Jiří Kořínek |

POZDĚ BYCHA HONILI ...

FC Kostelec na Hané – FC Fastav Vsetín 4:3 (1:1)
Dramatickou přestřelku shlédli v nedělním větrném a chladném počasí diváci na stadionu v Kostelci na Hané. Vsetínští, na rozdíl od předešlého střetnutí na půdě 1. HFK Olomouc, v němž si připsali za remízu alespoň jeden bod, tentokrát zklamali a odjížděli s prázdnou kapsou. Při tom nejméně tři čtvrtiny zápasu se odvíjelo pouze na domácí polovině....

.... Na neuspokojivém výsledku se podepsala především hra obranné čtveřice, včetně brankáře a i přes tři vstřelené góly, velmi slabá a místy až žalostná střelecká produktivita. Je však nutno při této příležitosti podotknout, že již tak k zraněními zdecimovanému kádru přibyl i zdravotně indisponovaný T. Mlýnek a z minulého kola vyloučený Vítek.

Úvodní minuty a vůbec celý první poločas, se nesly zcela jasně ve znamení Vsetínských. Podporováni silným větrem, ovládli hru a zamkli svého soupeře před vlastní pokutové území. V 5. minutě dlouhým pasem uvolnil Dulík nabíhajícího Strachoně, po jehož následném centru a střele M. Mlýnka z pár metrů vytasil zázračný a reflexivní zákrok domácí brankář Bárta. Ve 12. minutě zahrávali hosté z levé strany první standartní situaci Bahounkem, jenže jeho střela skončila ve zdi domácích. V 15. minutě po průniku Hnila zcela osamocený Strachoň mířil vedle. Kostelečtí se prakticky poprvé v utkání dostali za půlící čáru až v 19. minutě a ihned se radovali. Na levé straně zřejmě podcenil Mikuš rychlost hbitého domácího Gábora a nechal jej odcentrovat. Ve výskoku nedosáhl na míč bránící Matyáš, ani na brankové čáře stojící gólman Hamza a pro Konečného již nebyl žádný problém z prostoru malého čtverce „uklidit“ míč do sítě. Hosty zasáhla zcela evidentně studená sprcha. Z ní se však rychle otřepali a po několika málo minutách opět diktovali tempo hry. Ve 24. minutě unikl zleva Mikuš, míč prodloužil na s chutí hrajícího Hnila, po jehož přesném centru nasměroval ve vyložené pozici hlavou M. Mlýnek míč pouze do boční sítě. Ve 28. minutě jej napodobil Dulík po rozehraném trestném kopu Bahounkem, který rovněž hlavou těsně minul. Další možnost ke srovnání stavu přinesla 31. minuta po faulu na M. Mlýnka. K míči se opět postavil Bahounek, jenže tentokrát z dvaceti metrů zcela propadl a poslal jej vysoko nad. Hosté v této fázi hry vyvíjeli obrovský tlak na domácí svatyni, avšak nenalezl se nikdo, kdo by zacílil přesně. Velmi blízko k tomu měl ve 41. minutě po narážečce Hnila V. Mlýnek, jenže se střelou přibližně z osmi metrů příliš nepospíchal, a míč mu velmi lehce a čistě odebral Popelka. Vyrovnání se Valaši přece jen dočkali ve 45. minutě, kdy krásnou kolmou přihrávkou vyslal Hnilo do úniku V. Mlýnka, ten nezaváhal a technickou parádou po zemi kolem brankáře Bárty stav spravedlivě srovnal.

Do druhého dějství vstoupili Vsetínští zdravě nabuzeni, a byť proti silnému větru, se opět chopili taktovky. Jenže je v rozjezdu silně přibrzdila 53. minuta, kdy do té doby bezchybně hrající Dulík otálel ve vlastním trestném území s odehráním míče až ho předskočil domácí Preisler a míče ho zbavil. Vsetínský pilíř zadních řad jej zezadu nešťastně zasáhl a hlavní rozhodčí Slováček ukázal zcela jasně na značku pokutového kopu. Nařízenou penaltu bezpečně proměnil Skalník a vrátil Hanákům vedení. Krátce na to mohly svítit na ukazateli dvě dvojky, avšak Bahounkův prudký projektil z hranice šestnáctky jen prosvištěl kolem levé tyče Bártovy svatyně. V 64. minutě zahrozili domácí po ráně Závodného, jemuž nohama ve skórování zabránil Hamza. Na vlas stejná situace, ale na protější straně, byla k vidění v 69. minutě, v níž postupoval na Bártu úplně sám Strachoň, jenže tutovku „zazdil“ na nohách kosteleckého gólmana. Patrně se jednalo o klíčový moment celého duelu. V 71. minutě Vsetínští po trestném kopu Bahounka sice po velkém závaru v šestnáctce a ostřelování domácí klece branky docílili, jenže tři z nich se ocitli v postavení mimo hru. Bohužel za několik okamžiků zahřmělo na opačném konci. Nejnebezpečnější domácí hráč Preisler se na levé straně rychle zbavil svého strážce, vnikl do velkého čtverce a „jedůvkou“ po zemi k pravé tyči zajistil pro svůj tým dvoubrankové vedení. A když v 77. minutě po střele Skalníka a nešťastné teči jednoho ze vsetínských zadáků skončil míč v jejich síti počtvrté, vypadalo to na pořádný debakl. Jenže hosté zmobilizovali všechny své síly a vrhli se do útoku. Domácí opět přišpendlili před vlastní pokutové území a všemožně se snažili střetnutí zdramatizovat. A to se jim vcelku podařilo. V 81. minutě po rohovém kopu Bahounka doklepl míč za záda Bárty nikým neatakovaný Matyáš. Jakmile v první minutě nastavení zamířil do černého Hnilo, začali se Kostelečtí o konečný výsledek velmi vážně obávat. Vyrovnání měl nejprve na kopačkách Strachoň, jenž v koncovce z několika metrů selhal. A zejména střídající Řezníček, který se nabízené příležitosti zachránit alespoň bod pravděpodobně zalekl a míč téměř z bezprostřední blízkosti tzv. „vlaštovkou“ poslal do náruče jednoho z nejlepších hráčů na hřišti domácího gólmana Bárty.

Paradoxem celého zápolení bylo, že domácí tým vytěžil takříkajíc z minima maximum a připsal si na své konto plný bodový zisk, se kterým asi před začátkem zápasu příliš nepočítal. Přinejmenším remíza by mužstvu hostů slušela, jenže fotbal se hraje na góly, a těch dali domácí tentokrát o jeden více.

Vsetínští prozatím na svůj první jarní tříbodový příděl stále čekají. Věřme, že v sobotu, kdy budou hostit od 15:00 hodin na stadionu v Tyršově ulici TJ Tatran Všechovice, se chyb z tohoto nepříliš povedeného zápasu vyvarují a nastartují tak vlnu vítězství z první poloviny soutěže.


Sestava Vsetína: Hamza – Pafka (77. Řezníček), Dulík, Matyáš, Mikuš – V. Mlýnek, Venený, M.
Mlýnek, Bahounek, Hnilo - Strachoň

Aktuální články

VSETÍN S PĚTI RŮZNÝMI STŘELCI UDĚLAL SE ŠTERNBERKEM RYCHLÝ PROCES

Trenér Lukáš Pazdera : "Musím říct, že jsme měli raketový nástup a v 11. minutě jsme vedli 0:3. Samozřejmě sebevědomí přirozeně...

VSETÍN MĚL RAKETOVÝ NÁSTUP, PO JASNÉ VÝHŘE 5:1 PŘESKOČIL BZENEC A JE TŘETÍ

Tak brzy hotovo na jaře ještě neměli. Fotbalisté divizního Vsetína v sobotním zápase 21. kola vyřídili domácí Šternberk 5:1 a...

PŘEDSTAVUJEME DALŠÍHO SOUPEŘE: FK ŠTERNBERK

V dalším, v pořadí již šestém utkání jarní části, zajíždějí vsetínští hráči ke zkušenému, ostřílenému a velmi...