 23.05. 1935. ...

....Již před zahájením činnosti klubu si vyznavači fotbalu upravili hřiště na pozemku pronajatém od obecní rady v místech nynější firmy SLAVI „Na Výpustě“. Zde se také uskutečnilo první oficiální utkání S.M.S. Tato tři písmena - zkratka názvu klubu - byla vyšita i na prvních dresech – bílé košile, černé trenýrky.
Do župy byl již klub zaregistrován pod novým názvem S.K. Slavičín – Mladotice, a do mistrovských soutěží vstoupili Slavičínští jarem roku 1938. V roce 1941 se začalo hrávat ve Slavičíně na hřišti, kde následně vyrostla i pěkná tribunka. Obojí se nacházelo v místech nynějšího stadionu. V té době byli slavičínští fotbalisté až do roku 1948 členy tzv. „Hameleho župy“ a startovali ve II. třídě – okrsek Slovácko. V následujících letech se organizace soutěží rok od roku měnila, a tak se ve Slavičíně střídal okresní přebor s 1.B třídou.
Další vzestup se poté dostavil až po dlouhých deseti letech, kdy Spartak Slavičín postoupil v roce 1966 do 1.B třídy. Rok na to došlo ke spojení fotbalových sil ve Slavičíně s místní Duklou. Hráči i funkcionáři obou klubů se sjednotili pod hlavičkou TJ Vlárské strojírny Slavičín.
Velkým vrcholem fotbalového oddílu byla poté sedmdesátá léta minulého století. Po dvouletém účinkování v 1.A třídě se stal Slavičín účastníkem přeboru Jihomoravského kraje. „Stropu“ bylo dosaženo ihned v první sezóně 1974-1975, kdy Vlárské strojírny v konečném účtování dosáhly až na vynikající třetí příčku. Po sestupu v roce 1977 se rok co rok usilovalo o návrat do přeboru, leč marně. To se podařilo až o několik let později, kdy se vybojoval zpět nejen postup do Jihomoravského přeboru, ale brzy na to i do divize, ve které v každém soutěžním ročníku patřil tým a stále patří ke „štice“ soutěže.
V nabitém kádru cílevědomého a zkušeného trenéra Petra Slončíka nenastaly v zimní přestávce prakticky žádné změny. Do týmu hlásil příchod pouze Erik Hradil z Uherského Brodu.
Mužstvo Slavičína bojuje prozatím v jarní části na hřištích soupeřů se střídavými úspěchy. Dokázalo zvítězit v prvním jarním výjezdu na půdě Skaštic v poměru 2:1, když se o branky postaral v 9. minutě David Staněk a v 31. minutě Erik Hradil. Za domácí upravil ještě na konečný stav v první půli z penalty Zdeněk Konečník. Důležitý a nesmírně cenný bod si též Slavičínští připsali na půdě jednoho z nejlepších mužstev soutěže Kozlovic za remízu 2:2. Jejich jediným úspěšným střelcem se stal v 59. minutě Vlastimil Juřica, druhou branku docílili v 79. minutě vlastní trefou Jana Vogla. Ale již se jim vůbec nedařilo v posledním venkovním střetnutí na jihu Moravy v Bzenci, kde museli spolknout hořkou pilulku v podobě porážky 0:4.
Z doposud jedenácti odehraných zápasů u svých soupeřů získali celkem šestnáct bodů (bilance: 5-1-5, skóre: 16:25), což je v pomyslné tabulce „Venku“ řadí na páté místo.
V podzimním vzájemném měření sil bylo úspěšnější vsetínské mužstvo, neboť na trávníku ve Slavičíně dokázalo zvítězit v poměru 2:0, když autorem obou branek byl ve 41. a 57. minutě Martin Zbranek. V základní sestavě Slavičína se pravděpodobně objeví i bývalý výborný hráč Vsetína a momentálně jeden ze stěžejních hráčů soupeře Pavel Naňák.
V minulém kole hostili Slavičínští mužstvo z dalekého Rýmařova, bojující o záchranu. Domácí po neslaném, nemastném výkonu překvapivě podlehli svému soupeři v poměru 1:2, když jejich jediný úspěch zaznamenal za stavu 0:2 v 71. minutě Vlastimil Juřica.
Po odehraní dosavadních třiadvaceti střetnutí se tým Slavičína pohybuje na šestém místě se ziskem 36 bodů (bilance: 11-3-9, skóre 35:41).
K oporám týmu patří kapitán Ondřej Školník, Jakub Žůrek, Vlastimil Juřica a již výše vzpomínaný Pavel Naňák.

Aktuální články

VSETÍN ZKOUŠÍ ÚTOČNÍKA BŘEZINU, VE FRÝDKU - MÍSTKU ZTRATIL RYCHLÉ VEDENÍ 2:0

Rychlé vedení 2:0 jim výhru nad soupeřem z vyšší třídy nepřineslo. Fotbalisté divizního Vsetína ve středečním přípravném zápase...

DALŠÍ PŘÍPRAVNÁ UTKÁNÍ A MOL CUP

Upřesnění časů a termínů dalších zápasů, které máme před sebou: Středa 17.7.2024 příprava : MFK Frýdek Místek (MSFL). ...

VSETÍN V PŘÍPRAVĚ PODLEHL HAVÍŘOVU. ZA POSÍLENÉHO SOUPEŘE SKÓROVAL I KUZMANOVIČ

Fotbalisté divizního Vsetína v letní přípravě poprvé narazili. Valaši po středečním úvodním triumfu nad Bílovcem další výhru...