Petr Říha |

MARTIN MLÝNEK - TŘETÍ Z NOVÝCH TVÁŘÍ PRO JARNÍ ČÁST SOUTĚŽE

Martin Němec si pozval k mikrofonu i třetí posilu pro jarní část divize, aby novou tvář představil vsetínským fanouškům. Završuje se tak mírná obměna kádru pro další divizní zápasy. Poté co Kuba Maček ukončil fotbalovou kariéru a možná i někteří další zvažují fotbalovou budoucnost, sportovní manager s trenérem doplnili stavy o tři nováčky ve vsetínském dresu. Borci A.týmu momentálně sbírají naběhané kilometry v rámci individuálních plánů. Všichni se potkáme příští týden Pod Pecníkem.         

Martin Mlýnek najde na Vsetíně i svého spolužáka ze základky a střední.Načal společnou fotbalovou cestu s bratem Vítem již odchodem z mateřského Lukova do Zlína. "Odešli jsme do mládeže s bráchou Zlína. Jsme dvojčata procházeli jsme kategorie společně. Prošel jsem mnoha trenéry, v paměti mi utkvěl trenér Jelínek, toho jsme měli nejdéle, ale měl jsem v oblibě všechny trenéry," říká Martin Mlýnek....

Martin Mlýnek rád vzpomíná na mládežnické úspěchy a krátké působení v třetiligové Kroměříži. "Vyhráli jsme v 15 letech prestižní halový turnaj. Jednou jsme byli na turnaji v Nizozemí. Když jsme skončili ve Zlíně, hráli jsme za béčko. Přes trenéra Kalivodu jsme byli půlroku v Kroměříži. Na tamní působení vzpomínám dobře. Přicházel tam trenér Červenka, který nás znal. Přivedl si nás tam a byla tam super parta."

Středový záložník měl dobrou podzimní minutáž v MSFL za tým Zlína B. Nová strategie již v létě ovlivňovala budoucí změnu dresu. "Nejvíce jsem středový záložník primárně. Odešli mi konkurenti na můj Bůžek a Hellebrand. Hrával jsme hodně nyní na podzim a jsem s ním spokojený. V létě jsme řešili s bráchou budoucnost. Bylo nám řečeno, že budou dávat přednost mladím v béčku. Měli jsme nabídky. Vsetín se ozval na konci přestupového období. Když odešli někteří kluci ze Zlína B, již jsme nebyli uvolněni a odchod do Vsetína odložili o půlrok."

Martin Mlýnek jde do týmu, který dobře zná. Mapoval si i jeho podzimní herní projev. "Nabídka Vsetína mě oslovila - má ambice postoupit do třetí ligy, znám hráče i trenéra. Sledova jsem zápasy na internetu a rukopis trenéra Pazdery s jeho herním stylem by mi mohl sedět. Znám kluky, co prošli Zlínem a ještě pár kluků navíc. S Honzou Stuchlíkem jsme se potkal v dorostu. S Adamem Bahounkem jsem chodil na základku i střední školu."

S bratrem Vítem jsou na sebe fotbalově napojeni stejnou pupeční šňůrou jako při narození. "S bráchou jsme napojeni na hřišti. Hodně nám to říkali trenéři i spoluhráči. Rozumíme si, máme stejný pohled na fotbal. Na hřišti víme, co od sebe čekat. Známe se na sto procent i po fotbalové stránce."

Martin Mlýnek se i přes drilovou zimní přípravu na Valašsko těší. "Těším se, že poznám tým a nové spoluhráče, ale na extra běhání nejsem úplně stavěný. Když je tam balón, tak mi to nevadí. Čistě běh mi nechutná, ale je to nutnost."

Martin Mlýnek příchází Vsetínu vykopat úspěch. "Doufám, že se Vsetínem budeme bojovat o první místo. Snad to vyjde už v letošní sezoně. Vybrali jsme si s bráchou Valašsko, i když byly nabídky nejvýše z třetí ligy, tak chceme bojovat na Vsetín. Věříme s bráchou v rychlou adaptaci a v to, že bez problémů zapadneme do týmu," dodává Martin Mlýnek.

Aktuální články

VSETÍN S PĚTI RŮZNÝMI STŘELCI UDĚLAL SE ŠTERNBERKEM RYCHLÝ PROCES

Trenér Lukáš Pazdera : "Musím říct, že jsme měli raketový nástup a v 11. minutě jsme vedli 0:3. Samozřejmě sebevědomí přirozeně...

VSETÍN MĚL RAKETOVÝ NÁSTUP, PO JASNÉ VÝHŘE 5:1 PŘESKOČIL BZENEC A JE TŘETÍ

Tak brzy hotovo na jaře ještě neměli. Fotbalisté divizního Vsetína v sobotním zápase 21. kola vyřídili domácí Šternberk 5:1 a...

PŘEDSTAVUJEME DALŠÍHO SOUPEŘE: FK ŠTERNBERK

V dalším, v pořadí již šestém utkání jarní části, zajíždějí vsetínští hráči ke zkušenému, ostřílenému a velmi...