Petr Říha |

PODZIMNÍ SEZONA FOTBALOVÁ SKONČILA, SEZONA ČINOVNICKÁ JEDE NA PLNÉ OBRÁTKY

Závěr listopadu, sportovní podzimní sezona bilancuje, na funkcionařské frontě je živo. Žádný zimní spánek, spíše naopak. Nyní to vše začíná a rozhoduje se, kterým směrem půjdeme dál.

Co se týče sportovní stránky, vytýčili jsme si po podzimu cíl třetí místo a to je splněno. Je třeba hráčům a trenérům pogratulovat a poděkovat. V neposlední řadě musíme poděkovat i našemu generálnímu partnerovi A-týmu, Vlastimilovi Fabíkovi a firmě Fastav Development. 
Rozhodli jsme se udělat před sezonou určité změny a pracovat s týmem trochu jinak, než tomu bylo v minulosti. Začalo se na tomto pracovat již v průběju jara 2023. Zodpovědný přístup a poctivá účast v trénincích, které vedele Lukáš Pazdera s trenéry, se projevily. Současné postavení v divizní tabulce, které je po půl sezoně nejlepší za poslední desetiletí, nás utvrzuje v tom, že ta cesta byla správná.  
V srpnu jsme navíc odměnou přivítali na Tyršovce v pohárovém Mol Cupu slavnou Zbrojovku Brno. Zápasu přihlíželo na 1600 spokojených diváků. 
Veškeré toto naše úsilí, korunované postavením v tabulce, jde ruku v ruce se zvýšeným tlakem na rozpočet klubu. Nyní probílá další oslovování případných sponzorů, jednáme s naším generálním partnerem, jednáme s radnicí, kde představujeme naše potřeby a pohledy. Součet všech těchto aktivit nám ukáže cestu, kterou se budeme moci vydat dále. Rádi bychom pochopitelně pokračovali v započaté práci. A to pochopitelně nejen v kategorii  hlavního týmu ale  také ve všech kategorích mládežnických týmů. Zde musíme pochválit především také oba naše dorostenecké týmy, kterým se ve svých divizích daří velmi dobře. A také další týmy FC Vsetín, kterých je celkem 11. 
Jsme v procesu vypisování různých dotací a žádostí, abychom měli pokrytý i rozpočet v dalším kalendářním roce. Není to úplně jednoduché, v dnešní situaci, kdy náklady vlastně na cokoliv jsou vyšší, než tomu bylo v minulosti. Je to spousta práce, která není vůbec vidět. Věříme, že trpělivá a poctivá každodenní práce přinese ovoce. 

Zimní přípravu mají sportovní manager a trenér připravenou. O novinkách budeme včas informovat. Zatím nás čeká spousta práce se závěrem tohoto kalendářníno roku.

Aktuální články

PŘEDSTAVUJEME DALŠÍHO SOUPEŘE: FK KOZLOVICE

V sedmadvacátém kole divize „E“ se představí celek Vsetína na půdě jednoho z nejnebezpečnějších protivníků, technicky vyspělého,...

ČTVRTÁ KONFRONTACE SE SIGMOU TENTOKRÁT VÍTĚZNÁ PRO NAŠE BARVY

S dnešním soupeřem jsme se v této sezoně potkali čtyřikrát. Třikrát nás hraničtí přesvědčivě porazili, dnes se po výborném výkonu...

FC FASTAV VSETÍN - SK BAŤOV 1:1

Sezona se pomalu nachyluje do svého závěru. Zdá se, že se Vsetín trvaleji uhnízdil, i díky dobrosrdečné povaze svého lodivoda, kterou by...