Jirka Kořínek |

PŘEDSTAVUJEME DALŠÍHO SOUPEŘE: TJ TATRAN VŠECHOVICE

Ve třetím utkání jarní části soutěže se poprvé představí vsetínský tým na domácí půdě, kde narazí na nebojácného a nevyzpytatelného soupeře ze Všechovic.
Tatran Všechovice je fotbalový klub, který sídlí v Olomouckém kraji. Založen byl v roce 1951 po fúzi všechovického Sokola, Orla i místního Sportovního klubu Všechovice. Historie Sokola i Orla začala shodně v roce 1920. První zmínky o SK Všechovice jsou teprve z roku 1940, kdy byla zakázána činnost spolků Sokola, Orla i fotbalového klubu SK Všechovice protektorátními úřady...

.... Fotbalový klub však využil benevolenci německých i protektorátních úřadů, a jeho členové tak mohli postavit u fotbalového hřiště zděné kabiny. V polovině roku 1943 spolu s dalšími obětavými sportovci vytvořili na „Záhoří“ novou sportovní organizaci v kopané, soutěž o „Podhostýnský pohár“. Po II. světové válce se znovu rozjíždí činnost Sokola, Orla i SK Všechovice. V roce 1951 dochází k přejmenování klubu na Tatran Všechovice.
Zpočátku celek Všechovic převážně startoval v nejnižších soutěžích, které se v šedesátých a dalších letech hrály. Zlom nastal až po roku 2000, kdy tým vybojoval postup do 1.B třídy, v níž působil až do sezóny 2014/2015. V té postoupil do 1.A třídy a po vítězství v ní v ročníku 2016/2017 následně do přeboru Olomouckého kraje. Zde se však příliš dlouho neohřál, neboť po pouhém dvouročním působení v soutěži slavil po ukončeném ročníku 2018/2019 historický postup do divize, což je doposud největší úspěch klubu.
Během zimní přestávky byl kádr Tatranu doplněn o brankáře Patrika Jílovce (TJ FS Napajedla), Matouše Kopeckého a Václava Vozáka (oba TJ Valašské Meziříčí).
V podzimním vzájemném měření sil byli úspěšnější Vsetínští, kteří dokázali ve velmi dramatickém souboji zvítězit na stadionu ve Všechovicích v poměru 3:2, když se o jejich branky postarali David Dulík, Jiří Matyáš a Ondřej Otepka. Ten však již ve vsetínském celku nepůsobí. Za domácí byli úspěšnými střelci Tomáš Cubo a Daniel Kuchař.
Úvodní utkání jarní sezóny odehrálo mužstvo Všechovic v Bzenci, kde po statečném výkonu podlehlo domácímu Slovanu nejtěsnějším rozdílem 2:3 (branky: Tomáš Orava 2).
Všechovickým se na půdě soupeřů prozatím příliš nedaří. Z doposud sedmi odehraných zápasů získali celkem pět bodů (bilance: 1-2-4, skóre: 12:16). V pomyslné tabulce „Venku“ se momentálně nacházejí na patnáctém místě.
V minulém kole přivítal tým Všechovic soupeře z Rýmařova. V tomto duelu byli „Orli“ lepším a především šťastnějším mužstvem, neboť po první půli, ve které se ujali vedení ve 25. minutě brankou Davida Bezděka z pokutového kopu vedli 1:0. Hosté v 60. minutě stav srovnali vlastním gólem Radima Adamčíka. V hektickém závěru však zajistil domácím vítězství v 90. minutě střídající Radek Skácel.
V průběžné tabulce po sedmnácti odehraných kolech se všechovické mužstvo nachází na desátém místě se ziskem devatenácti bodů (bilance: 5-4-8, skóre 39:37).
K oporám týmu patří brankář Patrik Jílovec, dále nestárnoucí Tomáš Richter, Tomáš Orava, Daniel Kuchař a Marek Staněk.

Aktuální články

VSETÍN S PĚTI RŮZNÝMI STŘELCI UDĚLAL SE ŠTERNBERKEM RYCHLÝ PROCES

Trenér Lukáš Pazdera : "Musím říct, že jsme měli raketový nástup a v 11. minutě jsme vedli 0:3. Samozřejmě sebevědomí přirozeně...

VSETÍN MĚL RAKETOVÝ NÁSTUP, PO JASNÉ VÝHŘE 5:1 PŘESKOČIL BZENEC A JE TŘETÍ

Tak brzy hotovo na jaře ještě neměli. Fotbalisté divizního Vsetína v sobotním zápase 21. kola vyřídili domácí Šternberk 5:1 a...

PŘEDSTAVUJEME DALŠÍHO SOUPEŘE: FK ŠTERNBERK

V dalším, v pořadí již šestém utkání jarní části, zajíždějí vsetínští hráči ke zkušenému, ostřílenému a velmi...