Jiří Kořínek |

PŘEDSTAVUJEME SOUPEŘE : 1.FC VIKTORIE PŘEROV

V utkání dvaadvacátého kola přivítají vsetínští fotbalisté nebojácné, houževnaté a především velmi perspektivní mužstvo 1. FC Viktorie Přerov (přesný název První Football Club Viktorie Přerov), jehož věkový průměr je všehovšudy přibližně kolem jedenadvaceti let....

...Přerovská kopaná má již více než stoletou tradici. Je největším klubem v okresu, ve kterém se pravidelně, podobně jako ve vsetínském fotbale, připravuje přibližně tři sta malých a velkých sportovců. Fotbal v Přerově zažil stejně tak, jak je tomu i v jiných oblastech života, chvíle slávy, ale také okamžiky, které by nejraději ze svého archivu vymazal.
Velmi krušným obdobím byl konec devadesátých let minulého století. Přerovský fotbal vyklidil v mužském podání nabyté pozice, čehož samozřejmě využila další sportovní odvětví provozována ve městě.
Bezpochyby nejvýznamnějším krokem je skutečnost, že si na začátku roku 2011 sedli k jednacímu stolu zástupci 1. FC Přerov a Viktorie Přerov. Výsledek se dostavil v podobě sloučení obou spolků pod společným názvem 1. FC Viktorie Přerov.
V posledních letech si klub po sportovní stránce udržuje laťku poměrně vysoko. Zachována je pro region především účast v divizi mužů. Vždyť v nedávné minulosti byl klub na pokraji krachu a v činnosti měl pouze mládežnické celky.
Velkou finanční podporu klubu poskytuje generální sponzor, bez něhož si svou činnost nedovede vůbec představit. Není jím nikdo jiný než statutární město Přerov!!!
Ale zpět k prvnímu mužstvu. Během zimní přestávky došlo v kádru k některým změnám. Trenér David Chuda přivítal v týmu brankáře Petra Kratochvíla a hráče Daniela Horáka (jenž v sezóně 2022-2023 působil i v barvách Vsetína) z FK Bystřice pod Hostýnem, dále Tomáše Čtvrtníčka z FC Želatovice a z FK Brodek u Přerova se vrátili Jakub Nezval, Filip Kuča a Matěj Kytlica. Vzájemnou vazbou s vedením klubu stanovil přerovský lodivod jednoznačný cíl, a tím je pochopitelně záchrana soutěže, v níž věří všichni hráči, realizační tým i funkcionáři.
Mužstvu Přerova se na půdě soupeřů prozatím vůbec nedaří. Z doposud deseti odehraných zápasů získalo pouhé čtyři body (bilance: 1-1-8, skóre: 7:27), což je v pomyslné tabulce „Venku“ řadí na poslední, šestnácté místo. Z jarních výsledků uvádíme: Skaštice – Přerov 2:1 (gól Daniel Řezník), Kozlovice – Přerov 5:1 (gól: Jiří Kratochvíl z penalty), Bzenec – Přerov 3:0.
Podzimní vzájemné měření sil s celkem Vsetína skončilo na přerovském trávníku nerozhodně 1:1. Těsně před koncem první půle poslal hosty do vedení Adam Bahounek, domácím se poté podařilo vyrovnat v 65. minutě Janem Verbichem.
V minulém kole hostili „Viktoriáni“ ve velmi důležitém utkání soubor Rýmařova. Ani tentokrát se jim však nepodařilo zvítězit a se svým sokem se rozešli smírně 1:1. Hosté vstřelili úvodní gól již v 15. minutě, jehož autorem byl Petr Navrátil, za domácí vyrovnal v 51. minutě Jan Masný. I když v dalším průběhu měli Přerovští velkou územní převahu, na tříbodový zisk ale nedosáhli.
Po sehraní dosavadních jedenadvaceti střetnutí se tým Přerova pohybuje na samém dně průběžné tabulky se ziskem 16 bodů (bilance: 4-4-13, skóre 17:45).
K tahounům současného mužstva patří kapitán Daniel Řezník, Patrik Javora a Pavel Janyška.

Aktuální články

VSETÍN ZKOUŠÍ ÚTOČNÍKA BŘEZINU, VE FRÝDKU - MÍSTKU ZTRATIL RYCHLÉ VEDENÍ 2:0

Rychlé vedení 2:0 jim výhru nad soupeřem z vyšší třídy nepřineslo. Fotbalisté divizního Vsetína ve středečním přípravném zápase...

DALŠÍ PŘÍPRAVNÁ UTKÁNÍ A MOL CUP

Upřesnění časů a termínů dalších zápasů, které máme před sebou: Středa 17.7.2024 příprava : MFK Frýdek Místek (MSFL). ...

VSETÍN V PŘÍPRAVĚ PODLEHL HAVÍŘOVU. ZA POSÍLENÉHO SOUPEŘE SKÓROVAL I KUZMANOVIČ

Fotbalisté divizního Vsetína v letní přípravě poprvé narazili. Valaši po středečním úvodním triumfu nad Bílovcem další výhru...