Jirka Kořínek |

PŘEDSTAVUJEME DALŠÍHO SOUPEŘE: FC KOSTELEC NA HANÉ

Ve druhém utkání jarní části divize zajíždí vsetínský celek opětovně na půdu soupeře. Tentokrát k prvnímu z nováčků, k mladému týmu Kostelce na Hané, z malého města, ležícího přibližně šest kilometrů severozápadně od Prostějova. V úvodu Vám předkládáme jeho vizitku.
FC Kostelec na Hané je fotbalový klub s více než devadesátiletou tradicí. Jeho historie sahá až do roku 1932, přesněji 7. února, který se stal památným dnem pro kostelecké příznivce fotbalu.

....  V nedělním odpoledni byl totiž na louce sehrán první zápas v kopané mezi soupeři SK Nerudovka Zahrada – SK Kostelec, s výsledkem 2:1.
Základní kámen byl položen 12. března, kdy se založil sportovní klub. Historicky první mistrovské utkání odehráli kostelečtí hráči 3. dubna 1932 v Olomouci s novohodolanským SK, odkud odešli vysoko poraženi v poměru 1:7.
V dávné minulosti působil tým Kostelce v soutěžích od okresních tříd až po krajské, přičemž nejvyšších pater organizovaných soutěží dosáhl v letech 1952-1956, kdy bojoval v krajském přeboru. Poté několik desítek let pendloval mezi okresním přeborem, 1.B a 1.A třídou.
Novodobá historie klubu se začala psát od roku 2006, kdy se zahájila rozsáhlá rekonstrukce areálu, jenž byl i nadále rozšiřován a zvelebován. Krátce na to, v roce 2007, vybojoval kostelecký celek postup do 1. B třídy. O deset let později, tj. v sezoně 2016/2017, se Hanákům podařilo postoupit do 1.A třídy, v roce 2022 do krajského přeboru a v červnu minulého roku oslavili, i když „jen“ z druhého místa, historický postup do divize.
V průběhu zimního období přivítali v Kostelci řadu nových hráčů. Nejvýraznější posilou je brankář Michal Bárta s prvoligovými zkušenostmi (naposledy v sezóně 2015-2018 FK Jablonec), přestoupivší z TJ Pilana Zborovice. Dalšími hráči jsou Patrik Gábor z mužstva Haná Prostějov, Martin Popelka z Nových Sadů Olomouc, Michal Procházka z 1. SK Prostějov, Lukáš Závodný z Protivanova a Zdeněk Dvořák z Brodku u Prostějova. Po dlouhodobé absenci se vrátil Tomáš Konečný.
Po prvním půlroce působení v divizi zaujímal celek Kostelce na Hané s 15 body třináctou příčku (bilance 5-0-10, skóre 20:30). Proto během dlouhé zimní přestávky v Kostelci nic nezanedbávali a záhy po Novém roce proběhla tvrdá zimní příprava, ve které došlo i na soustředění. Následovala samozřejmě i velká porce přípravných zápasů. Ihned v tom prvním se Kostelečtí utkali se „sedmnáctkou“ Sigmy Olomouc, které podlehli 0:2. V následujících již byli poměrně úspěšní. Porazili tým Konic 5:0, Břidličnou 2:1, Velké Losiny 4:1, s Rousínovem se rozešli smírně 1:1. Dále podlehli na půdě Medlova 1:2, na hřišti Bělotína 0:2, a neuspěli ani v generálce v Boskovicích, odkud z divoké přestřelky odešli poraženi po výsledku 3:5.
Hráči Kostelce v podzimní části bojovali na svém stadionu se střídavými úspěchy. Z osmi sehraných mistrovských střetnutí měli vzácně vyrovnanou bilanci!! Dokázali získat dvanáct bodů za čtyři vítězství, čtyřikrát odešli poraženi, při naprosto vyrovnaném skóre 14:14. V pomyslné tabulce „Doma“ skončili na osmém místě.
V podzimním utkání ve Vsetíně byli úspěšnější domácí, kteří zvítězili nejtěsnějším rozdílem 1:0, po brance Martina Zbranka z pokutového kopu.
V prvním jarním kole cestovali Kostelečtí do Rýmařova, kde po velmi dobrém výkonu dokázali zvítězit v poměru 2:1. Vedení se ujali ve 33. minutě brankou Jana Skalníka. Rýmařovští sice krátce po obrátce stav srovnali nádherným kuriózním gólem Romana Marka a zdálo se, že vývoj zápasu otočí. Opak byl však pravdou. Rozhodující úder zasadil domácímu týmu v 61. minutě Denis Holub, jež se přičinil o překvapivé, ale naprosto zasloužené vítězství svých barev.
K oporám mužstva patří výše vzpomínaný Michal Bárta, dále David Preisler, Martin Popelka, Michal Škrabal a Jan Skalník.
V průběžné tabulce po šestnáctém kole se mužstvo Kostelce na Hané pohybuje na dvanáctém místě se ziskem osmnácti bodů (bilance: 6 výher, 0 remíz, 10 proher, skóre 22:31).

Aktuální články

VSETÍN S PĚTI RŮZNÝMI STŘELCI UDĚLAL SE ŠTERNBERKEM RYCHLÝ PROCES

Trenér Lukáš Pazdera : "Musím říct, že jsme měli raketový nástup a v 11. minutě jsme vedli 0:3. Samozřejmě sebevědomí přirozeně...

VSETÍN MĚL RAKETOVÝ NÁSTUP, PO JASNÉ VÝHŘE 5:1 PŘESKOČIL BZENEC A JE TŘETÍ

Tak brzy hotovo na jaře ještě neměli. Fotbalisté divizního Vsetína v sobotním zápase 21. kola vyřídili domácí Šternberk 5:1 a...

PŘEDSTAVUJEME DALŠÍHO SOUPEŘE: FK ŠTERNBERK

V dalším, v pořadí již šestém utkání jarní části, zajíždějí vsetínští hráči ke zkušenému, ostřílenému a velmi...