Martin Němec (www.valasskyfotbal.com) a Petr Říha |

PŘEDSTAVUJEME DALŠÍ POSILU PRO JARNÍ ČÁST - VÍT MLÝNEK

Valašský fotbal vyzpovídal nově i další dvě posily FC Vsetín. Po dohodě s FC Zlín přichází bratři Mlýnkové. Martin a Vít. Dvojčata. Stačil jeden rozhor na oba, protože bratři to tak mají nastavené i v živote, stále spolu :-).
Zajímavé to bude mít trenér Pazdera, který má tím pádem v týmu již třetího Mlýnka, aby se mu povely při zápase nedostaly trochu do mlýnice!? :-)       

Valašský fotbal.com :
Nová posila Vsetína Vít Mlýnek - fotbalová cesta v balíčku s bráchou Martinem:

Fotbalová cesta Víta Mlýnka začala a pokračovala ruku v roce s bratrem Martinem, který je jeho dvojče.
"Začínal jsem s bráchou Martinem v Lukově v pěti letech. K fotbalu nás s bratrem přivedl otec. Ve 10 letech jsme odešli s bráchou do zlínské mládeže a byli jsme tam až do součanosti. Jen půl roku jsme strávlili v Kroměříži, kupovali nás s bráchou v balíčku do MSFL (smích)," říká Vít Mlýnek.

Vít Mlýnek prošel rukama mnoha trenérů, hodně vzpomíná na Jana Jelínka.
"Ve Zlíně nejraději vzpomínám na trenéra Jelínka, co jde nyní do Mladé Boleslavi. Vedl nás hned první rok v béčku, známe se s ním už šest let. Na Vršavě vzpomínám na spoustu trenérů. Každý z nich mi něco dal," pokračuje Mlýnek.

Historický postup Zlína do Evropské ligy hrál osudovou roli ve fotbalové cestě Víta Mlýnka.
"Přecházeli jsme z U19 do béčka a začali jsme trénovat s áčkem. Dostali jsme šanci v přátelácích pod trenérem Pánikem. Jenže se udělala Evropa a oni přivedli 13 hráčů. To byla silná konkurence. Rok jsem hrál za béčko. Dva roky jsem hrával juniorskou ligu. Bylo dobré, že to zrušili. O nic se nehrálo. Bylo to jen dobré porovnání s lepšími týmy z republiky týmy, ale MSFL je lepší," vrací se Mlýnek k úspěšnému období zlínského fotbalu.

Ve zlínské rezervě v MSFL musel šikovný hráč střední generace ustoupit mladým.
"Podzim jsem neměl dobrý. Hned v prvním zápase jsem dal dvě branky, byl jsem v základu. Pak jsem ze základu vypadl. Přišel silný ročník 2004 z U19. Bylo nám řečeno, že budou dostávat přednost. Pak jsem hrál až poslední zápas. Výkonnost jsme měli s bráchou dobrou, ale nám řekli, že musí dostat přednost mladší. Brácha na to byl s minutáží na podzim lépe, protože ve středu hřiště odešli Bůžek a Hellebrandt a on měl menší konkurenci na svém postu," hodnotí Vít Mlýnek uplynulý podzim.

Krajní záložník měl laso ze Vsetína již v létě.
"Začali jsme přesun s bráchou řešit už v létě. Laso ze Vsetína jsme měli, ale Zlín nás chtěl pustit až v zimě. S trenérem Lukášem Pazderou se známe, když jsme se pokoušeli dostat se do zlínského áčka, tak tam hrál. Na Vsetíně známe skoro polovinu kádru, kluky co prišli Zlínem - Venený, Strachoň, Pafka, Matyáš a daší," nejde Vít Mlýnek na Valašsko do neznámého prostředí.

Vít Mlýnek si na Vsetíně slibuje větší herní vytížení v ambiciózním týmu.
"Slibuji si, že budu více hrát. Ve Zlíně B jsem nebyl první na řadě. Člověk se cítí dobře, v hlavě vím, že chci a má na to hrát. Nyní s bráchou věříme, že si zahrajeme. Zatím jsme dohodnutí do léta. Pokud se bude dařit, nebránili bychom se prodloužení. Jdu sice o soutěž níž, ale chci hrát. Bylo nám řečeno, že skládají tým na postup tento nebo přinejhorším příští rok. Budeme bojovat o pvní místo už letos, co to půjde," dodává Vít Mlýnek.

Aktuální články

VSETÍN S PĚTI RŮZNÝMI STŘELCI UDĚLAL SE ŠTERNBERKEM RYCHLÝ PROCES

Trenér Lukáš Pazdera : "Musím říct, že jsme měli raketový nástup a v 11. minutě jsme vedli 0:3. Samozřejmě sebevědomí přirozeně...

VSETÍN MĚL RAKETOVÝ NÁSTUP, PO JASNÉ VÝHŘE 5:1 PŘESKOČIL BZENEC A JE TŘETÍ

Tak brzy hotovo na jaře ještě neměli. Fotbalisté divizního Vsetína v sobotním zápase 21. kola vyřídili domácí Šternberk 5:1 a...

PŘEDSTAVUJEME DALŠÍHO SOUPEŘE: FK ŠTERNBERK

V dalším, v pořadí již šestém utkání jarní části, zajíždějí vsetínští hráči ke zkušenému, ostřílenému a velmi...