Martin Němec (Valašskýfotbal.com) |

JOSEF SOMMER - fotbalová cesta do vysněné Bohemky i pro radost svého otce

Josef Sommer - další valašská stopa, která chce zamířit do nejvyšších pater našeho fotbalu.

Josef Sommer se snad s míčem u nohy narodil. Jeho otec, sám velký fanoušek fotbalu ho přivedl na hřiště ve velmi útlém věku.
"S fotbalem jsem začínal odmalička, narodil jsem se s míčem u nohou (smích). Na hřišti jsem se poprvé objevil ve čtyřech letech pod dohledem taťky. V klubu hraje také starší bratr Jakub, který je v mužích. Mám i střídavé starty snad v osmi letech za Lhotu u Vsetína."

Josefa následně potešil veliký zájem FC Vsetín a dodnes nedá dopustit na své trenéry, bratry Dobešovy.
"Bylo mi asi jedenáct let po roční pauze, kdy Liptál neměl mládežníky, tak jsem přešel na Vsetín. Měli o mně veliký zájem trenéři Dobešové - Roman a Radim. S oběma jsem procházel kategoriemi výše. Ze začátku jsme hrával pod Radimem a poslední dva roky pod Romanem - celkem od U12 do U17."

Sommerův přesun do Prahy do Bohemians byl hodně dílem štěstěny a náhody.
"Můj pesun do Prahy byl hodně na náhodu. Jednou jsme hráli přátelské utkání v Brumově. Ve Slavičíně bydlí přední fanoušek Bohemians a má tam fanclub Klokanů. Zápas se mi povedl a jeli jsme k němu domů, protože taťka je obrovským fanouškem Bohemky a tam se to semlelo. Taťka říkal, že se mi povedl zápas a pak už se to nějak vezlo."

Otec Josefa Sommera jako velký fanoušek Bohemians měl radost z přesunu svého syna do matičky Prahy.
"Jsem v Praze rok a půl. Vycházel jsem z deváté třídy a studuji v Praze sportovní management. Hraji druhou nejvyšší dorosteneckou soutěž. Jsme na pátém místě po podzimu. Střídají se mi posty. Jsem jednou stoper, jednou krajní bek. Nastoupil jsem i na křídle. Trénuji pod Danielem Kordou, který byl i asitentem u prvoligového Liberce. Taťka mě k Bohemce vedl, byl to můj sen. Od deseti jsme s ním a bráchou jezdilo na zápasy Klokanů. Měl jsem k tomu klubu citový vztah."

V souvislosti s Bohemkou má Josef Sommer i nejbližší fotbalový cíl.
"Mám i hlavní cíl se dostat do prvoligového kádru a zahrát si před plným Dolíčkem. Mládež se v Bohemce zlepšila a je šance se také při troše štěstí dostat se do prvoligového fotbalu. Mám před sebou jeden a půl sezony ještě v dorostu. Někteří kluci mají lasa od Sparty nebo Slavie. Já bohužel ne, ale taťka by mě tam stejně jako veliký Bohemák nepustil (smích).

Nadějný fotbalista z Valašska se dočkal při svém výjezdu na Moravu nebývalé podpory fanoušků našeho partnerského klubu z Liptálu.
"Hráli jsme s Lokomotivou Trnavou na Batově na umělce. Nečekal jsem takovou podporu fanoušků z Liptálu, bylo tam snad třicet lidí a bylo to super - od rodiny, přes kámoše až po lidi, které znám z Liptálu. Prostě paráda."

Aktuální články

VSETÍN S PĚTI RŮZNÝMI STŘELCI UDĚLAL SE ŠTERNBERKEM RYCHLÝ PROCES

Trenér Lukáš Pazdera : "Musím říct, že jsme měli raketový nástup a v 11. minutě jsme vedli 0:3. Samozřejmě sebevědomí přirozeně...

VSETÍN MĚL RAKETOVÝ NÁSTUP, PO JASNÉ VÝHŘE 5:1 PŘESKOČIL BZENEC A JE TŘETÍ

Tak brzy hotovo na jaře ještě neměli. Fotbalisté divizního Vsetína v sobotním zápase 21. kola vyřídili domácí Šternberk 5:1 a...

PŘEDSTAVUJEME DALŠÍHO SOUPEŘE: FK ŠTERNBERK

V dalším, v pořadí již šestém utkání jarní části, zajíždějí vsetínští hráči ke zkušenému, ostřílenému a velmi...